2024-12-04

Paieška

Rekvizitai


Adresas: Mokyklos g. 9, 08413 Vilnius
Telefonas: (8 5) 269 7772 
Tel./faks: (8 5) 269 7203
El. paštas:
rastine@jeruzale.vilnius.lm.lt

Steigėjas:  Vilniaus miesto
savivaldybė

Progimnazijoje vykdomos pradinio ugdymo (1-4 klasės) ir pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies (5-8 klasės) programos, organizuojamas neformalusis ugdymas.

Mokomoji kalba: lietuvių.

Įstaigos kodas: 190000937


Renginiai, šventės PDF Print E-mail

 

 

2018-2019 m.m.

 

 

Kai šitaip arti padangė žydra,

Jaučiu ir tikiu savo sėkme...

Kai mano svajos, paslaptys, sapnai,

Įveikę didelius kelius,

Iš begalybės saulėtais laivais

Pasieks širdies krantus,

Pražys viltis, ir nerimas praeis,

Tikiu - sėkmė ateis…

Šiandieną pabandysiu pasivyti vėją

Baltoj šviesoj birželio žalio.

Jei niekada stebuklais netikėjau,

Prisiekiu - patikėsiu skrydyje šiame.

 

 


 

2019  m. birželio 21 d.  progimnazijoje įvyko tradicinis, Mokinių tarybos organizuojamas mokslo metų baigiamasis renginys „Metų nominacijos“, kurio tema – „Vilniaus Jeruzalės progimnazijos žvaigždžių obelis“.

 

Nugalėtojais tapo:


Metų renginys – patriotinių dainų konkursas „Daina Lietuvai“ (organizatoriai mokytojai  I.Jankauskienė, V.Šapkienė),

Metų dalykas/pamoka – istorija (mokytojai I.Jankauskienė, R.Tomkuvienė),

Metų mokytoja – matematikos mokytoja I.Vodčicienė,

Metų aktyviausias mokinys – J.Letukas (7a kl),

Metų talentas – A.Narkevičiūtė (8b kl.),

Metų sportininkas – A.Linkevičius (8b kl.),

Metų valgyklos patiekalas – cepelinai,

Metų klasė – 5b kl. (klasės vadovė A.Kekelija),

Metų sėkmė – Erasmus + projektas „Zooming in“ „Good Focus“,

Metų frazės autorė – lietuvių k. mokytoja I.Gustienė,

Metų kolektyvas – Vilniaus Jeruzalės progimnazijos Mokinių taryba,

Mokyklos vertybių puoselėtoju paskelbtas etikos mokytojas Aidas Zabelevičius.

 

Sveikiname nugalėtojus ir  linkime visiems turiningos, prasmingos, saugios  vasaros, gero poilsio ir malonių susitikimų rugsėjo 2-ąją!

 

 

 


Artėjant mokslo metų pabaigai, birželio 20 – 24 d., mūsų progimnazijos 6 -7 klasių, 18 mokinių grupė, vyko į edukacinę - kultūrinę – pažintinę kelionę po Vokietiją. Keliautojus lydėjo ekskursijos vadovė -  vokiečių kalbos mokytoja Liucina Ramoškienė bei matematikos mokytoja Halina Žavoronok. Nors išvyka truko 5 dienas, pamatyti vaizdai susijungė į vieną ilgą, nuoseklią įspūdžių ir potyrių grandinę. Ankstų rytą išvykę iš Lietuvos, popiet pasiekėme Lenkijos sostinės - Varšuvos senamiestį. Apžiūrėjome centrinę rūmų aikštę - Plac Zamkowy, Karaliaus rūmus, gynybinės sienos fragmentus. Toliau keliavome Lenkijos - Vokietijos link. Atvykę į Drezdeną, pasivaikščiojome Briul terasa, pasigrožėjome atstatyta Dievo Motinos bažnyčia, aplankėme renesansinius Karališkuosius rūmus, Saksonijos valstybino teatro aikštę ir baroko šedevrą – Cvingerio rūmus. Vėliau keliavome į Leipcigo senamiestį bei zoologijos sodą. Tai vieta, kur gali pamatyti viesiems žemės kontinentams savitą florą ir fauną vienoje vietoje. Šeštadienis - iššūkiadienis! Visą dieną praleidome Heidės parke. Tai didžiausias Šiaurės Vokietijos pramogų parkas - tikras rojus greičio, stiprių pojūčių ir adrenalino mėgėjams. Visi mokiniai vieningai tvirtino, kad tai buvo nepakartojamų įspūdžių ir nuotykių diena! Sekmadienis – aplankytas Potsdamas, Sanssousi parkas – pasakiški rūmų ansambliai, fontanai, parkai – žavinga istorinė kelionė laiku. Ir paskutiniai fotokadrai iš Vokietijos sostinės – Berlyno: Potsdamo aikštė, Aleksandro aikštė, Neptūno fontanas, senasis Universitetas, biblioteka, Žandarmerijos aikštė, Marijos bažnyčia, Reichstagas, alėja „Unter den Linden“ ir Brandenburgo vartai... Simbolinė kelionės pabaiga...

Kupini kelionės vaizdų, įspūdžių ir potyrių, vieningai nutarėme, kad kelionė buvo naudinga ir prasmiga. Mokiniai lavino pažinimo, mokėjimo bendrauti ir bendradarbiauti bendrąsias kompetencijas, taip pat galėjo tobulinti vokiečių/anglų kalbų, istorijos, biologijos, matematikos dalykinias žinias bei taikyti jas praktiškai. Naujos pažintys, įgytos patirtys, senoviniai pastatai, nuostabios gamtos vaizdai ilgai išliks keliautojų atmintyje…

 


 

2019 m. birželio 17 – 28 d. 1-8 klasių mokiniams Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko vaikų vasaros stovykla „Atradimų vasara“. Stovykla yra tęstinė, organizuojama septintus metus, dalinai finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis. Stovykla skirta reemigrantų, specialiųjų ugdymosi poreikių, gausiose, mažas pajamas gaunančiose, nedarniose, socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams. Vaikų vasaros stovykla padėjo vaikams atskleisti tikrąsias vertybes, skatino saviraišką bei kūrybiškumą, vaikai ugdėsi atsakomybę už save ir kitus bei skatino fizinį aktyvumą. Įvairių užsiėmimų, žaidimų, ekskursijų bei išvykų metu, buvo patenkinamas vaikų prigimtinis smalsumas, kūrybiškumas bei fizinis aktyvumas.

Stovyklautojai aplankė Žaislų muziejų, Vytauto Kasiulio dailės muziejų, kuriame vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje „Oro teptukas“. Lankėsi VU botanikos sode, kuriame susipažino su įvairiomis augalų rūšimis. Dalyvavo edukacinėse programose: „Muzikos garsų terapija“, Europos parke „Lobio ieškojimas“. Traukiniu vyko į Trakų krašto tradicinį amatų centrą, kuriame gamino naminius ledus. „Skalvijos“ kino centre žiūrėjo filmą „Pakeliui į mokyklą“. Buvo organizuojami žygiai Verkių regioniniame parke, prie Žaliųjų ežerų. Žygių metu stovyklautojai susipažino su juos supančia gamta, poilsiavo, pynė Joninių vainikus, žaidė įvairius žaidimus. Stovyklos veiklas padėjo organizuoti mokytojų padėjėjos, mokiniai savanoriai.

 

Parengė socialinės pedagogės: Asta Ignatavičiūtė – Voinilka ir  Monika Kondraškienė

 


 

 


 

2019 m. birželio 18 – 20 dienomis Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje buvo organizuojamos edukacinių ekskursijų ir išvykų dienos.

5a ir 5b klasių mokiniai lankėsi Lenkijoje: plaukiojo laivu Augustavo kanaluose, klausėsi tamsių istorijos paslapčių apie Hitlerio slėptuvę, Vilko guolį, vaikščiojo po slėptuvės griuvėsius, klausėsi „šokančių“ vargonų Šventosios Liepos (Šv. Lipka) bažnyčioje. Mokiniai šią kelionę prisimins – juk daugelis jų kartu važiavo pirmą kartą!

5c, 6a ir 6c klasių mokiniai vyko į ekskursiją, į Rygą. Ten lankė Rygos automobilių muziejų, kur apžiūrėjo daugiau kaip 100 unikalių motorinių transporto priemonių. Vyko į Rygos zoologijos sodą, į vieną gražiausių miesto parkų, kur jau daugiau kaip 100 metų gyvena apie 400 gyvūnų rūšių. Daugiau kaip 40 čia gyvenančių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą.

6b ir 7a klasių mokiniai vyko į kelionę po Suvalkiją, maršrutu Vilnius - Zypliai - Paežeriai - Ožkabaliai - Vilnius. Mokiniai lankėsi Zyplių ir Paežerių dvaruose-muziejuose ir Lietuvos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose; dalyvavo keturiose turiningose ir labai įdomiose edukacinėse programose: „Gyvybės medžio simbolika ir medinių skrynelių puošyba“, „Tas sviestelio gardumas“, „Daraktorių mokykla“ ir „Pirmas blynas – neprisvilęs“. Keliaudami po Suvalkiją vaikai ne tik pramogavo, bet ir įgijo vertingų etnokultūros žinių, turėjo galimybę iki soties prisivalgyti lietuviškos juodos duonos, baltų pyragų su šviežiu kaimišku sviestu bei sveikuolių viso grūdo blynų su grietine arba uogiene.

7b klasės mokiniai vyko į VGTU kūrybinių industrijų fakultetą. Fakulteto prodekanė mokinius supažindino su fakultetu, studijų programomis, papasakojo, kokiais džiaugsmais ir rūpesčiais gyvena šiandienos studentai. Dėstytojas A.Jaras papasakojo apie mokymosi kelią nuo pradinės mokyklos iki universiteto, ko reikia, kad mokymosi kelias būtų sėkmingas. Smagiausia buvo kurti videofilmą.

7c kl. mokiniai traukiniu vyko į Pamerkių kaimą. Apsistojo Kosto ir Laimos Mačionių sodyboje. Įdomiausia išvykos dalis buvo plaukimas baidarėmis Šalčios ir Merkio upėmis.

