2024-09-10

Paieška

Rekvizitai


Adresas: Mokyklos g. 9, 08413 Vilnius
Telefonas: (8 5) 269 7772 
Tel./faks: (8 5) 269 7203
El. paštas:
rastine@jeruzale.vilnius.lm.lt

Steigėjas:  Vilniaus miesto
savivaldybė

Progimnazijoje vykdomos pradinio ugdymo (1-4 klasės) ir pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies (5-8 klasės) programos, organizuojamas neformalusis ugdymas.

Mokomoji kalba: lietuvių.

Įstaigos kodas: 190000937


Renginiai, šventės PDF Print E-mail

 

2016-2017 mokslo metai

 

 

2017  m. birželio 2 d. progimnazijoje įvyko tradicinis mokslo metų baigiamasis renginys ,,Metų nominacijos“, kurį organizuoja Mokinių taryba.

Sveikiname nugalėtojus:

Metų mokine tapo Ugnė Sirutavičiūtė (7b klasė),

Metų renginys - 8 klasių mokinių gerosios patirties sklaidos konferencija „Mano socialinė veikla“. (organizatoriai mokytojai  I.Gustienė, K.Noreika),

Metų dalykas / pamoka – istorija (mokytojai R.Tomkuvienė, K.Noreika),

Metų mokytoja – biologijos mokytoja D.Paškevičienė,

Metų sportininkas – Adomas Nakrošis (7b kl),

Metų klasė - 6b kl. (klasės vadovė D.Paškevičienė),

Metų sėkmė – poilsio zonos (Mokinių taryba),

Metų kolektyvas – Vilniaus Jeruzalės progimnazijos bendruomenės choras (vadovė V.Šapkienė),

Mokyklos vertybių puoselėtoja paskelbta geografijos mokytoja Aurelija Kuckaitė.

 

 

 


 

Vilniaus Jeruzalės progimnazijos  13 mokinių šiais mokslo metais laikė Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 egzaminą. Tai vokiečių kalbos egzaminas, skirtas 10–16 metų vaikams ir jaunuoliams. Šiuo egzaminu patvirtinamos kalbos žinios, atitinkančios pirmąjį – A1 – lygį iš šešių Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse (BEKM) nustatytų kalbos mokėjimo lygių.  Visi mokiniai  puikiai ir gerai išlaikė egzaminą. Goethe’s institute mokiniams įteikti sertifikatai. Mokinius egzaminui ruošė vokiečių kalbos mokytoja L.Ramoškienė.

 


 

Gegužės 29 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko kasmetinė Sporto šventė. Pradinių klasių mokiniai žaidė kvadratą, jėgas išbandė estafečių rungtyse, žygiavo į Verkių regioninį parką ir ten žaidė judriuosius žaidimus.

Sporto šventė mokiniams dovanojo teigiamų emocijų, gerą nuotaiką ir puikiai nuteikė vasaros atostogoms.

 


 

Š. m. kovo mėn. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame vaikų žemėlapių konkurse „Mano vieta šiandieniniame pasaulyje". 8a klasės mokinės Rugilės Krenciūtės piešinys „Pasaulis aplink mane“ ir 5a klasės mokinės Gustės Suchodincovaitės piešinys „Pasaulis baleto ritmu“ išrinkti kaip vieni geriausių Lietuvoje. Mūsų progimnazijos mokinių darbai bus eksponuojami tarptautinio vaikų žemėlapių parodoje „Mums patinka žemėlapiai “ nuo birželio 3 iki 30 d. Vilniaus universiteto Kairėnų Botanikos sode (Muziejaus pastate).

