2024-07-23

Paieška

Rekvizitai


Adresas: Mokyklos g. 9, 08413 Vilnius
Telefonas: (8 5) 269 7772 
Tel./faks: (8 5) 269 7203
El. paštas:
rastine@jeruzale.vilnius.lm.lt

Steigėjas:  Vilniaus miesto
savivaldybė

Progimnazijoje vykdomos pradinio ugdymo (1-4 klasės) ir pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies (5-8 klasės) programos, organizuojamas neformalusis ugdymas.

Mokomoji kalba: lietuvių.

Įstaigos kodas: 190000937


Renginiai, šventės PDF Print E-mail

 

2019-2020 m.m.

 

2020 m. birželio 22 - liepos 3 dienomis 1-8 klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje aštuntus metus organizuojamoje vaikų vasaros stovykloje „Atradimų vasara“. Stovykla yra dalinai finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis. Vaikų vasaros stovykloje vaikai daug keliavo, dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose. Vilniaus universiteto planetariume dalyvavo edukacijoje „Į kosmosą skrenda žmogus“, sužinojo apie pirmuosius ir pačius svarbiausius žmonijos skrydžius už Žemės ribų, apie tai ką kosmose veikia astronautai. „Mėgintuvėlio laboratorijoje“ dalyvavo edukacijoje „Aristotelio elementai“, kurioje galėjo atlikti mokslinius bandymus. Aplankė Lietuvos nacionalinį muziejų, dalyvavo edukacinėje veikloje „Laiko juosta“, susipažino su muziejaus ekspozicija, analizavo istorinių dokumentų ištraukas, iliustracijas, nuotraukas ir identifikavo istorinį laikotarpį. Vėliau stovyklautojai gaminosi antspaudus. Stovyklautojai aplankė Kernavę, kurioje buvo supažindinti su tolimos praeities žmonių gyvenimo būdu, veiklomis, darbo įrankiais. Kopė į Aukuro, Įgulos piliakalnius. Nuvykę į Pamerkius stovyklautojai susipažino su senoviniais Dzūkijoje naudojamais įrankiais, spragilais kūlė grikius, malė senovinėmis girnomis. Po visų darbų vaišinosi grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene, gardžiavosi kvapnia sriuba, virta dideliame katile lauke ant laužo. Vaikai lankėsi zooparke, kuriame turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis gyvūnų rūšimis, sužinoti apie juos daug įdomių faktų. Stovyklautojai vyko į žygius, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo orientaciniame žaidime „Lobio paieškos“. Kiekvienas stovyklautojas kūrė, dekoravo savo stovyklos marškinėlius, išbandė piešimo meną ant vandens. Dalyvavo socialinius ir emocinius įgūdžius lavinančiuose „Baimės laboratorijos“ užsiėmimuose. Vaikų vasaros stovyklą organizavo ir vykdė socialinės pedagogės, veiklas padėjo vykdyti mokytojų padėjėjos, vyresnių klasių mokiniai savanoriai.  Neįprasta aplinka, nauji draugai, įdomūs užsiėmimai bei pramogos pavertė vaikų atostogas nepamirštamu nuotykiu.

Dėkojame visiems dalyvavusiems vasaros stovykloje „Atradimų vasara“!

 

 

 

 


 

Palikę laimingą vaikystės uostą,

Ištroškę svajonių ir vėjo,

Laivai lyg paukščiai pakyla

Į išsvajotą kelionę...

 

Birželio 19 d. (penktadienį) Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko 8 klasių mokinių pagrindinio ugdymo programos I dalies baigimo pažymėjimų įteikimo šventiniai renginiai. Jūros motyvais papuoštoje progimnazijos salėje paskutinis skambutis skambėjo 8a, 8b ir 8c klasių mokiniams bei jų klasių vadovams: G. Zdanavičienei, I. Vodčicienei ir A. Zabelevičiui. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir vyriausybės rekomendacijas dėl renginių dalyvių skaičiaus bei būtinų visuomenės sveikatos saugos sąlygų, aštuntų klasių mokiniai dalyvavo atskiruose renginiuose.

Iškilmingame 8a klasės renginyje mokinius sveikino klasės vadovė G. Zdanavičienė, mokinių tėvų atstovė I. Leonavičiūtė bei bendraklasis J. Letukas. 8b klasės mokinius sveikino pradinių klasių mokytoja D. Karkauskienė, klasės vadovė I. Vodčicienė, mokinių tėvų atstovė L.Gudinienė bei bendraklasis L.Gudinas. 8c klasės mokiniams sveikinimo žodį tarė klasės vadovas A. Zabelevičius, mokinių tėvų atstovė L. Orvydienė ir bendraklasė E. Erciūtė.

Septintų klasių mokiniai aštuntokams parengė vaizdo sveikinimą, kuriame linkėjo išminties, kantrybės, ryžto, atradimų, svajonių išsipildymo, bei dovanojo pačių sukurtas dovanėles – jūros žuveles.

Direktorius L. Vasarevičius pasveikino vyriausius progimnazijos mokinius ir kartu su pavaduotoja ugdymui R. Tomkuviene įteikė aštuntokams pagrindinio ugdymo programos I dalies baigimo pažymėjimus bei atminimo dovanas. Aktyviai mokyklos bendruomenės gyvenime dalyvavusiems mokiniams bei jų tėvams įteiktos padėkos, o klasių vadovams – padėkos už nuoširdų darbą, žmogiškųjų vertybių puoselėjimą bei rūpinimąsi jaunąja karta.

Šventinius renginius aštuntokams vedė 7b klasės mokiniai: 8a klasei – P. Ruzaitė ir L. Vaičiulionis, 8b klasei – A. Buzytė ir T. Stašionis, 8c klasei – J. Pamakštytė ir E. Kuocius.

Linkime aštuntų klasių mokiniams sėkmingos kelionės!