8a klasės mokiniai keliavo į sodybą Aukštadvaryje, o 8 b – į Trakų rajone esančią sodybą „Papartis“.  Ten smagiai ir įdomiai leido laiką: žaidė įvairius stalo žaidimus, futbolą. Vakare kūrė laužą ir kepė dešreles bei šašlykus. Valgė paskutinę bendrą vakarienę, po kurios mokiniai sakė linkėjimus klasės draugams.

Už puikias kelionių akimirkas mokiniai dėkingi klasių vadovams, lydėjusiems mokytojams, tėveliams.

Gražios, įspūdingos  vasaros!

 

 


 

Š. m. birželio 3 d. progimnazijoje vyko tradicinė 5-8 klasių mokinių Sporto šventė. Renginio pradžioje pasirodė šiuolaikinių šokių kolektyvas „Guma“ (vadovė Laura Banaitytė). Sporto šventės programoje buvo numatytos trys komandinės rungtys: „Kengūra“ (šuolis į tolį), „Taiklioji ranka“ (kamuolio metimas į krepšį) ir virvės traukimas. Mokiniams buvo suteikta galimybė siekti ir individualių rezultatų – varžytis  „Olimpinio bėgimo“ rungtyje.

Kasmet progimnazijoje organizuojama Sporto šventė skatina ugdytinius bendradarbiauti, tobulinti individualius gebėjimus, smagiai ir sveikai pramogauti.

Parengė kūno kultūros mokytoja

 

i

 


DĖK ŽODĮ PRIE ŽODŽIO – TURĖSI ŽODYNĄ

Kalbininko, didžiojo „Lietuvių kalbos žodyno“ vyriausiojo  redaktoriaus J. Balčikonio gimimo metinėms paminėti Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje parengta meninė instaliacija – profesoriaus darbo kabinetas „Dėk žodį prie žodžio – turėsi žodyną“.

Meninėje instaliacijoje eksponuojami autentiški asmeniniai kalbininko daiktai, kuriuos progimnazijos etnografijos muziejui „Atgijusi senovė“ padovanojo  6b klasės mokinės Patricijos Ruzaitės tėtis Darius Ruzas, artimas J. Balčikonio giminaitis. Pagal autentišką nuotrauką parengtame kalbininko darbo kabinete galima išvysti pokario metų J. Balčikonio asmeninius daiktus: stalinę lempą, laidinį telefoną, rašalinę, plunksnakotį, siuvinėtą paveikslą, kuriame pavaizduotas Vytis, akinius bei jų dėklą, laikrodį, darbo portfelį, kelionių lagaminą. Taip pat instaliacijoje galima susipažinti su pokario metų art deco baldais, kuriuos restauravo progimnazijos technologijų mokytojai D. Steponavičienė ir N. Mikalajūnas.

6b klasės mokinė P. Ruzaitė parašė jautrų rašinį apie kalbininką J. Balčikonį, savo antros eilės prosenelį, bei parengė giminės genealoginį medį, kuris eksponuojamas meninėje instaliacijoje.

Nuoširdžiai dėkojame D. Ruzui, suteikusiam galimybę artimiau susipažinti su kalbininko J. Balčikonio asmenybe ir veikla bei padovanojusiam progimnazijos bibliotekai bei etnografijos muziejui kalbininko knygų, rankraščių bei asmeninių daiktų.

Dėkojame 6-7 klasių mokiniams, padėjusiems parengti meninę instaliaciją.

Parengė lietuvių kalbos mokytojos Ilona Gustienė ir Gražina Zdanavičienė

 

 


Š. m. balandžio mėn. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 6b klasės mokiniai dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) organizuotame respublikiniame konkurse „Dirbsiu saugiai“. Mokiniai teisingai atsakė į visus interaktyvios viktorinos klausimus bei atliko kūrybinę užduotį „Mokausi saugiai“ – sukūrė žaidimą ir parengė lavinamąsias korteles „Mokausi saugiai“.

Valstybinės darbo inspekcijos konkurse „Dirbsiu saugiai“ dalyvavo daugiau nei 400 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. 6b klasės mokiniai tapo konkurso „Dirbsiu saugiai“ nugalėtojais ir pelnė nominaciją „Saugiausia klasė 2019".

Gegužės 28 d. į Vilniaus Jeruzalės progimnaziją atvyko Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė, Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius, patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė – Sarnickienė bei IKEA Lietuva atstovai, kurie pasveikino 6b klasės mokinius, įteikė jiems diplomą bei rėmėjų dovanų.

Išsamesnė informacija apie respublikinį konkursą „Dirbsiu saugiai“ bei 6b klasės mokinių kūrybinis darbas yra VDI interneto svetainėje https://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=2130 .

Parengė 6b klasės vadovė I. Gustienė

 

 

 


 

 

2019 m. gegužės 22 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje buvo organizuojama Muziejų ir teatro diena

Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokiniai Muziejų ir teatro dieną vyko į Keistuolių teatrą. 5-6 klasių mokiniai teatre žiūrėjo spektaklį „Eglė žalčių karalienė“, sukurtą pagal to paties pavadinimo lietuvių liaudies pasaką. 7-8 klasių mokiniai žiūrėjo spektaklį „Riešutų duona“, sukurtą pagal S. Šaltenio apysaką.

„Man labai patiko spektaklis „Eglė žalčių karalienė“. Jis buvo sukurtas pagal lietuvių liaudies pasaką, kurią mes skaitėme ir nagrinėjome per literatūros pamokas. Didžiausią įspūdį paliko aktorių vaidyba, jų nuoširdus bendravimas su žiūrovais. Įdomios buvo scenos dekoracijos, kurios lavino vaizduotę ir kūrybiškumą. Spektaklyje trūko kelių epizodų, kuriuose atsiskleidžia tragiška Eglės ir Žilvino šeimos istorija, tačiau jis vis tiek buvo įdomus ir intriguojantis. Rekomenduoju jį pažiūrėti mokiniams, kuriuos žavi šiuolaikiškos pasakų interpretacijos.“ (Liepa, 5b)

„Teatro scenoje pagal S. Šaltenio apysaką atkurta istorija apie Andrių Šatą, jauną Lietuvos provincijoje gyvenantį vaikiną, ir jo mylimąją Liuką, kurių šviesią meilės istoriją užtemdo Šatų ir Kaminskų šeimų nesutarimai. Siužetas pateikiamas originaliai, moderniai, skambant „The Beatles“ muzikai. Labiausiai šiame spektaklyje žavi aktorių įtaigumas, absoliutus įsikūnijimas į personažą, išraiškingi pagrindinio aktoriaus monologai. Aktoriai sugebėjo žiūrovams perteikti nerūpestingumo, tyros meilės, liūdesio bei ironijos spalvas. Spektaklį tikrai verta pamatyti tiems, kuriems įdomios modernios kūrinių improvizacijos, ir tiems, kurie nori pasinerti į meilės istoriją.“ (Elena, 8a klasė)

„Spektaklis, sukurtas pagal S. Šaltenio apysaką „Riešutų duona“, paliko teigiamą įspūdį ir stiprių emocijų. Siužetas, pasakojantis apie dviejų jaunų žmonių meilę, jų tarpusavio santykius, mano manymu, ypač aktualus paaugliams. Režisierius A. Giniotis šiuolaikiškai interpretavo dramatiškus nedidelio miestelio žmonių likimus, meilės istoriją. Talentingi aktoriai įtaigiai perteikė jaunatviškus pagrindinių veikėjų išgyvenimus, jų problemas, atsisveikinimą su vaikystės pasauliu. Spektaklyje gausu komiškų scenų, vaikystės klystkelių, nuoširdžių išgyvenimų, formuojančių žmogaus asmenybę, todėl rekomenduoju jį pasižiūrėti savo bendaamžiams.“ (Augustė, 7c)

Parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja I. Gustienė

 


 


 

Gegužės 21 d. Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje vyko jau antrasis Vilniaus miesto Ryto Šalnos vardo geografijos konkursas 6 klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo 10 komandų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Vilniaus Jeruzalės progimnazijai atstovavo komanda „Lietuvos vaikai“, kurią sudarė 6b kl. mokinys Lukas Vaičiulionis bei 6c kl. mokinės Ūla Navickaitė ir Saulė Grižaitė. Mokinius konkursui parengė geografijos mokytoja Aurelija Kuckaitė. Šių metų konkurso tema – Šiaurės Amerika. Užduotis konkursui ruošė Vilniaus miesto geografijos mokytojų asociacijos organizacinis komitetas. Komandos konkurse turėjo įveikti 6 turus, kuriuose buvo pateiktos įvairaus pobūdžio užduotys. Konkursas prasidėjo nuo greitųjų klausimų iš pagrindinių Žemės sferų, vėliau konkurso dalyviai keliavo po Lietuvos etnografinius regionus, dėliojo Šiaurės Amerikos mozaiką, analizavo vaizdines užduotis. Šio konkurso išskirtinumas yra ne tik tai, kad jis yra komandinis, bet ir tai, kad vaikai atlieka orientacinę užduotį lauke, bei išmaniąją užduotį su mobiliaisiais telefonais. Prieš atvykstant į konkursą, komandoms yra skiriama ir namų darbų užduotis, kuri pristatoma konkurse, vertinama ir jai įsteigtas atskiras prizas. Šiais metais komandos kūrė pašto ženklą, skirtą Šiaurės Amerikai. Darbai buvo puikūs, o pristatymai – nuo šmaikščių istorijų iki tikrų indėniškų šokių. Būtent pastarasis pristatymas ir pašto ženklas, kurį sukūrė Vilniaus Gabijos gimnazija, pelnė daugiausia balsų ir buvo apdovanotas atskiru prizu. Šiais metais komandos buvo labai stiprios ir per visus turus viena nuo kitos atsilikdavo labai mažu skirtumu. Konkurso dalyvius sveikino Vilniaus šv. Kristoforo šokių ansamblis „Šypsena“, muzikos ansamblis, progimnazijos direktorė Jurgita Zinkienė, na ir, žinoma, pats konkurso iniciatorius, geografas Rytas Šalna.

 

 

 


 

Tarptautinio Erasmus+ projekto „STEPS to Tolerance for European pupils“ dalyvių susitikimas Lietuvoje

 

Vilniaus Jeruzalės progimnazija jau dvejus metus vykdo tarptautinį Erasmus+ projektą „STEPS to Tolerance for European pupils“, kurio tikslas – ugdyti žmogiškąsias vertybes, užtikrinti  kokybišką ugdymą, formuoti sąmoningą, pilietišką požiūrį į diskriminaciją ir socialinę atskirtį, siekti, kad mokiniai taptų geresni, tolerantiškesni, atsakingesni.