Parengė dailės mokytoja Sigutė Gudelionienė


 


 

Gegužės 26–osios rytą progimnazijos aktų salėje vyko baigiamasis ketvirtų klasių mokinių koncertas „Mes galim šokti ir dainuoti“. Jame pasirodė 4a (aukl. Jūratė Mažvilienė), 4b (aukl. Renata Palubinskienė), 4c (aukl. Janina Macevičienė), 4d (aukl. Dalia Bečelytė) klasės. Ketvirtokai kartu su šokio mokytoja Rasa Šimėniene bei muzikos mokytojomis Rimante Beliavskiene ir Justina Čyvaite parengė koncertinę programą, kurią sudarė lietuviškos autorinės ir pasaulio tautų dainos, šokiai. Renginio pabaigoje kalbėjęs progimnazijos direktorius pabrėžė kaip svarbu tikėti savo jėgomis, o šie ketvirtokai įrodė, kad gali puikiai šokti ir dainuoti.

Parengė vyr. muzikos mokytoja Rimantė Beliavskienė

 

 


Vilniaus Jeruzalės progimnazijos antrokai  mokslo metus užbaigė projektu „Mano augintinis“.

Mokiniai rašė rašinius, piešė ir pasakojo klasiokams apie savo augintinius. Geriausi rašiniai, piešiniai ir pranešimai buvo pristatyti ir apdovanoti gegužės 24 d. vykusioje konferencijoje.                                                                      
Rašinėlių konkurso laureatai:

2 a klasė – Nida Švedaitė, Eimantas Jelaga, Smiltė Grigaitė.                        
2 b klasė – Vesta Vaškelytė, Augustė Kašėtaitė, Sigita Mulevičiūtė.                
2 c klasė – Liepa Lemežytė, Akvilė Letukaitė, Alicija Klimaševska.                  
2 d klasė – Ema Gotovskytė, Marija Podolslytė, Ignas Lukoševičius.

Piešinių konkurso laureatai:

2 a klasė – Aleksandra Staniulytė, Benas Samulionis, Joris Viskontas.                        
2 b klasė – Augustė Kašėtaitė, Žemyna Kričėnaitė, Gabrielė Tamulionytė                
2 c klasė – Faustė Kauliūtė, Alicija Klimaševska, Artur Prokopov.                  
2 d klasė – Saulyna Ambrazaitė, Vilius Jokūbas, Aurora Satkauskaitė.

Pranešimus skaitė:

2 a klasė – Goda Andužytė, Pijus Brusokas, Monika Čepaitytė, Benas Samulionis. 
2 b klasė – Žemyna Kričenaitė, Saulė Kuprytė, Ieva Stanulionytė.                
2 c klasė – Laurynas Driukas, Faustė Kauliūtė, Akvilė Letukaitė, Augustė Norbutaitė.
2 d klasė – Elada Džeksenevaitė.

 

 


2017 m. gegužės 19 dieną  Jeruzalės progimnazijoje viešėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.  Jis susitiko su Vilniaus atviro jaunimo centro „Mes“ projekto „Baimės laboratorija“ užsiėmimus lankančiais penktokais.  Svečias papasakojo apie save, pasidalino nuoširdžiais patarimais. Ypač akcentavo ,  kad „ gyvenime reikia  užsiimti mėgiama veikla, tada nesvarbu ar tau vienuolika ar keturiasdešimt metų , vistiek  jautiesi laimingas, realizavęs save“.  Dalyviams buvo įdomu sužinoti ar ilga  Vilniaus mero darbo diena, ar turi augintinių,  apie ką svajojo kai buvo vaikas... O kai išseko klausimai, visi ėmėsi bendros veiklos – nutapė paveikslą  „Svajonių Vilnius“  ir padovanojo miesto merui Remigijui Šimašiui.

 

Projekto „Baimės laboratorija“ vadovė, teatro mokytoja Audronė Masiukienė

 

 


2017 m. gegužės 18 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko protų mūšiai “Mes kartu – mes jėga“. Renginį organizavo socialinių mokslų ir dorinio ugdymo mokytojų metodinė grupė, koordinavo mokyklos pavaduotoja ugdymui Rima Tomkuvienė, vedė istorijos mokytojas Kęstutis Noreika. Tarpusavyje rungėsi penktų ir šeštų, o vėliau - septintų ir aštuntų klasių komandos, sudarytos iš šešių narių: trijų mokinių, dviejų mokinių tėvų ir mokytojo/klasės vadovo.