 

Renginio koordinatorė I. Gustienė

 

 

 


 

Kūrybinių žemėlapių konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai“ mokyklos GIS projekto kategorijoje su projektu Vilnius arklinio tramvajaus keleivių akimis 3c klasė tapo laureatais ir užėmė I vietą.

 

 


 

 

Kovo 11-osios dienos minėjimas Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną progimnazijos bendruomenė paminėjo dalyvaudama pilietinėje iniciatyvoje Gyvasis tautos žiedas. Pirmos pamokos metu progimnazijos bendruomenė giedojo Lietuvos himną, mokyklos kieme buvo iškeltos Lietuvos, istorinė ir Vilniaus miesto vėliavos jas iškėlė 1, 4 ir 8-ų klasių mokinių atstovai ir progimnazijos bendruomenės narė Vaida, kuri kartu su valstybe šiais metais sulaukia trisdešimtojo laisvės pavasario.
Skatinant mokinių supratimą, jog laisvė nėra duotybė už ją reikia kovoti ir aukotis, visiems mokiniams vyko pilietinė-istorinė pamoka apie  1990 m. kovo 11-osios įvykius. Mokiniai susipažino su vaizdo medžiaga, analizavo istorinius faktus, klausėsi kai kurių pedagogų asmeninių prisiminimų.
Progimnazijos koridorius visą dieną puošė mokinių bei mokytojų geltonai, žaliai bei raudonai parinkti drabužių akcentai, o pakili vienybės nuotaika leido dar labiau didžiuotis savo valstybe.

Parengė istorijos mokytoja V.Lajevska

 

 


 

2020 m. vasario 27 dieną, Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko Misija Sibiras projekto pristatymas. Mokykloje svečiavosi 2019 metų ekspedicijos dalyvis Mantas Jodinskas, kuris su progimnazijos penktokais dalinosi autentiška Misijas Sibiras dalyvio patirtimi. M. Jodinskas pristatė ekspedicijos į Kazachstaną ypatumus: dalyvis papasakojo apie intensyvų darbą tvarkant atrastus lietuvių kapus, dalijosi, kad pirmą kartą per visą projekto istoriją, Kazachstane buvo kuriami sakraliniai liaudies paminklai - koplytstulpiai. 
Jeruzalės progimnazijos penktokai buvo aktyvūs, uždavė ne vieną klausimą: mokinius domino lietuvybės puoselėjimo motyvai bei įvairūs sunkumai, su kuriais Misijos dalyviams tenka susidurti.

Parengė istorijos mokytoja V.Lajevska

 

 


 

 

Vasario 14 dieną Jeruzalės progimnazijos mokiniai dalyvavo įvairiose kultūrinėse-pažintinėse veiklose, skirtose paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

5-ų klasių mokiniams progimnazijoje buvo organizuota istorijos viktorina „Ar žinai Lietuvos istoriją?“.  Mokiniai, pasiskirstę komandomis, savo istorines žinias tikrino analizuodami Lietuvos istoriją įvairiais aspektais. Viktorinos dalyvius drąsino palaikymo komandos, kurios taip pat aktyviai įsitraukė: ne tik palaikė dalyvius džiaugsmingais istoriniais šūkiais, bet ir patys atsakė į ne vieną pateiktą klausimą. Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtojais tapo 5a klasė.

Po įvykusios viktorinos penktokai keliavo į klases, kuriose individualiai dalyvavo proto mūšyje. Džiaugiamės 5a kl. mokine Ieva Mikalauskaite, pademonstravusia puikias žinias Lietuvos istorijos, kultūros, sporto srityse.

6-8 klasių mokiniai dalyvavo edukacijose už mokyklos ribų. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 6a, 6b, 6c klasės mokiniai vyko į edukacinę išvyką „Karinis Kaunas. Išgyvenimo pamokos IX forte ir Vytauto Didžiojo karo muziejus“.

7a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Mikroorganizmai aplink mus“, kuri vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre įkurtoje Jaunojo tyrėjo laboratorijoje. Programos metu mokiniai patys atliko praktinį darbą: stebėdami vaizdinę medžiagą ir diskutuodami susipažino su naujausiais Lietuvos mikrobiologijos mokslo pasiekimais.

7b klasės mokiniai vyko į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų. Teminės ekskursijos metu mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, atskleidžiančias nepriklausomybės praradimą XX a. viduryje, sovietų valdžios vykdytas represijas, tautos kovą dėl nepriklausomybės. Septintokai apsilankė buvusiame KGB kalėjime, kuriame edukacijos vadovas papasakojo apie kalintų žmonių patirtas kančias bei pastangas neprarasti žmogiško orumo, tikėjimo ir vilties. Po teminės ekskursijos mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje tema „Vaikai tremtyje“, kurioje, remiantis vaizdo medžiaga ir amžininkų prisiminimais, buvo atskleisti tremtinių vaikų patirti išgyvenimai bei pastangos išlikti sudėtingomis sąlygomis. Septintokai apžiūrėjo autentiškus tremtinių daiktus, atliko logines užduotis.

7c klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje-kulinarinėje pamokoje „Sausainių kepimas“.

8a klasės mokiniai keliavo į Vilniaus oro uostą, kuriame susipažino su saugomomis oro uosto vietomis, turėjo galimybę iš arti stebėti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus. Mokiniai apžiūrėjo aerodrome esančią įrangą, kuri oro uostui užtikrina saugą bei nuolatinę veiklą.

8b klasės mokiniai lankėsi Bernardinų vienuolyne. Ekskursija prasidėjo bažnyčioje ir vedė mus į Šv. Florijono (Trijų Karalių) koplyčią, naujai atidengtomis freskomis išpuoštu vienuolyno koridoriumi patekome į gotikinį kiemelį, į presbiteriją – vienuolių chorą, požemio kriptą, gotikinės varpinės bokštą, iš kurio sraigtiniais laiptais pakilome į bažnyčios palėpę. Klausydamiesi gido pasakojimo, grožėjomės nuostabia šiandienos Vilniaus panorama.