Š. m. gegužės 13-17 d. Lietuvoje lankėsi tarptautinio projekto dalyvių iš Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos bei Rumunijos mokyklų. Atvykę mokytojai progimnazijoje dalyvavo įvairiose kultūrinėse, pažintinėse veiklose: netradicinėse atvirose integruotose etnokultūros („Gražiausių lietuvių tradicijų ir žodžių sodas“), šokių pamokose, diskutavo tema „Puoselėjant mokyklos bendrystę ir kultūrą: tradicijos, normos, vertybės ir stereotipai. Ką galėtume pakeisti?“

Tarptautinio Erasmus+ projekto „STEPS to Tolerance for European pupils“ dalyviai lankėsi Panevėžyje esančioje etnografinėje sodyboje, kurioje  susipažino su tradiciniais lietuvių amatais: keramika bei šakočio kepimu. Kauno 9-ojo forto muziejuje supažino su tragiška Lietuvos holokausto istorija. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje dalyvavo metodinėje dienoje tema „Patyčių prevencija”, edukacinėje programoje „Žmonijos komunikacijos istorija“ išmėgino komunikaciją piktogramomis ir hieroglifais, Brailio raštu ir gestų kalba, „Enigma“ kodavimo mašina ir Morzės abėcėle. Lankydamiesi Trakuose projekto dalyviai kepė tradicinę juodą duoną, sužinojo apie senovės lietuvių papročius, susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, tolerancija Vytauto Didžiojo valdymo laikotarpiu, karaimų bendruomenės istorija.

 


Š. m. gegužės 13 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje lankėsi svečių iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos bei Graikijos (tarptautinis „Erasmus plius“ projektas).

Progimnazijos svečiai dalyvavo netradicinėje atviroje integruotoje etnokultūros pamokoje „Gražiausių lietuvių tradicijų ir žodžių sodas“, kurią vedė 6b klasės mokiniai Patricija ir Rokas. Per etnokultūros pamoką 6-7 klasių mokiniai supažindino svečius su progimnazijos etnografijos muziejaus „Atgijusi senovė“ eksponatais, gražiausiomis lietuvių kalendorinėmis šventėmis bei tradicijomis. Lietuvių kalbos mokytoja N. Delnickienė ir anglų kalbos mokytoja J. Dauknienė pamokoje dainavo lietuvių liaudies dainas.

Dirbdami grupėmis progimnazijos svečiai turėjo apibūdinti pasirinktą lietuvių buities daiktą, atspėti, užrašyti ir kūrybiškai pademonstruoti, kaip jis buvo naudojamas senovėje, išmokti jo pavadinimą lietuvių kalba. Bendradarbiaudami svečiai galėjo naudotis 7c klasės mokinių (Augustės ir Agnės) parengtomis kortelėmis, kuriose buvo nupiešti lietuvių buities daiktai bei užrašyti jų pavadinimai lietuvių kalba. Pristatę pasirinktus liaudies buities daiktus, progimnazijos svečiai buvo supažindinti su gražiausiomis Velykų, Kalėdų, Joninių tradicijomis, lietuvių buities daiktais  (liže, vyžomis, verba, šiaudiniu sodu, pintu krepšiu, austomis juostomis, kultuve, rinte ir kočėlu bei kt.), išmoko lietuviškus daiktų pavadinimus, žaismingai įsivertino savo kūrybinę veiklą.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, vedusiems bei rengusiems etnokultūros pamoką progimnazijos svečiams.

 

Parengė lietuvių kalbos mokytojos G. Zdanavičienė ir I. Gustienė

 

 

 


Š. m. gegužės 8 d. Jeruzalės progimnazijoje vyko  keturių  Vilniaus miesto mokyklų (Vilniaus specialiosios mokyklos, Medeinos pradinės mokyklos, Vilniaus Balsių progimnazijos ir Vilniaus Jeruzalės progimnazijos) mokinių, lankančių logopedų pratybas ir specialiojo pedagogo pamokas, viktorina „Neieškok žodžio kišenėje“. Varžydamiesi tarpusavyje, renginio dalyviai šmaikščiai pristatė savo komandas, atliko įvairias užduotis. Mokiniai buvo labai aktyvūs, noriai ugdė bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kūrybiškumą, tobulino kalbinę kompetenciją, patyrė daug teigiamų emocijų.

Pralaimėjusių varžytuvėse nebuvo – visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

 

 

 


Gegužės 2 dieną minint Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, mūsų mokyklos progimnazijoje vyko akcija „Pertrauka tyloje“. Progimnazijos mokiniai noriai dalyvavo pertraukose tyloje (žaidė stalo žaidimus, dėliojo dėliones, spalvino paveikslėlius, skaitė knygas, rašė ant piešiniams skirtos sienos mintis apie tylą, žaidė įvairius loginius žaidimus, skatino vieni kitus kalbėti tyliau).  Mokiniams klasių valandėlių metu  buvo priminta apie triukšmo poveikį sveikatai.

 

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, padėjusiems organizuoti šią akciją:

7B klasė

Eglei Jaraitei, Taisijai Zimnickajai, Liucijai Greičiūtei.

6C klasė

Saulei Grižaitei, Austėjai Gervinskaitei.

 

 

 


 

Š. m. balandžio 23 d. progimnazija sulaukė didelio būrio svečių: mokytojų, vadovų, pagalbos mokiniui specialistų. Progimnazijos metodinės tarybos iniciatyva buvo organizuota Vilniaus m. bendrojo ugdymo įstaigų mokytojų gerosios patirties sklaidos konferencija tema „Ugdymos(si) diferencijavimas bei suasmeninimas, grįžtamojo ryšio strategijų taikymas vertinant mokinių pažangą bei pasiekimus.“ Konferencijos tema pasirodė išties aktuali: joje dalyvavo apie 80 pedagogų. Susirinkusieji išklausė 14 pranešimų, kuriuos skaitė „Šviesos“ pradinės mokyklos, Simono Daukanto gimnazijos, Baltupių bei Jeruzalės progimnazijų mokytojai. Konferencijos dalyviams buvo įteiktos progimnazijos direktoriaus pasirašytos pažymos. Reflektuodami šį renginį pedagogai pabrėžė temos aktualumą bei tai, kad dalinimasis patirtimi – geriausias būdas tobulėti.

„Jei norime būti laimingi ir tokius padaryti savo vaikus... išmokime bendradarbiauti. Tačiau tai neįvyks savaime – to reikia mokyti ir mokytis. Tam reikia vidinės nuostatos bei suvokimo, kad kaita – tai kelionė, kurioje kartais pasitaiko duobių.“

M. Fullan

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Rėkuvienė

 

 

 


 

 

Š. m. balandžio 19 d. Vilniaus Jeruzalės progimazijos 5-8 kl. mokiniai dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje. Apsimovę pirštines ir pasiėmę šiukšlių maišų, mokiniai kartu su mokytojais tvarkė progimnazijos ir Verkių regioninio parko apylinkes. Tvarkydami aplinką mokiniai džiaugėsi puikiu oru, bendradarbiavo. Darbas skatino pamąstyti apie tai, kodėl svarbu saugoti gamtą, nešiukšlinti joje, gerbti savo gyvenamąją aplinką bei būti atsakingam.

Parengė mokytoja V. Koirovič

 

 

 


 

Š.m. balandžio 5d. 18.00-21.00  val. progimnazijoje vyko mokyklos bendruomenei skirtas renginys „Europos geografijos naktis“, į kurį kvietė progimnazijos kieme ant šaligatvio plytelių įvairiaspalvėmis kreidelėmis užrašytas meniškas pavadinimas. Renginio pradžioje mokyklos geografijos muziejaus lankytojai dalyvavo ekskursijoje ir loterijoje geografijos tema. Vėliau vyko progimnazijos geografijos muziejaus „Pažink Žemę“ logotipo konkursas. Mokiniai geografijos muziejaus logotipus piešė ant vizualizacijų sienos III a. Progimnazijos geografijos muziejaus „Pažink Žemę“ geriausio logotipo autorės – Palina Kresik ir Faustė Dumanė. Smagu, kad Europos renginyje dalyvavo ne tik Lietuva, bet ir Afrika bei Pietų Amerika, prasminga, kad prisijungė ir mūsų progimnazija.

 

10 Lietuvos švieselių pasaulio „Geografijos nakties“ žemėlapyje

 

Parengė geografijos mokytoja Aurelija Kuckaitė

 

 

 


Tarptautinio Erasmus+ KA229 projekto „Zooming in. Good focus“ mokymo ir mokymosi vizitas Rumunijoje, Bukarešte

 

Vilniaus Jeruzalės progimnazija, kartu su mokyklomis iš Austrijos, Italijos, Turkijos, bei Rumunijos, 2017-2019 m.m. įgyvendina tarptautinį Erasmus+ projektą „Zooming in. Good focus“.

Kovo 26–balandžio 2 dienomis vykusiame mokymo ir mokymosi vizite Rumunijoje dalyvavo Vilniaus Jeruzalės progimnazijos komanda – istorijos mokytoja Ieva Jankauskienė, dailės mokytoja Sigutė Gudelionienė ir mokiniai – Žygimantas Kizala (6B kl.), Emilė Pašakarnytė (7C kl.), Dovilė Mickutė (6C kl.). Vizito metu mokiniai gyveno rumunų šeimose pas mokinius, kuriuos patys priėmė į savo šeimas vizito Vilniuje metu. Mokiniai buvo svetingai priimti, susipažino su rumunų kultūra, tradicijomis, virtuvės patiekalais. Mokymo ir mokymosi vizito savaitės metu projekto dalyviai dalyvavo įvairiose veiklose, edukaciniuose užsiėmimuose, pamokose, ekskursijose, susijusiose su projekto tema – fotografija.