Kadangi Lietuvos Respublikos seimas 2017 metus paskelbė piliakalnių, reformacijos metais, pirmojo turo klausimai buvo skirti šioms sritims, antrojo turo klausimai buvo susiję su  mokyklos istorija. Vieną klausimą apie mokyklos istoriją uždavė progimnazijos direktorius Linas Vasarevičius. Komandas garsiais plojimais ir plakatais  drąsino jų palaikymo komandos.  Susumavus penktų ir šeštų klasių balus, nugalėtojomis tapo dvi komandos, surinkusios po vienodą skaičių balų – tai 5c klasės komanda “Mokyklos patriotai” (kl. vadovas A. Zabelevičius) ir 6c klasės komanda “Citrinukai” (kl. vadovė J. Ovčinikova), o septintų ir aštuntų klasių nugalėtoja – 8a klasės komanda “Gabiosios M. Liuterio pelėdos” (kl. vadovė I. Gustienė). Direktorius visoms dalyvių komandoms įteikė padėkos raštus, linkėdamas ir toliau domėtis savo krašto ir progimnazijos istorija.

Parengė tikybos mokytoja Daiva Staniulytė

 

 


Gegužės ketvirtosios pavakarę į progimnazijos aktų salę rinkosi dainuojantys, šokantys ir grojantys mūsų mokyklos mokiniai bei jų mamytės, tėveliai, broliukai ir sesutės. Vyko šventinis koncertas „Gražiausi žodžiai – tau, mama!“, skirtas paminėti artėjančią Motinos dieną. Jį vedė šaunieji Pijus ir Liepa. Renginio pradžioje susirinkusius pasveikino viešnia - poetė Laima Petronienė. Ji savo eiles skyrė visoms mamoms. Koncerte pasirodė etnomuzikos ansamblis „Lakštangėlė“ (vad. Rimantė Beliavskienė), dainų ir šokių ansamblis „Patrepsėlis“ (vad. Rasa Šimėnienė ir Justina Čyvaitė), vokalinis ansamblis „Retro plius“ (vad. Irena Dutkevičienė), penktų klasių choras (vad. Vida Šapkienė), šiuolaikinio šokio grupė „Guma“ (vad. Laura Banaitytė). Audringais plojimais buvo palydėtas progimnazijos bendruomenės choras (vad. Vida Šapkienė). Po finalinės dalyvių dainos progimnazijos direktorius pasveikino mamas su artėjančia švente, padėkojo renginio organizatoriams.
Pasibaigus koncertui, dalyviai ir žiūrovai skirstėsi su šypsenomis ir pakilia nuotaika.

 

Parengė vyr. muzikos mokytoja Rimantė Beliavskienė

 

 


Antrus metus Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyksta  projektas Keliaukime kartu į 5 klasę“. Tai projektas, kurio tikslas - supažindinti  ketvirtokus su pagrindinio ugdymo  pirmos dalies – 5-8 klasių -  ugdymosi sistema, pokyčiais,  pristatyti penktokų patirtis.
Ketvirtokai turėjo galimybę stebėti ir dalyvauti  geografijos ir lietuvių kalbos, matematikos ir technologijų, chemijos ir informacinių technologijų, vokiečių, rusų bei anglų kalbų, žmogaus saugos ir istorijos pamokose.  Vėliau įvyko renginys progimnazijos aktų salėje, kuriame jie pristatė savo mintis ir įspūdžius apie stebėtas pamokas. Penktokai pravedė spaudos konferenciją ir  pasidalino savo patirtimi 5 – oje klasėje.  Taip pat mergaitės nupiešė piešinį, kuriame pavaizdavo savo jausmus penktoje klasėje. Vedantieji  pristatė pokyčius, kurie laukia ketvirtokų. Visus mokinius pasveikino progimnazijos direktorius L.Vasarevičius.

Projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Tomkuvienė

 

 


Š. m. gegužės 4 d. (ketvirtadienį) Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko atviras integruotas tradicinis renginys mokyklos bendruomenei „Mūsų poezijos kiemelis“ (projektas „Mes – karaliai be karūnų. Vestuvių virsmas lietuvių etnokultūroje“).
Per ilgąsias pertraukas 4-8 klasių mokiniai, mokytojai ir administracijos atstovai viešai deklamavo savo sukurtus bei  mėgstamų poetų eilėraščius apie laimę, meilę, džiaugsmą, pavasarį. 
Meniškiausius, pačių sukurtus tekstus 4-8 klasių mokiniai kreidelėmis užrašė ir iliustravo progimnazijos kiemelyje. Mokinių sukurti eilėraščiai buso skirti tėveliams, jų santuokai paminėti. Susipažinti su mokinių kūryba galėjo visa mokyklos bendruomenė.

Renginio organizatorės – etnokultūros projektų vadovės G. Zdanavičienė, I. Gustienė


 


Š. m. gegužės mėn. 4 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko renginiai, skirti Motinos dienai paminėti. Projekto „Mes – karaliai be karūnų“ (G. Zdanavičienė, I. Gustienė) dalyviai parengė proginį stendą „Vestuvių virsmas lietuvių etnokultūroje“ bei meninę instaliaciją „Pakalnučių metai“, kurioje eksponuojamos mokyklos bendruomenės narių (progimnazijos administracijos, mokytojų bei mokinių tėvų) sutuoktuvių nuotraukos (G. Zdanavičienė, I. Gustienė, D. Steponavičienė, S. Gudelionienė). Mokyklos bibliotekoje buvo parengta paroda „Vestuvių virsmas lietuvių etnokultūroje“ (A.Sabaliauskienė).

 

 

 


Balandžio 29 dieną 4a klasės mokinė Justina Pamakštytė dalyvavo Lietuvos pradinukų matematikos olimpiadoje - varžėsi su stipriausiais Lietuvos pradinukais. Iki prizininkų Justinai pritrūko vienintelio taško. Mokinė užėmė ketvirtąją vietą ir grįžo su pagyrimo raštu.

Mokytoja Jūratė Mažvilienė

 


Balandžio 28 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko renginiai,  tarptautinei šokio dienai paminėti. Šokio mokytoja Rasa Šimėnienė organizavo 1-4 klasių aktyviąją šokio pertrauką, mokiniai šoko mokyklos kieme. Lauros Banaitytės vadovaujamo kolektyvo Guma" šokėjos pertraukų metu šoko įvairiose mokyklos erdvėse, įtraukdamos į šokio veiklą ir kitus mokinius.

 


Balandžio 26 dieną vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių moksleivių lengvosios atletikos trikovės varžybos. Mokiniai lenktyniavo 30 m bėgimo, šuolio į tolį ir kimštinio kamuolio metimo rungtyse.

Berniukų komanda: Ignas Zaveckas (4a kl.), Airidas Petraitis (4a kl.), Joris Driukas (4d kl.), Nikolas Petenko (4d kl.), Jonas Tamulevičius (4a kl.).
Mergaičių komanda: Justė Staveckaitė (4a kl.), Faustė Dumanė (4a kl.), Austėja Buzytė (4a kl.), Ieva Verbickaitė (3b kl.), Emilija Peciukonytė (3b kl.).
Iš visų varžybų dalyvių Justė Staveckaitė (4a klasė) greičiausiai  nubėgo 30m, Ignas Zaveckas (4a klasė) toliausiai numetė kimštinį kamuolį.
Mūsų progimnazijos berniukų komanda laimėjo 1-ąją vietą mieste ir gegužės 10 d. savo jėgas išmėgins Utenoje vyksiančiose Lietuvos lengvosios atletikos varžybose.
Suvedus visus rezultatus paaiškėjo, kad Nikolas Petenko (4d klasė) užėmė 3-ąją vietą visų varžybų dalyvių berniukų tarpe ir grįžo su dviem medaliais.