8c klasės mokiniai LRT mediatekoje žiūrėjo atvirą pamoką „Kaip skamba mūsų laisvės istorija“. Po peržiūros vyko filmo aptarimas. Vėliau klasės mokiniai pristatė projektą apie Vasario 16-ąją ir surengė interaktyvų protų mūšį, kurio metu patyrė daug smagių emocijų.

Informaciją parengė istorijos mokytoja V.Lajevska

 

 

 

 


 

2020 m. vasario 12 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko organizuojamas Nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ I etapas. Konkursą jau šeštą kartą organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Dalyvavo 5 - 8 klasių mokiniai. Konkurso tikslas - puoselėti Lietuvos valstybės istorinę atmintį, žadinti ir stiprinti domėjimąsi Lietuvos istorija Tėvynėje ir pasaulyje. Aštuntų klasių mokiniai D.Aldonis ir J.Letukas įgijo teisę dalyvauti nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas 2020“ II etape, Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios salėje.

Parengė istorijos mokytoja R.Tomkuvienė

 

Padėka Vilniaus Jeruzalės progimnazijai

 

 


 

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Steps to Tolerance for European pupils “ mokymo ir mokymosi vizitas Ispanijoje, Valladolid

 

Vilniaus Jeruzalės progimnazija, kartu su mokyklomis iš Graikijos, Portugalijos, Ispanijos, Italijos bei Rumunijos, 2018-2020 m.m. įgyvendina tarptautinį Erasmus+ projektą „Steps to Tolerance for European pupils“.

2020 m. vasario 10–14  dienomis vykusiame mokymo ir mokymosi vizite Ispanijoje dalyvavo Vilniaus Jeruzalės progimnazijos komanda – progimnazijos direktorius Linas Vasarevičius, anglų k. mokytoja Jolanta Dauknienė, dailės mokytoja Sigutė Gudelionienė. Vizito metu projekto dalyviai susipažino su Iskaro vidurine mokykla bei jos mokiniais ir mokytojais. Mokytojai buvo svetingai priimti, susipažino su Valadolido ir Iskaro istorija, kultūra, tradicijomis, ypač įdomu buvo apsilankyti ispaniškų šokių pedagogės, šokėjos bei choreografės Mariemos muziejuje. Labai vertinga patirtis buvo edukacija vaikų bei suaugusių su specialiaisiais ugdymosi poreikiais centre. Taip pat likome sužavėti ekskursija į istorinį Segovijos miestą. Mokymo ir mokymosi vizito savaitės metu projekto dalyviai dalyvavo įvairiose veiklose, edukaciniuose užsiėmimuose, pamokose, pažintinėse ekskursijose, susijusiose su projekto tema – tolerancija.

Parengė anglų k. mokytoja Jolanta Dauknienė

 

 

 

 


 

Sveikiname Matą Bernatavičių (4d kl.) Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Žodžiai iš vaiko širdies“ tapus II-ojo etapo nugalėtoju.

 

 

 

 


Š.m. vasario 13 d. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje vyko 2019-2020 m. Vilniaus miesto mokyklų žaidynių tinklinio finalinės varžybos, kuriose rungėsi (2003 m. gimimo  ir jaun.) vaikinai. Varžybose dalyvavo trys stipriausios Vilniaus miesto vaikinų rinktinės: Simono Daukanto gimnazijos, Žirmūnų gimnazijos ir Jeruzalės progimnazijos.

Sveikiname Jeruzalės progimnazijos vaikinų  tinklinio komandos narius: Roką, Rytį, Tautvydą, Martiną, Martyną, Dominyką ir Pijų Vilniaus miesto žaidynėse iškovojus 1 VIETĄ.

Parengė fizinio ugdymo mokytoja A. Vilutienė

 

 

 

 


Sausio 17 d. mūsų mokyklos pradinukų rinktinė dalyvavo Vilniaus m. pirmojo etapo estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs”, kurios vyko Vilniaus Balsių progimnazijoje. Komanda užėmė antrąją vietą.

Sausio  22 d. 5-6 klasių rinktinė dalyvavo „Taikos” progimnazijoje vykusiose Vilniaus m. „Drąsūs, stiprūs, vikrūs” varžybose ir užėmė antrąją vietą.

Mokytojos Aušra Vilutienė ir Jūratė Mažvilienė

 


 


 

2020 m. sausio 30 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokinės - Emilija Pučkoriūtė (5b kl.) ir Neda Savickaitė (8c kl.) – dalyvavo Vilniaus miesto  5-8 klasių meninio skaitymo konkurse, kuris vyko Vilniaus Žemynos progimnazijoje.

 

 


Š. m. sausio 24 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo įvyko nacionalinis geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį ADVENTUR 2020“. Konkurse dalyvavo apie 1300 mokinių iš visos Lietuvos. Tarp jų 15 Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 6-8 klasių  mokinių (geografijos vyr. mokytoja Aurelija Kuckaitė). Jeruzalės progimnazijos mokiniai – Liepa Girniūtė (6b) ir Dominykas Aldonis (8c) – užėmė I vietą (aukso medaliai). Justinas Letukas (8a) pelnė II vietą ( sidabro medalis).

 

 

 

 


 

2020 m. sausio 21 d.Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko karjeros ir profesinio orientavimo dienai skirtos veiklos.

5a klasės mokiniai vyko į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kuriame susipažino su policijos vykdoma veikla. Penktokai apsilankė muziejuje, kuriame apžiūrėjo sukauptus eksponatus, bei stebėjo kinologo darbą.