Parengė Ieva Jankauskienė ir Sigutė Gudelionienė

 

 

 


 

Kiekvienais metais kovo mėnesį progimnazijoje yra minima veiksmo savaitė „Be patyčių“. Mūsų progimnazija kovo 18-29 dienomis prisidėjo prie šios iniciatyvos savo veiklomis. Mokiniai kūrė „Receptą prieš patyčias“, mokyklos koridoriuose piešė piešinius patyčių tema. Mokytojai, mokiniai ar mokyklos darbuotojai turėjo galimybę parašyti padėką, palinkėjimą, pasirinktam mokyklos bendruomenės nariui. Mokytojai jiems skirtoje lentoje dalinosi savo vaikystės prisiminimais apie patyčias. 1-8 klasių vadovai vedė klasės valandėles patyčių prevencijos tema. Penktadieniais buvo organizuojamos filmų popietės.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, savo veiklomis prisidėjusiems  prie veiksmo savaitės „Be patyčių“!

Parengė socialinės pedagogės M.Kondraškienė ir A.Ignatavičiūtė-Voinilka

 

 

 


 

 

2019 m. kovo 27 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje buvo organizuojama Etnokultūros diena.


5a ir 5b klasės vyko į Lietuvos etnokosmologijos muziejų, pagilino žinias apie Kosmosą, astronomiją, etnokosmologiją. Vaikai apsilankė muziejaus apžvalgos aikštelėje, esančioje 30 metrų aukštyje, kur atsivėrė įspūdingas vaizdas: šešiLietuvos ežerai, Labanoro girios panorama. Mokiniai susipažino su muziejaus vidaus irlauko ekspozicijomis, aplankė Kultinių akmenų ratą – seniausią kalendorių.

5c ir 6c klasės vyko į Ozo kino teatrą „Multikino“. Mokiniai žiūrėjo intriguojantį garsaus lenkų dokumentinio kino kūrėjo Pavelo Piteros filmą „Žalgirio mūšis“. Šis filmas – išsami istorinė drobė, aprėpianti net kelis amžius ir nesusitelkianti tik į garsiojo mūšio rekonstrukciją. Tai – moderni istorinė dokumentika, parodanti pirmiausia Vokiečių ordino bei Lietuvos ir Lenkijos valstybių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos vertybės, susikerta įvairios žmogiškos emocijos ir atskleidžiamos šeimos paslaptys.

7b klasės mokiniai lankėsi Valstybės pažinimo centre, parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“,  susipažino su netikėčiausiomis skirtingų laikotarpių idėjomis apie Lietuvos ateitį. Mokiniams ypač patiko didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, garso takelių kuriamos skirtingų laikotarpių nuotraukos.

6b klasės mokiniai susitiko su lengvaatlete, vidutinių ir ilgųjų distancijų bėgike, daugkartine Lietuvos čempione, olimpiete Vaida Žūsinaite, kuri pristatė savo veiklą bei papasakojo mokiniams savo sėkmės istoriją. Įžymi sportininkė dalijosi asmenine patirtimi, skatino mokinius siekti užsibrėžtų tikslų.

7a klasės mokiniai lankėsi MO muziejuje bei dalyvavo edukacinėje pamokoje „Žmogaus vaizdavimas literatūroje ir mene“. Apžiūrėję ekspoziciją, vaikai diskutavo apie tradicinį ir modernų lietuvių meną.

6a klasė vyko į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, dalyvavo edukacinėje pamokoje „Triukšmo įgarsinimas kino filmuose“.

7c ir 8a klasės susitiko su dainininku, dainų tekstų autoriumi, kompozitoriumi, visuomenės veikėju Gabrieliumi Liaudansku-Svaru.

8a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje – kūrybinėse dirbtuvėse „Viršglazūrinis piešimas ant puodelių“ tema “Žingsniai tolerancijos link”.

Edukacinius renginius ir išvykas organizavo 5-8 klasių vadovai, mokinių saugumu rūpinosi juos lydintys progimnazijos mokytojai.

 

 


 

Š. m. kovo 28 d. mūsų progimnazijos 5-7 klasių mokiniai: Liepa, Erikas, Lėja, Aurelija, Ignas ir Neda, dalyvavo respublikiniame renginyje – literatūrinėje popietėje „Pasaulis Tavo delne“, skirtoje Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Popietė vyko Vilniaus „Ryto“ progimnazijoje.
Mūsų progimnazijos mokiniai rodė meninę inscenizaciją „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“, sukurtą pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojos Keitės Dikamilo knygą.

Mokinius rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos G. Zdanavičienė ir I. Gustienė.

 

 

 

 


2019 m. kovo 22 d. Jeruzalės progimnazijos 8b klasės mokiniai –Joris Baležentis ir Agnė Mozerytė – dalyvavo respublikinėje 7-12  klasių integruotoje (tikybos, dailės, geografijos ir pilietiškumo ugdymo) konferencijoje „Kol mes visi kaip vienas“, kuri vyko Vilniaus Radvilų gimnazijoje. Konferencija skirta Jėzuitų misijos Lietuvoje, Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo bei Pasaulio lietuvių metams paminėti. Mūsų progimnazijos mokiniai konferencijoje skaitė pranešimą „Lietuvos laisvės šaukliai“, kurį sukūrė per ArcGISonline aplikaciją internete. Skaitmeniniame žemėlapyje mokiniai pažymėjo 98 Lietuvos partizanų gimimo vietas,  papasakojo apie kovas dėl Lietuvos nepriklausomybės. Mokinius rengė geografijos mokytoja Aurelija Kuckaitė.

Konferencijos dalyviai susitiko su scenarijaus autore ir režisiere R.Rakauskaite, žiūrėjo ištraukas iš filmų „Kelionės namo“, „Trys skrybėlės“, „Radviliada“. Pranešėjams ir juos rengusiems mokytojams buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos – Mariaus  Jovaišos knyga „Neregėta Lietuva“ ir kt.

 

Geografijos mokytoja Aurelija Kuckaitė

 

 

 

 

Tiksliųjų mokslų dienos

Kovo 12-22 dienomis mūsų mokykloje vyko tradicinėmis tapusios tiksliųjų mokslų dienos, kurių tikslas – parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien griežtos taisyklės ir skaičiai. Jie gali būti ir linksmi, ir gražūs, ir įdomūs.
Renginių pradžią paskelbė trečiame aukšte parengti stendai: „Tiksliųjų mokslų dienos” (mokytojos  H.Žavoronok, I.Vodčicienė), 5-6 klasių mokinių kompiuterinių piešinių paroda „Iš geometrinių figūrų” (mokytoja E.Urbonienė).
Pirmąją dieną buvo organizuotas 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiados I etapas. (mokytojos H.Žavoronok, I.Vodčicienė). Jo nugalėtojai  atstovaus mūsų mokyklą Vilniaus miesto 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje. Tai: Šimkevičius Ugnius 5c (I vieta), Dzeventkauskas Tomas 5c (II vieta), Umbrasas Nikas 5c (III vieta); Stašionis Tomas 6b (I vieta), Panavas Emilis  6c (II vieta), Pamakštytė Justina 6c (II vieta), Mitkus Pranas 6c (III vieta); Letukas Justinas 7a (I vieta), ZimnickajaTaisija 7b (II vieta); Duko Emilis 8b (I vieta), Velaikis Rapolas 8b (I vieta), Laukaitė Agnė 8b (II vieta).
Kovo 13-15 d. visi 5-8 klasių mokiniai  rungtyniavo mintino skaičiavimo  varžybose „Matmintis”. Šauniausieji buvo: Petrauskas Nojus 5c, Petenko Nikolas 6a, Dzeventkauskas Rokas 7a, Duko Emilis 8b.
Kovo 14–oji – skaičiaus Pi gimtadienis. Apie šį skaičių, jo įdomybes 6 -7 klasių mokinius supažindino 8b klasės mokinės J.Simutytė, J.Rackevičiūtė. Buvo iškeptas ir tradiciniu tapęs Pi gimtadienio pyragas.
Kovo 21d. vyko tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra”(mokytoja  R.Lubienė), kuriame dalyvavo net 84 mūsų mokyklos mokiniai. Lauksime ir tikėsimės gerų rezultatų.
Tiksliųjų mokslų baigiamasis renginys –  mokyklos olimpiados, „Matminčio“ nugalėtojų apdovanojimai. Mokyklos direktorius Linas Vasarevičius  pasveikino nugalėtojus, pasidžiaugė jų pasiekimais ir įteikė padėkas.

Dėkojame visiems tiksliųjų mokslų dienų dalyviams ir organizatoriams.

Parengė matematikos mokytojos Irena Vodčicienė ir Halina Žavoronok.

 

 

 

 


 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyrius organizavo mokinių piešinių konkursą „Viešoji tvarka Vilniuje“. II-ojo etapo nugalėtoja tapo 1e klasės mokinė Urtė Morkūnaitė. Dvylika klasės mokinių (Nojus Mazūras, Marek Makovski, Sofija Norkutė, Eva Butkutė, Džiugas Šriūbėnas, Goda Miežytė, Urtė Žiogelytė, Jasmina Seleem, Aurėja Čepaitytė, Ali Aidarov, Paulius Švedas ir Mila Stankevičiūtė) apdovanoti asmeniniais prizais – kvietimais į „Multikino“ kino teatrą.

Parengė pradinių klasių mokytoja E.Žukauskienė



 


Š. m. kovo 18-22 dienomis Jeruzalės progimnazijoje vyko Pasaulinei Žemės dienai skirti renginiai. Renginio tema: „Paukščių sugrįžimas“. Tikslas – paskatinti mokyklos mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą, siekiant kurti vertybines gamtosaugines nuostatas. Mokiniai noriai dalyvavo įvairiose veiklose. Penktokai, per gamtos pamoką, rašė laišką paukšteliui „Mano mylimiausias paukštis“ (mokyt. D. Paškevičienė). 8b klasės mokinės skaitė pranešimus „Paukščių sugrįžimas“ pirmų klasių mokiniams (mokyt. D. Paškevičienė). 5-6 klasių mokiniai išklausė pamokų ciklą  „Sveikatai palanki vaikų mityba“ (mokyt. D. Steponavičienė ir sveikatos priežiūros specialistė J. Česaitytė) . Būrelio „Jaunieji amatininkai“ nariai gamino aitvarus ir bandė juos paleisti (mokyt. D. Steponavičienė). Mokiniai gamino emblemas ir prisegė  mokyklos bendruomenės nariams. 8b klasės mokiniai piešė „Paukščių sugrįžimą“ ant juodos sienos. Kovo 22 dieną 8b klasės mokiniai  (A. Narkevičiūtė ir A. Linkevičius) dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Gamta smalsiems ir kūrybiškiems“ (mokyt. D. Paškevičienė). Į biologijos ir gamtos pamokas integravome filmų peržiūrą apie paukščių sugrįžimą, emigraciją.