Mokytoja Jūratė Mažvilienė

 

 


Balandžio 5 d.  dieną vyko Vilniaus miesto 6-7 klasių moksleivių Lengvosios atletikos keturkovės   varžybos.
Berniukams-  60 m bėgimas, šuolis į tolį ,600m bėgimas  ,2kg kimštinio kamuolio stūmimas.
Berniukų komanda: A.Nakrošis (7b kl.), D.Buganov (7c kl.), R.Lekerauskas (7c kl.), J.Kavaliauskas (7c kl.), A.Linkevičius (6c kl.),  D.Šernas (7b kl.)
Mūsų progimnazijos berniukų   komanda  laimėjo 1 -ąją vietą mieste.
Berniukų komanda gegužės 17 d.  dalyvaus  Alytuje vyksiančiose keturkovės  zoninėse varžybose.
Mergaitėms- 60m bėgimas, šuolis į tolį ,400m bėgimas ,1kg kimštinio kamuolio stūmimas.
Mergaičių komanda: L.Maldeikytė (7c kl.), U.Sirutavičiūtė (7b kl.), I.Raškauskaitė (7b kl.), E.Mitkutė (7a kl.), J.Rackevičiūtė (6b kl.), E.Lukoševičiūtė (6c kl.)
Mūsų progimnazijos mergaičių  komanda laimėjo 3 -ąją vietą mieste.

Kūno kultūros mokytoja Aušra Vilutienė

 

 


Š. m. kovo 7 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko projekto „Etnografiniai Lietuvos regionai. Žemaitija“ srautinė integruota (lietuvių kalba, muzika, technologijos) atvira etnokultūros pamoka „Sveiki atvykę į Žemaitiją“, skirta 5 klasių mokiniams. 
Pamoką vedė 8 klasių mokiniai, etnokultūros projektų dalyviai (D. Jurevičius, A. Jadkonytė, M. Lučkaitė, K. Petrauskas, M. Mrazauskaitė, A. Stundžia, A. Žukas, P. Ščerbinina, D. Puzevičiūtė, D. Knietaitė, K. Čekavičiūtė). 
Per etnokultūros pamoką mokinius su Žemaitijos etnografiniu regionu (geografine padėtimi, tradicijomis, tautosaka, tarme, amatais, tautiniais drabužiais bei valgiais) supažindino Motiejaus Valančiaus personažas Palangos Juzė (Dominykas Jurevičius). Mokiniai atliko kūrybines užduotis (tautiniais drabužiais rengė popierines lėles, sprendė kryžiažodį, tarmiškai pasakojo apie savo vaikystę), ragavo tradicinių žemaičių patiekalų, dainavo, šoko.
Atviroje etnokultūros pamokoje dalyvavo 8a klasės mokinio K. Petrausko mama, kuri tarmiškai papasakojo apie savo vaikystę. 8c klasės mokinės D. Puzevičiūtės teta pasiuvo pamokos dalyvėms, gaminusioms tradicinius žemaičių valgius, prijuostes.

Atvirą pamoką rengė lietuvių kalbos mokytojos, etnokultūros projektų vadovės G. Zdanavičienė, I. Gustienė,  muzikos mokytoja V. Šapkienė ir technologijų mokytoja D. Steponavičienė.

 


Vasario 22 dieną mūsų mokykloje buvo organizuotas tarptautinio matematikos konkurso PANGEA 2017 I etapas. Jame dalyvavo dvidešimt 4-8 klasių mokinių. Net šešiolika iš jų pateko į II etapą kovo 18 d. VIMS mokykloje.

Į antrąjį etapą buvo pakviesti 1176 mokiniai iš visos Lietuvos.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų mokyklos 8a kl. mokinė G.Duko (mokytoja I.Vodčicienė) šiame konkurse - I vietos laimėtoja, geriausia šalies PANGEA 2017 matematikė - apdovanota garbinga taure.
4a kl. mokiniai J.Pamakštytė, S.Grudzinskaitė, T.Stašionis (mokytoja J.Mažvilienė), 5a kl. mokiniai J.Letukas, R.Dzeventkauskas (mokytoja H.Žavoronok) pateko į Lietuvos geriausiųjų dešimtuką ir buvo apdovanoti diplomais.
Linkime jiems tolimesnės sėkmės!