5b klasės mokiniai, pristatę savo svajonių profesijas, turėjo galimybę susipažinti su įvairių profesijų atstovais: gydytoja chirurgė Ž. Jankauskaitė papasakojo apie savo darbo ypatumus, istorijos mokslų daktarė S. Černevičiūtė pristatė istorijos mokslo svarbą, muzikantė R. Gečaitė-Markulienė grojo mokiniams pianinu bei priminė, jog svarbu mokytis visą gyvenimą. E. Indriūnė mokinius sudomino kurtais brėžiniais bei įvairių pastatų projekcijomis, o gamtininkas L. Budrys, pristatęs gamtos mokslų studijų įvairovę, akcentavo, jog norint pasirinkti tinkamiausią profesinį kelia, apie būsimą specialybę svarbu galvoti jau penktoje klasėje.

5c klasės mokiniai įdėmiai klausėsi paskaitos apie bankininko profesiją, kurią pristatyti atvyko Adolio mama Violeta. Ji atsakė į penktokams rūpimus klausimus bei pinigų tikrinimo aparatu patikrino mokinių pinigus. Margaritos mama Aušra pristatė trenerio profesiją. Ji pademonstravo mokiniams įvairių pratimų bei kartu su jais mankštinosi. Vėliau mokiniai vyko į Gamtos tyrimo centre esančią Biodestruktorių laboratorijoją, kurioje mokslininkai papasakojo apie savo darbą. Laboratorijoje mokiniai žiūrėjo pro galingus mikroskopus, stebėjo įvairius preparatus.

5d klasės mokiniai apsilankė šokių studijoje „Gelios“, kurioje susipažino su asmeniniu ir grupinių užsiėmimų treneriu E. Lukoševičiumi. Treneris papasakojo apie savo profesijos ypatumus, išsilavinimą, atlyginimą bei karjeros galimybes. Po pokalbio 5d klasės berniukai dalyvavo fizinio rengimo treniruotėje, o mergaitės – šokių (ZUMBA) pamokoje su klasės vadove bei trenere V. Juknevičiene.

6a ir 6b klasės mokiniai susipažino su pardavimų vadovu, sportininku, Lietuvos skraidančiojo disko federacijos prezidentu R. Zareckiu. Atsakinėdamas į mokinių parengtus klausimus jis pristatė pardavimų vadovo profesiją ir sporto šaką – lėkščiasvydį (dviejų komandų žaidimą, svaidant specialią plastikinę lėkštelę). Dėmesingiausiems ir aktyviausiems mokiniams progimnazijos svečias įteikė prizus – puodelius. Po interviu ir trumpos pertraukėlės mokiniai išbandė lėkščiasvydį.

6c klasės mokiniai apsilankė Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centre bei dalyvavo edukacinėje pamokoje. Mokiniams buvo pristatyta virėjo modulinė profesinio mokymo programa. Edukacinėje pamokoje mokiniai gamino itališkas picas: minkė tešlą, tepė picos padą pasirinktu padažu bei pagardino ją pasirinktais ingredientais. Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centre mokiniai apžiūrėjo parodą, kurioje buvo gausu įvairių konditerinių gaminių. Po edukacinės pamokos 6c klasės mokiniai padėkojo Karinos močiutei, kuri suorganizavo išvyką į Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrą bei šiltai ir maloniai jame priėmė.

Karjeros ir profesinio orientavimo dieną 7a klasė vyko į Vilniaus miesto 1-ąjį policijos komisariatą. Ekskursiją organizavo V. Uždavinienė, 7a klasės mokinės Elzės mama. Edukacijos metu mokiniai apžiūrėjo areštinės kameras bei išklausė pranešimą apie Lietuvos policijos darbą.

7c klasės mokiniams edukacinę pamoką į plastikinių profilių gamyklą „InterVilža” suorganizavo Eglės tėvelis L. Savickas, kuris papasakojo įmonės įkūrimo istoriją, pristatė gaminius bei aptarė karjeros galimybes.

7b klasės mokiniai vyko į tarptautinės bendrovės „Ikea“ parduotuvę, kurioje susipažino su įmonėje dirbančiais darbuotojais, jų veikla ir pareigomis. Edukacijos metu mokiniai apžiūrėjo interjero instaliacijas, susipažino su griežtais darbo saugos reikalavimais. Mokiniams buvo pristatyta bendrovės administracijos veikla bei interjero dizainerio profesija. Dirbdami grupėmis, 7b klasės mokiniai kūrė ir projektavo išmaniuosius ateities baldus.

8a klasės mokiniai susitiko su Roko Dzeventkausko mama I. Leonavičiūte, kuri papasakojo apie psichologo profesiją, surengė vaikams seminarą ir įdomų psichologinį eksperimentą. Per pertrauką vaikai žaidė „Arbatos klubą“: vaišinosi pyragėliais, gėrė arbatą, dalijosi įspūdžiais bei diskutavo apie renginį. Vėliau visi kartu žiūrėjo meninį filmą „Viskas prarasta“.

8b klasės mokiniai klausėsi L. Gudinienės, veidoskaitos trenerės, pranešimo tema „Veidoskaitos ABC“. Trenerė papasakojo mokiniams, kad veidoskaitos specialistas gali nustatyti įgimtus ir įgytus žmogaus asmenybės bruožus, įvardyti, kaip jis jaučiasi, kokia profesija jam tinka, patarti, kaip stiprinti vienus ar kitus charakterio bruožus, kaip rinktis karjerą. Mokiniai įgytas žinas taikė apibūdindami savo bendraklasius.

8c klasės mokiniai susitiko su Emilės tėveliu G. Pašakarniu, kuris papasakojo apie GIS (geoinformacines sistemas) ir jų taikymo galimybes. Vėliau aštuntokai apsilankė Radiacinės saugos centre, kuriame specialistai mokinius supažindino su įstaigos veikla, atliekamais tyrimais, naudojama įranga, matavimo prietaisais, jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, jų taikymu bei naudojimu pramonėje ir medicinoje, jonizuojančios spinduliuotės poveikiu žmogui. Mokiniai sužinojo, kaip reikia elgtis aptikus radioaktyvųjį šaltinį.