Parengė biologijos mokytoja D. Paškevičienė

 

 

 

 


 


 

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje

Vilniaus Jeruzalės progimnazija Vasario 16-ąją pasitiko iškilminga akcija „Giedokime tautišką giesmę visi“, kurią organizavo mokinių taryba. 5-ų klasių mokiniai dalyvavo istorinių žinių konkurse „Ar moki Lietuvos istoriją?“. Konkurso nugalėtojai – 5B klasės mokinių komanda (klasės vadovė Alisa Kekelija, istorijos mokytoja Rima Tomkuvienė). 1-8 klasių vadovai vedė klasių valandėles tema „1918 m. vasario 16 d. – lemtinga data Lietuvos istorijoje“. Progimnazija taip pat organizavo Nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ I etapą, kurio nugalėtojas Dominykas Aldonis vyko į II-ąjį turą Lietuvos Respublikos Seime.

 

Konkursas „Daina Lietuvai“

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją, Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje organizuotas kasmetinis patriotinių dainų konkursas „Daina Lietuvai“, kuriame varžėsi 5-6 bei 7-8 klasių mokiniai. Klasės atliko pagal lietuvių poetų tekstus parašytas lietuvių kompozitorių dainas. Taip pat pristatė socialinės akcijos „Mano klasės dovana Lietuvai“ veiklas. Šios akcijos tikslas – ugdyti mokinių pilietiškumą ir skatinti socialines iniciatyvas. Mokiniai rinko knygas vaikų namų auklėtiniams, dovanojo žaislus SOS vaikų kaimų auklėtiniams, rašė laiškus-padėkas mokyklos darbuotojams, prisidėjo prie kitų progimnazijoje organizuotų akcijų, įtraukė į savo veiklas progimnazijos bendruomenę.5-6 klasių kategorijoje dainų konkurso nugalėtojais tapo 6C klasė (klasės vadovė Elona Urbonienė), 7-8 klasių kategorijoje nugalėjo 8B klasė (klasės vadovė Daiva Paškevičienė). Mokinius parengė muzikos mokytoja Vida Šapkienė.

 

 

 


Kovo 1 dieną mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Mugei ruošėsi mokiniai, jų tėveliai, seneliai. Buvo prekiaujama rankų darbo įvairiais dirbiniais. Retas namo grįžo tuščiomis rankomis, nešėsi namiškiams lauktuvių iš Kaziuko mugės bei daug malonių įspūdžių.



 

 


 

2019 m. kovo 1 d. Vilniaus Jerzulės progimnazijos 8b klasės mokinių komanda (Kašėtaitė Emilija Tėja, Narkevičiūtė Austėja, Ramanauskas Matas, Simutytė Julija, Vildžiūnaitė Kotryna Marija) vyko į Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnaziją ir dalyvavo Vilniaus miesto ir rajono mokyklų 7-8 klasių protų mūšyje „Tikėjimo asas“. Iš viso dalyvavo 5 mokinių komandos iš Vilniaus miesto. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokinių komanda užėmė  II vietą.

Mokinių komandą paruošė katalikų tikybos mokytoja Viktorija Koirovič.

 

 

 


 

Kovo 1 d. progimnazijoje vyko 7-8 klasių anglų kalbos olimpiada. I vietą tarp 7-okų užėmė Darius Asadauskas (7b kl.) ir Matas Paškauskas (7b kl.), o 8-okų tarpe I vietą užėmė Joris Baležentis (8b kl.).

Joris Baležentis (8b kl.) ir Aloyzas Linkevičius (8b kl.)  atstovavo progimnaziją 8 klasių Vilniaus miesto anglų kalbos olimpiadoje.

Parengė anglų kalbos mokytoja Jolanta Dauknienė


 

2019 m.  vasario 28 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko paskaita „Administracinių nusižengimų prevencija“. Paskaitą vedė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto I – PK pareigūnė Irina Gaidelienė. Mokiniai buvo supažindinti su administraciniais, viešosios tvarkos pažeidimais ir jų nuobaudomis.

Paskaitą organizavo soc. pedagogės Monika Kondraškienė ir Asta Ignatavičiūtė-Voinilka

 


 


 

GEROJO LAŠELIO DIENA


Š.m. vasario 13 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje buvo organizuojama Gerojo lašelio diena, kurios tikslas atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius vaikus ir juos palaikyti.
Mokiniai ir mokytojai į mokyklą atėjo pasipuošę žalios spalvos drabužiu arba turėdami bet kokį žalią akcentą (šalikėlį, ženkliuką), nes vaikų vėžinių susirgimų asociacijos „PAGUODA“ logotipas yra mažas žmogeliukas žaliame lašelyje.
Visa Vilniaus Jeruzalės progimnazijos bendruomenė: tėveliai, mokiniai, mokytojai ir administracija, išreikšdami savo palaikymą ir siųsdami šilčiausius linkėjimus vėžiu sergančių vaikų bendruomenei galėjo paaukoti norimą pinigų sumą. Iš viso buvo surinkta 1531 eurų. Surinktos lėšos pervestos į asociacijos „PAGUODA“ sąskaitą.
1c klasės mokinio Šarūno tėveliai atvyko į pamoką, kurios metu Šarūno mama papasakojo vaikams apie onkologinius susirgimus, kaip jie yra gydomi ir kokios pagalbos reikia vėžiu sergantiems vaikams. Mokiniai  ant žalių popieriaus lašelių užrašė savo nuoširdžius palinkėjimus, kurie bus perduoti sergantiems vaikams. Mokytoja Asta Ruškienė kartu su savo klasės mokiniais dėkoja tėveliams už prasmingą ir gražią pamoką ir siunčia sergantiems vaikučiams linkėjimus greičiau pasveikti ir grįžti pas savo draugus.
Akcijos organizatoriai – Mokinių Taryba, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Tomkuvienė ir etikos mokytojas Aidas Zabelevičius – nuoširdžiai dėkoja visai Jeruzalės progimnazijos bendruomenei už parodytą solidarumą ir palaikymą vėžiu sergančių vaikučių šeimoms.
Apie asociacijos „PAGUODA“ vykdomas veiklas daugiau informacijos galite rasti svetainėje http://www.paguoda.lt/

 

 


 

Sausio 24 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Ir knyga mane augino“. Pirmąsias vietas užėmė 2d klasės mokinė Rusnė Pilataitė ir 3d klasės mokinys Matas Bernatavičius. Šie nugalėtojai Vilniaus mieste atstovaus mūsų progimnazijai.

Organizatoriai

 

 


 

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.

J. Degutytė

 

2019 m. sausio 17 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko 5-8 klasių mokinių Meninio skaitymo konkursas tema „Dainuojamoji poezija“. Renginyje mokiniai sužinojo, kokia poezija vadinama dainuojamąja, susidomėję vartė ir skaitė progimnazijos etnografiniame muziejuje „Atgijusi senovė“ saugomus prieš 40-50 metų rašytus „Dainų sąsiuvinius“, klausėsi 5-8 klasių mokinių choro (vadovė muzikos mokytoja Vida Šapkienė), mokinės Austėjos Narkevičiūtės (8b) ir mokytojų Nijolės Delnickienės bei Vidos Šapkienės dainuojamų lietuvių poezijos tekstų.

Meninio skaitymo konkurse dalyvavo 25 progimnazijos 5-8 klasių mokiniai. I vietą užėmė Austėja Narkevičiūtė (8B), II vietą – Aloyzas Linkevičius (8b) ir Patricija Ruzaitė (6b), III vietą – Ignas Zaveckas (6a), Saulė Grižaitė (6c) ir Liucija Greičiūtė (7b).

Vilniaus miesto Meninio skaitymo konkurse mūsų progimnazijai atstovavo I-II vietas mokykloje užėmę mokiniai.

Sveikiname Austėją Narkevičiūtę (mokytoja Rita Rėkuvienė), Vilniaus miesto Meninio skaitymo konkurse užėmusią paskatinamąją vietą.

Dėkojame Meninio skaitymo konkurso vedėjams: Aistei Volungevičiūtei (8a) ir Matui Navikui (8a), Vertinimo komisijos nariams: direktoriaus pavaduotojai ugdymui Ritai Rėkuvienei, lietuvių kalbos mokytojai Ilonai Gustienei, muzikos mokytojai Vidai Šapkienei, konkurso dalyviams bei renginio „Dainuojamoji poezija“ svečiams.

 

Renginio organizatorės – lietuvių kalbos mokytojos Nijolė Delnickienė ir Gražina  Zdanavičienė

 

 


 

Tarptautinio Erasmus+ KA229 projekto „STEPS to Tolerance for European Pupils“ mokymo ir mokymosi vizitas Graikijoje, Larisa mieste


Vilniaus Jeruzalės progimnazija 2018-2020 m.m. įgyvendina tartpautinį Erasmus+ projektą „STEPS to Tolerance for European Pupils“, kurio tikslas ugdyti pamatines vertybes (toleranciją, lygybę, nediskriminaciją), užtikrinti  kokybišką ugdymą visiems mokiniams, formuojant mokinių sąmoningą, pilietišką požiūrį į diskriminaciją ir socialinę atskirtį, kad mokiniai taptų geresni, tolerantiškesni, atsakingesni.Projektą įgyvendina mokyklos iš Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos.
Sausio 13-19 dienomis mokymo ir mokymosi vizite Graikijoje dalyvavo Vilniaus Jeruzalės progimnazijos komanda – istorijos mokytoja Ieva Jankauskienė, etikos mokytojas Aidas Zabelevičius ir mokiniai Erikas Kuocius (6 B klasė), Augustė Rudokaitė (7 C klasė) bei Miglė Grigalavičiūtė (8 A klasė). Kūrybinių dirbtuvių, edukacinių veiklų metu mokiniai atliko įvairias užduotis, skatinančias toleranciją, susipažino su skirtingų šalių kultūromis, mokėsi būti atviri ir tolerantiški vieni kitiems. Mokiniai, gyvendami graikų šeimose, susipažino su jų gyvenimo būdu, tradicijomis, graikiškos virtuvės patiekalais. Be to, mokėsi šokti tradicinius graikiškus linijinius šokius.
Projekto dalyviai susipažino su Graikijos Tesalijos regionu, lankėsi į kultūrinį ir gamtiškąjį UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktoje kalnų bei vienuolynų grupėje Meteoros. Šiame vienuolynų komplekse mokiniai ir mokytojai susipažino su vienuolynų gyvenimu iš arčiau, daugiau sužinojo apie graikų ortodoksų Bažnyčios tikėjimą. Mokymo ir mokymosi vizito savaitės metu projekto dalyviai dalyvavo ekskursijoje trečiame pagal dydį Graikijos uostamiestyje Volos, išsiskiriančiame tradiciniais graikiškais patiekalais, o miesto apylinkės pasižymi kalnuotu kraštovaizdžiu. Volos entomologijos muziejuje susipažino su tūkstančiais skirtingų vabzdžių rūšių, edukacinės programos metu sužinojo apie jų prisitaikymą gamtoje. Trikalos mieste esančioje Bizantijos laikotarpiu statytoje pilyje susipažino su miesto ir apylinkių istorija.
Kitas projekto mokymo ir mokymosi vizitas numatytas kovo mėnesį Italijoje, Cerignola mieste esančioje mokykloje, į kurią taip pat vyks Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Parengė istorijos mokytoja Ieva Jankauskienė