Mokytoja metodininkė I.Vodčicienė

 


2017 m. kovo 29 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos aktų salėje įvyko saugaus eismo pamoka. Nuotaikingą ir netradicinę pamoką pirmokams vedė teatro vaikams Teatriukas” aktoriai Dalia ir Žilvinas. Mokiniai prisiminė saugaus elgesio gatvėse, keliuose, savo kiemuose taisykles, kelio ženklus. Pirmokėliai buvo mokomi kelyje elgtis atsakingai – vaikams priminta, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu.

Parengė socialinė pedagogė J.Ovčinikova

 

 

 


2017 m. kovo 20 – 24 dienomis Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko tradicinė veiksmo savaitė „Be patyčių“. 1 – 8 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiuose minėtai savaitei skirtuose renginiuose. Visi progimnazijos mokiniai kūrė „gyvas“,  džiaugsmą išreiškiančias „skulptūras“ bei entuziastingai dalyvavo daug džiaugsmo suteikusioje akcijoje „Bendrauk gyvai“. 1 – 2 klasių mokiniai savo piešiniais „Džiaugsmas mano širdelėje“ papuošė šalia progimnazijos esantį grindinį, o 3 – 4 klasių mokiniai piešė „Draugišką mokyklą“. Tuo tarpu penktokai ir šeštokai kūrė ketureilius tema „Be patyčių“, o 7 - 8  klasių mokiniai išsakė savo pamąstymus rašinėliuose tema „Patyčioms sakau NE“. Mokiniams paskaitas tema „Patyčioms NE“ skaitė ir Mokinių tarybos atstovai, kurie  5 - 8 klasių mokiniams taip pat suorganizavo filmo patyčių tema peržiūrą.

Parengė socialinė pedagogė Janina Ovčinikova

 


 


Š. m. kovo 20-24 dienomis Jeruzalės progimnazijoje vyko Pasaulinei Žemės dienai skirti renginiai. Renginio tema: „Paukščiai“. Tikslas – paskatinti mokyklos mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą, siekiant kurti vertybines gamtosaugines nuostatas. Dalyvavo 5-8 klasių mokiniai vadovaujami mokytojų: D. Paškevičienės, D. Steponavičienės, A. Zabelevičiaus, S. Gudelionienės, I. Vodčicienės, H. Žavoronok. Mokiniai  savo pasirinktus darbelius darė iš antrinių žaliavų.

Mokiniai noriai dalyvavo įvairiuose veiklose. Pravedėme viktoriną „Ar pažįsti paukščius“, skirtą 5 klasių mokiniams, kurią vedė 8 klasių mokiniai. Penktokai, per gamtos pamoką, rašė laišką paukšteliui. 6b klasės mokinės skaitė pranešimus „Paukščių sugrįžimas“ pirmų ir antrų klasių mokiniams. Būrelio „Paletė“ mokiniai piešė piešinius „Mano mylimiausias paukštis. Buvo parengta fotografijų paroda „Paukščiai – giesmininkai“. Būrelio „Jaunieji amatininkai“ puošė mokyklos erdves. Matematikos mylėtojai išleido stendą „Paukščiai ir matematika“, taip pat darė orientacines varžybas, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Į biologijos ir gamtos pamokas integravome filmų peržiūrą apie Žemės atsiradimą.

Parengė biologijos mokytoja metodininkė D. Paškevičienė.