Parengė I. Gustienė

 

 

 


 

Š.m. sausio 21 d. vyko Vilniaus mokyklų šachmatų varžybos. Mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 2d mokiniai: Jokūbas Dijokas ir Justas Jankevičius ir 2c klasės mokiniai: Kotryna Kairytė ir Motiejus Žukas iškovojo III-ąją vietą.

Sveikiname juos!

 

 


 

Vilniaus Jeruzalės progimnazija paminėjo Lietuvos laisvės gynėjų dieną. Jau tradicija tapo visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu mokiniai dešimčiai minučių languose uždegė vienybės ir atminimo žvakutes. Mokinių taryba organizavo  akciją „Giedokime tautišką giesmę visi“. Jos metu pasipuošę neužmirštuolėmis mokiniai ir mokytojai giedojo Lietuvos himną. Pirmą pamoką mokytojai vedė  pilietiškumo pamoką, skirta  Laisvės gynėjų dienai atminti. Taip  prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę – apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

 

 

 


 

Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokiniai dalyvavo kultūros paso programos „Ekologinis iššūkis – eksperimentai laboratorijoje“ interaktyviuose edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose susipina mokslas, menas ir kultūra. Mokiniai nagrinėjo svarbias temas – ozono sluoksnio plonėjimas, šiltnamio efekto susidarymas, plastiko atliekų mažinimas. Visi buvo supažindinti su saugumo taisyklėmis, naudojosi apsauginiais chalatais bei akiniais. Laboratorijoje mokiniai susipažino su tikrais cheminiais indais bei jų paskirtimi. Visi eksperimentavo su įvairiomis cheminėmis medžiagomis ir atliko kūrybinę užduotį. Visi norintys mokiniai turėjo galimybę palaikyti rankose ugnį.

Parengė pavaduotoja ugdymui R.Tomkuvienė

 

 


2019 m. gruodžio 15 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 8a klasės mokinys Justinas Letukas dalyvavo nacionaliniame konkurse „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.

 

 

 

 


 

Adventas – tai didysis laukimas. Kalėdų šventės būtinai reikia laukti, tada ji bus smagi. Mūsų seneliai Šv. Kalėdų laukdavo nuo pat gruodžio mėnesio pradžios, o kad ilgais žiemos vakarais nebūtų nuobodu jie sekdavo pasakas. Mūsų mokyklos pirmokams pasakas sekė mokyklos direktorius Linas Vasarevičius ir lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Delnickienė. Džiaugiamės ir puoselėjame Adventinių skaitinių tradiciją!

Parengė mokytoja  E. Jauniškienė

 


 


 

Ketvirtokų eglutė

Pats nuostabiausias laikotarpis – Kalėdų laukimas. Kalėdinių eglučių puošimas ir įžiebimas, dovanėlių pirkimas, meduolių kepimas, cinamonu, imbierais ir eglute kvepiantys namai sukuria ypatingą laukimo nuotaiką.

4-tų klasių mokiniai kartu su mokytojais laukdami Kalėdų puošė mokyklą. Tęsiant mokyklos tradiciją, ketvirtokai, kaip ir kasmet, gamino žaislus – kalėdines gėles, kuriais padabino žaliaskarę I aukšto foje. Kiek ketvirtokų – tiek ant eglutės žaisliukų!  Papuošta eglutė teikia šilumą ir jaukumą bei kasdien kuria laukimo nuotaiką.

Parengė pradinio ugdymo mokytoja N. Buzienė


 

 


3a klasės eglutė

Mūsų klasėje eglutė puošiama vaikų pagamintais žaisliukais. Pirmoje klasėje vaikai gamino nykštukus iš popieriaus, antroje - eglutė kvepėjo imbieriniais sausainiais, iškeptais ir išmargintais aštuonmečių rankelėmis. Šiemet Rusnės mama pasiūlė pasigaminti žaisliukų iš makaronų. Sutiko padėti ir kiti tėveliai. Trys pamokos kruopštaus darbo ir ... eglutė papuošta tokiais žaisliukais, kokių niekas nesitikėjo! Gal dar po kelių metų tapsime originaliausios Lietuvos eglutės autoriais? Tėveliai džiaugėsi ne tik spindinčiomis vaikų akimis, gebėjimu dalintis, padėti, bet ir sukurtais originaliais darbeliais, taip pat galimybe pusdieniui pamiršti darbus ir sugrįžti į mokyklos suolą.
Vaikai pasakojo, kad gruodį daugelio namai tapo žaisliukų iš makaronų dirbtuvėlėmis. 
Nuoširdžiai dėkojame Rusnės mamytei už iniciatyvą ir kūrybiškumo pamokas.


Parengė pradinio ugdymo mokytoja Jūratė Mažvilienė

 

 

 


Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – ypatingas metas, kvepiantis jaukumu, ramybe, šiluma ir stebuklais. Tad namų jaukumą ir šilumą norisi sukurti ir mokyklos erdvėse.

Belaukdami didžiųjų metų švenčių Jeruzalės progimnazijos antrų klasių mokiniai išpuošė mokyklos erdves. Mokiniai, svajodami ir laukdami žiemos džiaugsmų, dvi didžiules juodas sienas pavertė sniego senių besmegenių ir nykštukų namais. 2a, 2b, 2e klasių mokiniai mokyklos bendruomenei palinkėjo džiugių ir sėkmingų artėjančių švenčių, o 2c ir 2d klasių mokiniai paragino drąsiai svajoti. Vaikų fantazija ir kalėdinė nuotaika padėjo sukurti jaukią atmosferą ir pajusti visą žiemos švenčių grožį!