 


 


 

Š.m. sausio 21 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko renginiai, skirti Karjeros ir profesinio orientavimo dienai paminėti.
5a klasės mokinio tėvelis Julius Katinas susitiko su 5a ir 5c klasės mokiniais. Jis papasakojo apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją bei turimą inventorių. Mokiniai galėjo pasižiūrėti video įrašus apie kareivių bandomąsias  pratybas ir naujausių ginklų panaudojimą. Po įdomaus pasakojimo mokiniai galėjo užduoti savo klausimus. Paskaitos pabaigoje visi mokiniai apžiūrėjo kareivio kuprinę, pasimatavo šalmą. Visi norintys, galėjo pasivaišinti kareivišku maistu ir sužinoti kaip galima pasišildyti maistą be ugnies.
Karjeros ir profesinio orientavimo dieną 5b, 7a ir 6b klasės mokiniai susitiko su Lietuvos kriminalinės policijos biuro Veiklos koordinavimo ir kontrolės valdybos Metodinio skyriaus viršininku Artūru Kemežiu, kuris supažindino mokinius su kriminalinės policijos pareigūno profesija.
6a klasės mokiniai susipažino su policijos kinologų profesija. Ekskursiją organizavo Elzės mama – Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro vyriausioji tardytoja Vilija Uždavinienė. Nors mokinius spaudė šaltukas, ekskursija vis vien buvo labai įdomi ir linksma.
6b klasės mokiniai po susitikimo vyko į MO muziejų, kuriame dalyvavo edukacinėje pamokoje „Kaip kuriamas charakteris tekste ir paveiksle“. Pamoką vedė rašytoja Ilona Ežerinytė, kuri mokinius supažindino su  muziejaus eksponatais bei skyrė atlikti keletą užduočių. Mokiniai tyrinėjo, kuo skiriasi charakteris literatūroje ir dailėje, gilinosi į programinio kūrinio ištrauką, nagrinėjo skirtingus charakterių kūrimo būdus, mokėsi atpažinti paveikslą, artimiausią aprašytam charakteriui.
7b klasės mokiniai lankėsi Nacionalinėje teismų administracijoje, teismų ekspozicijoje. Dalyvavo edukacinėje programoje (gamino lankytojo pasus), sužinojo apie teismus, jų istoriją. Unikalioje tarpukario laikų teismo posėdžių salėje mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą  apie teisėjo profesiją.
8b klasės mokiniai vyko į Santaros klinikas. Apsilankymo metu mokiniai daugiau sužinojo apie anesteziologo, anestezisto ir instrumentatoriaus specialybes, išvydo operacijų eigą, susipažino su tvarkos palaikymo operacinėse taisyklėmis. Mokiniams tai buvo naudinga ir įdomi patirtis!
8a ir 7c klasės mokiniai susitiko su fotografu, leidėju, keliautoju, albumo „Neregėta Lietuva“ autoriumi Mariumi Jovaiša. Svečias papasakojo mokiniams apie savo įgyvendintus projektus, Lietuvos mokslininkų pasiekimus inovatyvių technologijų srityje. Po labai įdomaus pasakojimo mokiniai galėjo užduoti savo klausimus. Susitikimo pabaigoje Marius Jovaiša pakvietė moksleivius pasilikti gyventi ir kurti Lietuvoje.

Parengė Aidas Zabelevičius


 

 

 


 

Sausio 13-osios minėjimas Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje


Vilniaus Jeruzalės progimnazijos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Progimnazijos erdves papuošė neužmirštuolės, mokinių mintys apie tai, kas yra laisvė bei instaliacija „Eik taip, kaip eina laisvė“. 5-ų klasių mokiniai rašė laiškus Lietuvos laisvės gynėjui, dėkojo jiems už išsaugotą Lietuvos nepriklausomybę, už paaukotas gyvybes. Laiškai eksponuojami antro aukšto stende.
Sausio 9 ir 11 dienomis 5-ų klasių mokiniams istorijos pamokos vyko netradicinėje aplinkoje – Muitinės muziejuje, kuriame jie susipažino su muitinės istorija nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpio. Pamokos metu originalioje ekspozicijoje, skirtoje Medininkų tragedijai atminti, mokiniai išsamiau buvo supažindinti su 1991 m. liepos 31 d. įvykiais.
Sausio 11 d. ryte vyko akcija „Giedokime tautišką giesmę kartu“ – visa progimnazijos bendruomenė giedojo tautišką giesmę. Vilniaus Jeruzalės progimnazija, kaip ir kasmet, prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ – mokyklos erdvėse buvo įžiebtos žvakelės Laisvės gynėjams atminti, o per pirmąją pamoką mokytojai mokiniams pasakojo apie 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykius ir jų reikšmę. Taip pat šią savaitę klasių vadovai organizavo klasių valandėles, skirtas Laisvės gynėjų dienai atminti.

Parengė istorijos mokytoja Ieva Jankauskienė

 

 

 

 


 

Šį rytą pasaka sode šarmota rymo,
Šį rytą baltos nuotakos takeliais vaikšto –
Tyliai taip, nesušiugžda šilko skaros,
Tyliai taip, lyg padangėj baltas garas...


Šių metų gruodžio 20 dieną Jeruzalės progimnazijoje vyko 5-8 klasių kalėdinis renginys – brolių Grimų pasakos „Pelenė“ inscenizacija. Kiekvienos klasės mokiniai linksmai ir kūrybingai vaidino improvizuotą tam tikrą pasakos sceną, iš anksto tekusią burtų keliu. Mokiniams buvo smagu stebėti savo bendraamžių kūrybingą ir išmoningą vaidinimą.

Parengė lietuvių kalbos mokytoja N.Delnickienė

 

 


 

Gruodį tylusis Kalėdų angelas aplanko kiekvieną iš mūsų...Gražiausią metų šventę 1-4 klasių mokinukai pasitinka papuošę mokyklą kalėdinėmis puokštėmis ir kompozicijomis.
Ačiū visiems, pasitelkusiems kūrybiškumą, nuoširdumą ir fantaziją. Ačiū visiems, pasišaukusiems gražiausių švenčių dvasią ir jaukiu Kalėdų laukimu užpildžiusiems mūsų mokyklą.
...Kada gauni dovaną, pilnėja Tavo delnai. Kada duodi ją kitam – pilnėja Tavo širdis.
Sparnų Jūsų svajonėms,
Prasmės Jūsų darbams,
Meilės ir gerovės Jūsų namams!

Parodos organizatorė –  pradinių klasių mokytoja Ilona Charužienė

 

 

 


 

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Zooming in. Good focus“ mokymo ir mokymosi vizitas Austrijoje, Vienoje


Vilniaus Jeruzalės progimnazija 2017-2019 m.m. dalyvauja tarptautiniame Erasmus+  projekte „Zooming in. Good focus“ su mokyklomis partnerėmis iš Austrijos, Italijos, Rumunijos bei Turkijos.
2018 m. gruodžio 10-16 d. mūsų progimnazijos komanda – anglų kalbos mokytoja Rasa Kulionytė, IT ir matematikos mokytoja Elona Urbonienė bei mokinės Austėja Narkevičiūtė (8b kl.), Justina Pamakštytė (6b kl.), Elena Navickaitė (8a kl.), Julija Simutytė (8b kl.) ir Agnė Schoroškaitė (7c kl.) dalyvavo mokymosi ir mokymo vizite Neue Neusprachliche Mittelschule mokykloje Vienoje, Austrijoje. Šioje mokykloje mokosi vaikai iš viso pasaulio, o daugumai jų anglų kalba nėra gimtoji. Projekte dalyvaujantys mokiniai gyveno šeimose, kurios svetingai juos priėmė, dalyviai galėjo susipažinti su įvairių šalių kultūra, šeimos tradicijomis, paragauti tradicinių patiekalų. Visi projekto dalyviai turėjo galimybę tobulinti savo anglų kalbos žinias.
Išvykos į Austriją metu mokiniai atliko įvairias užduotis, dalyvavo įdomiose veiklose, diskutavo apie tai, kuo mes didžiuojamės gyvendami Europoje. Taip pat visi tarptautinio projekto dalyviai įrašė projekto „himną“ –Gary Barlow dainą „Sing“, kuri atspindi pagrindinę šio projekto idėją. Neue Neusprachliche Mittelschule mokyklos mokiniai parengė svečiams interaktyvų klausimyną apie Austriją ir jų mylimą menininką Hundertwasser, svečiai aplankė šio menininko namą ir muziejų. Projekto dalyviai turistiniu autobusu, lydimi gido, aplankė žymiausias Vienos vietas. Savaitės viduryje, dalyviai lankėsi Kalėdinėje mugėje miesto centre, kur kepė sausainius ir gamino Kalėdinius žaisliukus. Paskutinę projekto dieną mokiniai kartu kepė sausainius ir mokėsi šokti Vienos valsą.
Mokiniai ir mokytojos dar kartą įsitikino, kad tarptautinis Erasmus+ projektas „Zooming in. Good focus“ skatina aktyvumą, kūrybiškumą, motyvaciją, tarpkultūrinį bendravimą ir bendradarbiavimą, tobulina anglų kalbos įgūdžius ir asmenines kompetencijas.