Parengė pradinio ugdymo mokytoja J. Černevičienė

 

 


 

Fizinis aktyvumas – svarbus sveikos gyvensenos veiksnys. Ugdydami sveikos gyvensenos įgūdžius nuo vaikystės, ieškome patrauklių užimtumo formų, skatinančių mokinių fizinį aktyvumą. Gruodžio 16 d. pakvietėme II-IV klasių mokinius aktyviai praleisti vieną iš pertraukų. Pasipuošę kalėdine atributika, mokiniai šoko smagų kalėdinį šokį. Vaikų šypsenos ir aktyvumas bylojo apie geras emocijas bei renginio sėkmę.

Už pagalbą organizuojant kalėdinį šokį ir bendradarbiavimą, dėkoju šokių mokytojoms Laurai Banaitytei ir Karolinai Auglytei, II-IV klasių mokytojoms ir mokinių tėveliams, papuošusiems savo vaikučius.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Žaneta Staniulienė

 

 

 


 

Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje 2019 m. lapkričio mėnesį  vyko įvairūs prevenciniai renginiai mokyklos bendruomenei.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo prevencinėje paskaitoje „Saugi kelionė viešuoju transportu“. Paskaitėlę vedė SĮ „Susisiekimo paslaugų“ atstovai. Vyresnių klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Administraciniai teisės pažeidimai“. Paskaitas vedė I -VPK  pareigūnė Irina Gaidelienė.

Mokinių tarybos nariai vedė paskaitų ciklą „Bendraamžiai bendraamžiams“ apie rūkymo bei elektroninių cigarečių žalą.

7-8 klasių mokiniai buvo supažindinti su prekybos žmonėmis pavojais, taikiu konfliktų sprendimo būdu – Mediacija.

Minint Tarptautinę Tolerancijos dieną progimnazijos mokiniai buvo kviečiami gaminti, piešti švyturius. Suorganizuota darbų paroda. Klasių valandėlių metu vyko pokalbiai apie toleranciją, aiškinamasi tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje, prasmė. Mokinių tarybos nariai organizavo filmų vakarą skirtą paminėti tarptautinę Tolerancijos dieną.

Lapkričio 29 dieną vyko akcija „Pertrauka be telefono“. Ilgųjų pertraukų metu mokiniai buvo kviečiami užsiimti įvairiomis veiklomis: spalvinti mandalas, klausytis pasakų, pailsėti su muzika, aktyviai sportuoti, šokti Zumbą.

Nuoširdžiai dėkojame progimnazijos mokiniams, tėveliams, klasių vadovams už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Tolerancijos švyturys“, mokytojams (D.Steponavičienei, V.Juknevičienei, A.Vilutienei, M.Sadauskui, V.Šapkienei, J.Ažusienienei) už pagalbą organizuojant akciją „Pertrauka be telefono“.

 

Parengė socialinės pedagogės Monika Kondraškienė, Asta Ignatavičiūtė – Voinilka

 

 

 


 

Tarptautinio Erasmus+ KA229 projekto „STEPS to Tolerance for European Pupils“ dalyvių vizitas Rumunijoje, Harlau mieste

 

Vilniaus Jeruzalės progimnazija jau dvejus metus vykdo tarptautinį Erasmus+ projektą „STEPS to Tolerance for European pupils“, kurio tikslas – ugdyti žmogiškąsias vertybes, formuoti sąmoningą, pilietišką požiūrį į diskriminaciją ir socialinę atskirtį, siekti, kad mokiniai taptų geresni, tolerantiškesni, atsakingesni. Projektą įgyvendina Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos mokyklos.

2019 m. lapkričio 11-15 d. Rumunijoje lankėsi Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokytojai: dailės mokytoja S.Gudelionienė, istorijos mokytoja I.Jankauskienė, etikos mokytojas A.Zabelevičius, bei mokiniai: T.Stašionis (7b), U.Lukoševičiūtė (8c), K.Jonikas (7a).

Gyvendami rumunų šeimose, Jeruzalės progimnazijos mokiniai susipažino su jų gyvenimo būdu, kulinariniu paveldu bei tradicijomis. Vizito metu mūsų mokiniai pristatė projekto dalyviams Lietuvą bei Jeruzalės progimnaziją, dalyvaudami įvairiose veiklose pažino kitų šalių kultūrą bei tradicijas.

Projekto dalyviai susipažino su Rumunijos švietimo istorija, aplankė pirmąjį universitetą (Jasai Aleksandro Jono Cuza universitetas), jo muziejų bei Suceavos mieste esantį Rumunijos istorijos muziejų. Per edukacinę išvyką į Bukoviną projekto dalyviai aplankė etnografinį Rumunijos kaimelį, kuriame susipažino su senaisiais šalies papročiais bei tradicijomis.

Parengė dailės mokytoja Sigutė Gudelionienė

 

 

 


 

2019 m. spalio 3 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje įvyko  Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino I etapas. Egzamino dalyviai turėjo  galimybę pasitikrinti žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas. Geriausias  Konstitucijos žinias pademonstravę mokiniai  dėl nugalėtojo vardo rungsis antrajame etape, vyksiančiame spalio 17 dieną. Linkime sėkmės Dominykui (8a kl.), Tomui (7b kl.) ir Simonui (5a kl.).

 

 

 


 

Š. m. rugsėjo 30 ir spalio 4 dienomis  mokykloje vyko renginio „Rudens kraitė“ savaitė.  Renginio metu buvo surengtos rudens gėrybių ekspozicijos (mokyt. D. Steponavičienė), daržovių ir vaisių paroda „Rudens išdaigos“ (mokyt. D. Paškevičienė), 7c klasės mokiniai (Saulė G. ,Ūla N., Lėja M., Emilis K.) piešė rudens gėrybes ant juodos sienos. 8- ų klasių mokiniai skaitė paskaitas 5 klasių mokiniams apie „Moliūgų ir cukinijų reikšmę augančiam organizmui “ (mokyt. D. Paškevičienė). 5-6 klasių mokiniai, padedami matematikos  mokytojų, padarė projektinius stendus „Matematika sode ir darže“ (mokyt. I. Vodčicienė, H. Žavoronok).

 


 

Šių metų Lietuvos jaunučių regbio pirmenybėse šauniai pasirodė Vilniaus Geležinio Vilko komanda. Jaunučių A grupėje užimta antra vieta. Šioje komandoje kovojo du Jeruzalės progimnazijos moksleiviai: Marius Staškevičius ir Nojus Petrauskas.

 

 

Jaunučių B grupėje Geležiniai vilkai tapo Lietuvos čempionais! Šioje komandoje taip pat kovojo du mūsų progimnazijos moksleiviai: Lukas Kubilius ir komandos lyderis ir kapitonas Kajus Žilinskas.

Sveikiname šauniuosius Lietuvos regbio čempionus ir vicečempionus.

 

 


 

Š. m. rugsėjo 23-27 d. mokykloje vyko Europos Kalbų savaitė. Visą savaitę mokykloje vyko įvairios veiklos:

1. Juodųjų sienų užrašymas „Gražiausi žodžiai Europos kalbomis“ – šios akcijos organizatorė anglų k. vyr. mokytoja V.Juknevičienė bei 8c klasės mokiniai Neira Mažrimė, Martynas Orvydas, Emilė Pašakarnytė ir Augustė Rudokaitė. 5-8 kl. mokiniai per ilgąsias pertraukas turėjo galimybę sužinoti kaip skamba „Ačiū“ ir „Labas“ įvairiomis Europos ir ne tik kalbomis bei užrašė patys šiuos žodžius ant juodųjų mokyklos sienų.

2.  Vyko anglų kalbos protmūšiai, kurių tema buvo – „European Countries and Languages“. Dalyvavo 5-6 kl. mokiniai bei 7-8 kl. mokiniai.

5-6 kl. protmūšį organizavo anglų kalbos mokytojos A.Kekelija ir R Kulionytė. Nugalėtojais tapo 6b klasės komanda: Ugnė, Ieva, Izabelė, Emilija, Tadas. Protmūšio vedėjos buvo 6b klasės mokinės Aušrinė ir Liepa.

7-8 kl. protmūšį organizavo anglų k. mokytojos R. Kuklytė ir M. Railienė. Užduotis paruošė bei pravedė renginį septintokai: Patricija, Lukas ir Erikas. Nugalėtojais tapo - 7b klasės komanda: Rokas, Adomas, Karolina, Žygimantas ir Natas.

3. Taip pat, penktų klasių mokiniams buvo pravestos rusų ir vokiečių kalbų pamokėlės (mokytojos A. Shimaitienė, L. Ramoškienė). Vedamų pamokų tikslas – sudominti mokinius mokytis užsienio kalbų bei palengvinti kitų metų pasirinkimą, kurią kalbą pasirinkti mokytis kaip antrąją užsienio kalbą.

4. Taip pat vyko anglų k. meninio skaitymo konkursas „European wild life“ (dalyvavo 3-4 kl.mokiniai). Konkursą organizavo anglų k. vyr. mokytoja – Viktorija Juknevičienė. Dalyvavo po 2 mokinius iš kiekvienos klasės. Vertinimo komisijos narės buvo anglų kalbos mokytojos: V. Juknevičienė, M. Railienė, R. Kulionytė, A. Kekelija, R. Kuklytė. Nugalėtoja tapo 4e klasės mokinė – Ieva Malinauskaitė! Sveikiname!

5. Kiekvieną dieną mokyklos skambutis buvo vis kitoks (pirmadienį – angliškos dainos ištrauka, antradienį – lietuviškos, trečiadienį – rusiškos, ketvirtadienį vokiškos, o penktadienį – ispaniškos dainos ištrauka). Dainas atrinko ir paruošė skambučiui anglų k. vyr. mokytoja V. Juknevičienė.

 

Parengė anglų k. mokytoja V.Juknevičienė

 

 


 

Š. m. rugsėjo 19 d. mokykloje vyko 5-8 klasių mokinių gerosios patirties sklaidos konferencija „Kaip aš mokausi mokytis?“. Pranešimus skaitė šie mokiniai:

5a kl. Pijus Brusokas, Antanas Linkevičius pranešimo pavadinimas: „Kaip sėkmingai mokytis ir išvengti streso?“; Austėja Vainauskaitė, Rusnė Petkevičiūtė pranešimo pavadinimas: „Kaip mokytis, kad informacija kuo ilgiau išliktų atmintyje?“

5b kl. Andrėja Urbanavičiūtė pranešimo pavadinimas: „Kas man padeda mokytis?“;

5c kl. Airina Dudulytė, Elija Sakalauskaitė pranešimo pavadinimas: „Kaip reikia mokytis penktoko akimis“;

5d kl. Karolina Magilevičiūtė pranešimo pavadinimas: „Kaip mokytis, kad informacija ilgiau išliktų atmintyje?“;

6a kl. Kajus Mačiulis, Jokūbas Kuršukas pranešimo pavadinimas:„Kaip tikslingai planuoti savo laiką?“, Jokūbas Kuršukas pranešimo pavadinimas: „Kodėl svarbu išmokti planuoti/valdyti savo laiką?“;

6b kl. Gabrielius Vosylius pranešimo pavadinimas: „Kaip mes mokame mokytis?“, Tadas Griškevičius pranešimo pavadinimas: „Kaip mokytis istorijos?“

6c kl. Rokas Selevičius pranešimo pavadinimas: „Kaip sėkmingai mokytis ir išvengti streso?“, Galintas Finevičius ir Povilas Butkus pranešimo pavadinimas: „Kaip mokytis, kad informacija kuo ilgiau išliktų atmintyje?“;