Parengė anglų kalbos mokytoja Rasa Kulionytė,
IT ir matematikos mokytoja Elona Urbonienė

 


Lapkričio mėnesį Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija organizavo tarptautinį pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursą „SPALVOTI ŽODŽIAI”, kuris skirtas vaikų poetės Violetos Palčinskaitės 75-metų sukakčiai paminėti. 3a (mokytoja N. Buzienė) ir 4b (mokytoja A. Rudminienė) klasių mokiniai iliustravo poetėsV.Palčinskaitės pasirinkto eilėraščio posmelį, surengė darbų parodas klasėse. Buvo atrinkti kūrybiniai darbai parodai-konkursui. Konkurso „SPALVOTI ŽODŽIAI” laureate tapo 4b klasės mokinė Žemyna Kričėnaitė.

Konkurso elektroninė knyga su laureatų darbais bei parodos akimirkomis

 

Parengė Aušra Rudminienė

 

 


 

Viena iš gražiausių  progimnazijos tradicijų – savo pagamintais žaisliukais papuošti  eglutę I aukšto fojė. Laukdami gražiausių žiemos švenčių, progimnazijos ketvirtokai gamino žaisliukus (prie jų prisijungė ir 3a klasės mokinai) ir nekantriai laukė, kada gi galės jais papuošti žaliaskarę. Ir štai ji jau džiugina progimnazijos bendruomenę savo spalvingumu ir puošnumu linkėdama  jaukių ir spalvingų švenčių.

 

Projekto koordinatorė – pradinių klasių mokytoja Aušra Rudminienė

 


 

Gruodžio 3 dieną, minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną, mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo Vilniaus pedagoginės ir psichologinės tarnybos bei Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrija“  organizuojamame socialiniame patyriminiame renginyje „Esame kartu. Pažinti, suprasti...“
Renginio metu mokiniai klausėsi įkvepiančių pasakojimų, kaip žmonės savo negalią sugebėjo paversti stiprybe ir pasiekti stulbinamų rezultatų.

Parengė socialinės pedagogės Monika Kondraškienė, Asta Ignatavičiūtė – Voinilka.

 

 


 

Lapkričio 23d., Lietuvos kariuomenės šimtmečio minėjimo dieną, mūsų mokyklos mokiniai su savo klasės vadovais lankė įvairias edukacines programas: 7b klasė lankėsi Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Ten mokiniai susipažino su XVIa. Lietuvos istorija. Bastėjoje jiems taip pat buvo demonstruojami to meto ginklai ir įrankiai.
5a, 5b, 5c, 6c ir 8b klasės mokiniai vyko į kino teatrą „Skalvija“ ir žiūrėjo Vytauto V. Landsbergio dokumentinį filmą „Trispalvis“ 7c klasės mokiniai mokykloje žiūrėjo Vytauto V.Landsbergio dokumentinį filmą „Trispalvis“. Po to mokiniai pristatė parengtus projektus apie Lietuvos kariuomenę.
6b ir 8a klasės mokiniai susitiko su Lietuvos kariuomenės atstovu, vyresniuoju leitenantu Mindaugu Jonu Laučiumi, kuris progimnazijos aktų salėje pristatė Lietuvos kariuomenės misiją, viziją bei uždavinius: saugoti valstybės teritoriją, dalyvauti tarptautinėse operacijose, kartu su sąjungininkais ginti Lietuvos valstybę. Vyresnysis leitenantas kalbėjo apie kariuomenės prioritetus bei vertybes. Per susitikimą M.J. Laučius pristatė mokiniams sudedamąsias Lietuvos kariuomenės pajėgų dalis bei karių laipsnių ženklus, paaiškino jų prasmę. Susitikimo pabaigoje vyresnysis leitenantas paskatino mokinius dalyvauti Lietuvos kariuomenės šimtmečiui paminėti skirtuose renginiuose ir domėtis savo šalies gynyba.
6a ir 7a klasės mokiniai aplankė Tuskulėnų rimties parką – tai sovietinių okupantų brutalumą ir žiaurumą liudijanti vieta. Čia 1944-1947 m., vykdant mirties bausmę, slapta buvo užkasti NKGB (MGB) vidaus kalėjime nužudyti žmonės. Mokiniai dalyvavo edukacinės programos „Atverta istorija" pamokoje „Sovietinės kasdienybės pilkumas“. Edukacija apie tradicinio lietuviško kaimo sunaikinimą kuriant kolūkių ir tarybinių ūkių sistemą, apie sovietinės paslaugų srities trūkumus, laisvalaikio leidimo ypatumus.

 

 

 



Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje lapkričio 16 dieną buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais tolerancijos simboliu buvo pasirinktas raktas. 1 klasių mokiniai piešė raktus, 2-8 klasių mokiniai gamino klasės tolerancijos raktą, užrašė, kaip jie supranta, kas yra tolerancija bei įvardijo tolerantiško žmogaus bruožus. Klasių vadovai vedė klasių valandėles tolerancijos tema.

 


Dėkojame 1-8 klasių mokiniams bei klasių vadovams.

 

 

 


 

Š. m. lapkričio 7 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko renginiai, skirti Karjeros ir profesinio orientavimo dienai paminėti.
5a klasės mokiniai susitiko su Algirdo Blazgio tėveliais. Algirdo mama papasakojo apie darbą UAB „Vilniaus vandenys“. Mokiniai sužinojo, kaip yra valomas ir tiriamas vanduo. Algirdo tėvelis pasakojo apie savo darbą AB „Lietuvos geležinkeliai“.
5b klasės mokiniai vyko į vadybos ir konsultavimo įmonę Primum Esse, kurioje susitiko su V. Žukauskiene ir I. Dačiuliene. Susitikimo metu mokiniai sužinojo, kaip turi būti rašomas CV , kokie yra atrankos į laisvas darbo vietas kriterijai.
5c klasėje apsilankė ir savo profesiją pristatė Zumbos instruktorė bei asmeninė trenerė Viktorija. Ji mokiniams papasakojo apie trenerio darbo ypatumus, nurodė, kokių savybių reikia norint būti treneriu. Mokiniai diskutavo apie sveiką mitybą, atliko kelis pratimus ir išbandė savo jėgas. Penktokams patiko paskaita, jie noriai uždavinėjo klausimus trenerei ir netgi paprašė Zumbos treniruotės.
6a klasės mokiniai susitiko su Jorio mama Gabija Driukiene. Ji  pasakojo apie vaizduotės lavinimo, knygų skaitymo ir informacijos įsisavinimo svarbą. Susitikimo metu mokiniai atliko užduotis, kurios skatino jų išradingumą ir vaizduotę.
6b ir 8a klasės mokiniai dalyvavo susitikime su VšĮ „Mokinio karjera“ įkūrėju R. Jakščiu,  kuris progimnazijos aktų salėje vedė praktinį seminarą „Tu gali“. Seminaro tikslas – supažindinti mokinius su darbo rinka ir jos tendencijomis, paskatinti juos aktyviau siekti savo asmeninių tikslų. Per susitikimą buvo pabrėžiama, kodėl svarbu tobulinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, būti motyvuotam, atsakingam, ryžtingam, kultūringam, gebėti planuoti savo veiklą bei suformuluoti konkrečius tikslus ir uždavinius. R. Jakštys pateikė asmeninės patirties pavyzdžių, kaip planuoti karjerą ar kurti savo verslą.
6c klasės mokiniai su klasės vadove E. Urboniene žiūrėjo ir aptarė trumpametražius filmus iš LRT mediatekos „Pasimatuok profesiją“.
7a ir 7c klasės mokiniai susitiko su Emilės Pašakarnytės tėveliu Giedriumi Pašakarniu, kuris papasakojo mokiniams apie GIS (geoinformacinės sistemos) taikymo galimybes.
7b klasės mokiniai vyko į LRT studiją, kurioje sužinojo radijo ir televizijos istoriją, apsilankė LRT muziejuje bei Gustavo virtuvėlėje, sužinojo, kiek daug įvairiausių profesijų žmonių dirba LRT. Mokiniams buvo smagu filmuotis bei stebėti save ekrane.
8b klasės mokiniams gydytojo odontologo profesiją pristatė Aloyzo Linkevičiaus tėveliai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams už bendradarbiavimą organizuojant Karjeros ir profesinio orientavimo dieną!!!

Parengė Aidas Zabelevičius

 

 

 

 


 

Projekto „Misija Sibiras“ ekspedicijos į Kazachstaną pristatymas Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje


Spalio 25 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje viešėjo projekto „Misija Sibiras“ dalyviai: Matas Toliušis ir Domas Miciulevičius, kurie susitiko su 6-8 klasių mokiniais.  
Projekto dalyviai papasakojo progimnazijos mokiniams apie 2018 m. vykusią ekspediciją į Kazachstaną. Per susitikimą jie dalijosi įspūdžiais, patirtais ekspedicijoje, skatino mokinius puoselėti savo šeimos ir šalies istoriją.
Projektas „Misija Sibiras“ – nuo 2006 m. vykstantis pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurio metu jaunimo ekspedicijos keliauja į Sibirą ar kitas lietuvių tremties vietas, tvarko mūsų tautiečių kapus bei susitinka su lietuviais, gyvenančiais buvusiose tremties vietose. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties vietose jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapų ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Anot projekto dalyvių, svarbiausi projekto tikslai – prisiminti bei pagerbti žuvusiuosius, įamžinti Sibire kalėjusių tautiečių atminimą, puoselėti istorinę atmintį bei ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą.

Parengė istorijos mokytoja Ieva Jankauskienė

 

 


Š.m. spalio 17 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 7a klasės mokinys Justinas Letukas jau ketvirtą kartą garsino mūsų mokyklą – dalyvavo LRT nacionaliniame konkurse „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ ir I ture užėmė II vietą (klasės vadovė Gražina Zdanavičienė).

 

 

 


 

Š. m. spalio 16 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko pirmosios pagalbos mokymai 7-8 klasių mokiniams.
Mokymus vedė VšĮ „Svarbus žingsnis“. Mokymų metu vaikai sužinojo, kaip elgtis ištikus nelaimei, išmoko suteikti pirmąją pagalbą – atlikti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą.
Atsitikus nelaimei labai svarbu suteikti pirmąją pagalbą, kol dar neatvyko medikai. Nė vienas iš mūsų negali žinoti kada įvyks nelaimė, todėl privalome būti pasirengę įvairioms gyvenimo situacijoms.
Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmasis žingsnis siekiant padėti kitiems, t. y. greitas ir tikslingas pirmosios pagalbos suteikimas, kai žmogaus gyvybei gresia pavojus.