7a kl. Justina Jablonskaitė, Gabrielė Kochanovskytė, Aurelija Sebestinaitė pranešimo pavadinimas: „Mokymosi įgūdžių ugdymas“, Elvinas Monstvilas, Nikolas Petenko, Ignas Zaveckas pranešimo pavadinimas:  „Mano sekmės istorija“;

7b kl. Justina Pamakštytė pranešimo pavadinimas: „Mano asmeninė patirtis mokantis lietuvių kalbos“, Patricija Ruzaitė pranešimo pavadinimas: „Kaip aš mokausi mokytis?“;

7c kl. Indrė Vedegytė, Eglė Savickaitė pranešimo pavadinimas: „Kaip pasiruošti kontroliniam darbui?“, Saulė Grižaitė, Austėja Gervinskaitė pranešimo pavadinimas: „Kas mane motyvuoja mokytis?“;

8a kl. Justinas Letukas ir pranešimo pavadinimas: „Mano sėkmingo mokymosi paslaptis – mokėjimas mokytis“, Ignas Palekas, Rokas Dzeventkauskas pranešimo pavadinimas:  „Kaip mes mokomės mokytis taikydami GIS technologijas“;

8b kl. Taisija Zimnickaja, Hilda Bružaitė, Liucija Greičiūtė pranešimo pavadinimas: „Kaip pasiruošti kontroliniam darbui?“, Eglė Jaraitė pranešimo pavadinimas: „Kaip lengviau mokytis?“;

8c kl. Augustė Rudokaitė, Agnė Schoroškaitė pranešimo pavadinimas: „Kaip mąstymo įpročiai padeda sėkmingai mokytis?“, Emilija Erciūtė, Aistė Klibavičiūtė pranešimo pavadinimas: „Kaip sėkmingai mokytis ir išvengti streso?“;

Svečiuose buvo ir buvę mokyklos mokiniai: Dovydas Vaitkevičius pranešimo pavadinimas: „Kaip aš mokausi IT“, Agnė Mozerytė pranešimo pavadinimas:„Mokslo įrankiai“, Snieguolė Ivanovskytė pranešimo pavadinimas: „Ruošimasis stojamiesiems“.

Mokiniai išklausė daug pranešimų, patarimų, dalijosi gerąja patirtimi. Mokyklos psichologė Rita Radvilienė patarė, kaip elgtis „Kai mokytis sunku“.

Svečiuose dalyvavo įmonės Thinking Organisation ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „MMMK (Mokinių mokymosi mokytis kultūra)“ partnerė Giedrė Lečinskienė.

Tai, kas mokiniams buvo svarbiausia, įdomiausia, jie užrašė, nupiešė...

 

 

Parengė matematikos mokytoja I.Vodčicienė ir informatikos mokytoja E.Urbonienė

 

 


 

2019 m. rugsėjo 17 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko saugaus eismo pamokėlės pirmų klasių mokiniams, kurias vedė Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Irina Gaidelienė. Pamokėlės buvo įdomios ir naudingos. Pirmų klasių mokiniai kalbėjo apie saugų elgesį gatvėje, prisiminė pagrindines eismo taisykles. Padedami pareigūnės mokiniai demonstravo kaip tinkamai užsidėti atšvaitą bei kaip saugiai pereiti per pėsčiųjų perėją. Pirmokėliai buvo mokomi kelyje elgtis atsakingai. Vaikai aktyviai atsakinėjo į pareigūnės klausimus ir noriai dalinosi turima patirtimi.

Parengė socialinės pedagogės: Asta Ignatavičiūtė-Voinilka,

Monika Kondraškienė

 


 

Per pageltusią žolę atbėgo rugsėjis. Greit pakvips gelsvais lapais ir sidabro lietum…

 

Rugsėjo 2 d. progimnazijos bendruomenė iškilmingai minėjo Mokslo ir žinių dieną.

Prisiminėme ir Baltijos kelią, kai prieš 30 metų trys draugiškos tautos – estai, latviai ir lietuviai – visam pasauliui įrodė, kad yra vertos laisvės. Progimnazijos mokiniai aukštai savo rankose iškėlė trijų Baltijos tautų vėliavas – vienybės ženklą.

Progimnazijos bendruomenę mokslo metų pradžios proga sveikino progimnazijos direktorius Linas Vasarevičius, LR Seimo narys Dainius Kreivys, Europos Parlamento narys Juozas Olekas, Vilniaus miesto savivaldybės Bendrojo ugdymo skyriaus specialistė Roberta Bokulaitė, Šv.Kryžiaus atradimo bažnyčios kunigas Mykolas Sotničenka. Progimnazijos penktokams bei jų tėvams sėkmės linkėjo 5b klasės vadovė Ieva Jankauskienė. Pirmokėlius ir jų tėvelius nuoširdžiai sveikino 1b klasės mokytoja Aušra Rudminienė, o progimnazijos aštuntokai įteikė atminimo dovanėles ir palydėjo į mokyklos erdvias klases.

 

Padovanosiu Tau kardelį baltą.

Gražesnį už kitas gėles.

Tegul jis apie žinių prasmę šneka

Ir mena sklidinas gerų darbų dienas.

 

Sėkmingų naujų mokslo metų!

 

Šventės akimirkos

 

 

Pamokų laikas

Pirma pamaina

1. 8.00   –  8.45

2. 8.55   –  9.40

3. 9.50  – 10.35

4. 10.55 – 11.40

5. 12.00 – 12.45

6. 12.55 – 13.40

7. 13.50 – 14.35

8. 14.55 – 15.40

Antra pamaina

0. 10.55 – 11.40

1. 12.00 – 12.45

2. 12.55 – 13.40

3. 13.50 – 14.35

4. 14.55 – 15.40

5. 16.00 – 16.45

6. 16.55 – 17.40

Naudingos nuorodos

 

 

 

 

Patyčių dėžutė