Parengė sveikatos priežiūros specialistė Jovita Česaitytė.

 

 


 

Rugsėjo mėnesį lietuviškas degalinių tinklas EMSI organizavo piešinių konkursą „Kuo būsiu, kai užaugsiu“. Spalio mėnesį vyko nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.  Pirmąją vietą laimėjo 1e klasės mokinė Goda Miežytė, o antrą – 1e klasės mokinė Mila Stankevičiūtė. Nugalėtojos apdovanotos vertingomis dovanomis.

 

 

 

 


 

Š. m. spalio 1-5 d.  mokykloje vyko renginio „Rudens kraitė“ savaitė.  Renginio metu buvo surengtos rudens gėrybių ekspozicijos (mokyt. D. Steponavičienė), „Rudens gėrybių ir puokščių kompozicijų paroda“ (mokyt. J. Charužienė), daržovių ir vaisių paroda „Rudens išdaigos“ (mokyt. D. Paškevičienė). 8b klasės mokiniai skaitė paskaitas 5 klasių mokiniams apie „Obuolių ir kriaušių reikšmę augančiam organizmui“ (mokyt. D. Paškevičienė). 5-6 klasių mokiniai, padedami matematikos  mokytojų, padarė projektinius stendus „Matematika sode ir darže“ (mokyt. I. Vodčicienė, H. Žavoronok).

Parengė biologijos mokytoja D. Paškevičienė

 

 

 


 

 

Jau dvelkia rudenio vėsa laukuos

Ir švelniai šypsosi saulėgrąžų žiedai.

Jūsų rankų šilumą nešuos

Eidamas išminties ir gerumo takais.


2018 m. spalio 5 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje buvo paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Progimnazija šią dieną pasipuošė ryškiais saulėgrąžų žiedais. Įeinančius į progimnaziją mokytojus pasitiko 6a klasės mokiniai, kurie dovanojo mokytojams pačių rankomis pagamintą veltinį saulėgrąžos žiedelį. Mokytojų kambaryje Mokinių tarybos mokiniai buvo parengę mokytojams staigmeną – krepšelius su mokinių laiškais bei knygos skirtukus su sentencijomis.
Pasibaigus pamokoms, progimnazijos aktų salėje vyko šventinis koncertas „Ačiū, Mokytojau, kad esi“. Renginį vedė trys vedėjai: 7a klasės mokinė Augustė, 6b klasės mokinys Erikas bei 5b klasės mokinė Liepa, kurie poetų eilėmis sveikino mokytojus bei dėkojo jiems už tai, kad yra kartu. Skambant V. Bagdono dainai „Senai mokyklai“, mokytojai stebėjo savo mokyklines  nuotraukas „Kai dar buvau mokinys (-ė)...“. Ilgesingai skambėjo 8b klasės mokinės Austėjos  gitaros stygos, kai buvo skaitomas gražiausias laiškas mokytojai. Jausmingą dainą „Mokytojams“ skyrė 6b klasės mokinė Patricija. Mokinių taryba parengė filmą, kuriame progimnazijos mokytojai kalbėjo apie savo profesiją.
Nuoširdžiai ir linksmai mokytojus pasveikino 1c klasės mokiniai, kurie buvo parengę meninę inscenizaciją (mokyt. A. Ruškienė). Mokytojus ir renginio svečius džiugino šiuolaikinių šokių kolektyvai „Guma“ ir „Light“ (vadovė L. Banaitytė). Daug gerų emocijų sužadino filmas „Pradinukai apie mokytojus“, kuriame pradinių klasių mokiniai kalbėjo apie tai, kiek reikia mokytis tam, kad taptum mokytoju, koks žmogus gali būti mokytojas ir ar jie patys norėtų būti mokytojais.
Šventinį koncertą „Ačiū, Mokytojau, kad esi“ tęsė 6b klasės mokiniai Austėja ir Tomas, kurie originaliai bei žaismingai vedė mokytojams lietuvių kalbos, matematikos, muzikos bei kūno kultūros pamokas. Pamokose dalyvavę mokytojai turėjo atpažinti pradinių klasių mokinių nupieštas lietuvių liaudies patarles, išspręsti matematinius galvosūkius, padainuoti ir pašokti kartu su pradinukais bei parengti mokytojams sveikatinimo mankštą.
Tarptautinės mokytojų dienos proga mokytojus sveikino Jeruzalės progimnazijos direktorius L. Vasarevičius bei renginio svečias – Seimo narys J. Olekas, kuris padovanojo progimnazijos bendruomenei fotografijos knygų apie Lietuvą.
Šventinio renginio pabaigoje jaukiai ir nostalgiškai skambėjo progimnazijos bendruomenės choro dainos: „Ryto žaros“, „Gera“. Mokytojų dienos proga 5-8 klasių mokiniai ir jų tėveliai parengė šventinį vaišių stalą.
Nuoširdžiai dėkojame mokytojams bei mokiniams, padėjusiems rengti jaukią, šiltą, saulėgrąžų žiedais besišypsančią Mokytojų dienos šventę.

Šventinio renginio koordinatorė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja I. Gustienė

 

 

 


 

Spalio 1-8 dienomis mūsų mokykloje vyko tradicinė „Rudens gėrybių ir puokščių kompozicijų paroda“. Dalyviai,  1-4 klasių mokiniai, savarankiškai ir padedami tėvelių, iš įvairių daržovių, vaisių, gamtinės medžiagos kūrė žaismingus darbelius, progimnazijos erdvėse sutviskusius nuostabiomis rudens spalvomis. Turtingas ruduo gausa ir grožiu stebino mokyklos svečių, tėvelių, mokinių ir mokytojų akis. Jais galėjo pasigėrėti ir pasidžiaugti visi.
Dėkojame už kūrybiškumą, fantazijos polėkį ir aktyvų dalyvavimą.

Parengė pradinių klasių mokytoja I.Charužienė

 

 

 


 

 

 

2018 m. spalio 4 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje įvyko Konstitucijos egzaminas 2018. Savo jėgas išbandė 25  5-8 klasių mokiniai. D.Aldonis ir K.M.Vildžiūnaitė surinko po 26 taškus ir pateko į II etapą, kuris vyks spalio 18 d.
Linkime sėkmės !


 

Spalio 8 d. mokykloje vyko Gamtukų pamokos

 

 


 

 

Tarptautinio projekto „Zooming in. Good focus“ vykdymas Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje


Vilniaus Jeruzalės progimnazija nuo 2017 m. dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ fotografijos projekte „Zooming in. Good focus“, kurio tikslas – pasitelkiant fotografiją ugdyti penkių Europos šalių mokinių bendrystę, pilietiškumą bei puoselėti mokinių asmeninius gebėjimus ir vertybes.
Š. m. rugsėjo 24-30 d. mūsų progimnazijoje lankėsi mokytojai ir mokiniai iš įvairių užsienio valstybių: Italijos, Austrijos, Rumunijos ir Turkijos. Atvykę mokiniai visą savaitę gyveno šeimose, kuriose buvo svetingai primti mūsų progimnazijos mokinių tėvelių.
Per viešnagę projekto dalyviams progimnazijos bendruomenė parengė įvairių veiklų.  Tarptautinio projekto dalyviai vyko į edukacines išvykas, kurias organizavo istorijos mokytojaI. Jankauskienė, etikos mokytojas A. Zabelevičius, informacinių technologijų mokytoja E. Urbonienė. Dailės mokytoja S. Gudelionienė organizavo kūrybines dirbtuves, per kurias projekto dalyviai liejo Lietuvos vėliavos spalvų bei gintaro kvapo suvenyrą – muilą, gamino medinius suvenyrus. Taip pat svečiai dalyvavo atvirose pamokose, kurias vedė lietuvių kalbos mokytojos I. Gustienė ir G. Zdanavičienė, biologijos mokytoja D. Paškevičienė bei geografijos mokytoja A. Kuckaitė. Anglų kalbos mokytojos R. Kulionytė, M. Railienė bei J. Dauknienė organizavo komandos formavimo veiklas, edukacinius žaidimus bei Europos kalbų dienai skirtą viktoriną. Į organizuojamas veiklas aktyviai įsitraukė progimnazijos mokiniai bei visa progimnazijos bendruomenė.
Tarptautinio projekto „Zooming in. Good focus“ dalyviai susipažino su Lietuvos sostine Vilniumi, lankėsi įvairiuose muziejuose, pramogavo nuotykių parke „Uno“ bei batutų pramogų parke „Skypark“. Svečiai lankėsi Trakuose, kur ne tik susipažino su  Lietuvos istorija, bet ir dalyvavo edukacinėje šokolado gaminimo pamokoje. Per edukacinę išvyką į Pamerkius (Varėnos raj.) projekto dalyviai susipažino su lietuviškomis grikių auginimo tradicijomis, atliko įvairias užduotis, ragavo iš grikių pagamintų patiekalų. Taip pat projekto dalyviai lankėsi Kauno Pažaislio vienuolyne, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje dalyvavo edukacinėje programoje „Nuo piktogramų iki permutacijų“, lankėsi Lietuvos sporto muziejuje, susipažino su žymiausiais Lietuvos sportininkais.
Kitos tarptautinio projekto „Zooming in. Good focus“ veiklos vyks Austrijoje, Vienoje. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokinių ir mokytojų kolektyvas ten lankysis gruodžio mėnesį.


Projekto koordinatorė istorijos mokytoja Ieva Jankauskienė

 

 

 


 

Mokslo ir žinių šventės, vykusios rugsėjo 3 d., akimirkos

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamokų laikas

Pirma pamaina

1. 8.00   –  8.45

2. 8.55   –  9.40

3. 9.50  – 10.35

4. 10.55 – 11.40

5. 12.00 – 12.45

6. 12.55 – 13.40

7. 13.50 – 14.35

8. 14.55 – 15.40

Antra pamaina

0. 10.55 – 11.40

1. 12.00 – 12.45

2. 12.55 – 13.40

3. 13.50 – 14.35

4. 14.55 – 15.40

5. 16.00 – 16.45

6. 16.55 – 17.40

Naudingos nuorodos

 

 

 

 

Patyčių dėžutė