 

 

 


Paroda Vilniaus universiteto istorijos tema

Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje kovo 13 d. įvyko netradicinė istorijos pamoka, skirta 8a klasės mokiniams. Alternatyvią pamoką, kuri vyko netradicinėje aplinkoje, organizavo istorijos mokytojas Kęstutis Noreika. Pamokoje dalyvavo Vilniaus universiteto muziejaus direktorius dr. Ramūnas Kondratas ir ekspozicijų kuratorė Vaiva Kubeckienė. Svečiai supažindino mokinius su paroda „Įdomioji Vilniaus universiteto istorija“, papasakojo kvapą gniaužiančių legendų. Mokiniai aktyviai dalyvavo pamokoje, dalijosi žiniomis apie miesto ir universiteto praeitį.

Įdomioji Vilniaus universiteto paroda, atskleidžianti universiteto istoriją bei tradicijas, progimnazijos antrame aukšte bus eksponuojama kovo 13-17 d.

Parengė istorijos mokytojas Kęstutis Noreika

 

 

 


 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje

Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje 2017 m. kovo 10 d. nuo pat ryto vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai. Pamokos prasidėjo giedant Tautišką giesmę. Progimanzija prisidėjo prie nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“, kuriame dalyvavo 6-8 klasių mokiniai.

Antroje dienos pusėje jau ketvirtą kartą Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje įvyko tradicinis patriotinių dainų konkursas „Daina  Lietuvai 2017”. Jame   karines – istorines dainas  atliko  5-8 klasių  mokiniai.  Visi atlikėjai dainavo gyvai.  Dainas vertino mokytojų komisija, kuriai vadovavo progimnazijos direktorius L.Vasarevičius. Komisija vadovavosi šiais vertinimo kriterijais:

1. Muzikinė kultūra,

2. Sceninė kultūra,

3. Kūrybiškumas ir originalumas,

4. Bendruomeniškumas.

5-6 klasių konkurse geriausiai pasirodė  6b klasės mokiniai. Jie  atliko lietuvių liaudies dainą „Vilniaus mieste žalia broma“. Mokinius dainų konkursui parengė mokytojos R. Beliavskienė ir D. Paškevičienė. 7-8 klasių patriotinių dainų konkurse nugalėtojais tapo 7b klasės mokiniai. Jie atliko dainą  „Eina garsas“.  Mokinius dainų konkursui parengė  muzikos mokytoja V.Šapkienė ir klasės vadovė A.Kekelija.

Karines – istorines dainas konkurse atliko mokyklos bendruomenės (mokytojų – tėvų) choras, kuriam vadovauja mokytoja V. Šapkienė. Renginio metu buvo pristatytas progimnazijoje vykstantis tautinės ir pilietinės savimonės ugdymo projektas „Patriotų klasė“.

Tradicinis Vilniaus Jerezalės progimanzijos patriotinių dainų konkursas „Daina  Lietuvai” stiprina mokyklos bendruomenę, suteikia puikią galimybę pasidžiaugti kūrybiškais, originaliais mokinių pasirodymais, susitelkti ir nuoširdžiai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Parengė istorijos mokytojas Kęstutis Noreika


 


Kovo 3d. progimnazijoje šurmuliavo tradicine jau tapusi Kaziuko mugė. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę parduoti savo kruopščiai padarytus gaminius ir bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Pirkėjai Kaziuko mugėjo galėjo įsigyti rankų darbo dirbinių, įvairiausių suvenyrų, skanėstų: vaflių, pyragų, sausainių. Manome, kad iš Kaziuko mugės lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei daug malonių įspūdžių.

Parengė mokytojos Jūratė Mažvilienė ir Dalia Bečelytė​

 

 


2017 m. kovo 3 d. įvyko Vilniaus Jeruzalės progimnazijos direktoriaus L.Vasarevičiaus susitikimas – pusryčiai su 5-8 klasių II trimestro pirmūnais. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Tomkuvienė apibendrino 2016/2017 m. m. II trimestro rezultatus. Pasidžiaugė, kad II trimestrą 37 mokiniai baigė 9-10 (I trimestrą buvo 28). Džiugu, kad  9 progimnazijos aštuntokai tapo pirmūnais (I trimestrą- tik 4). Susitikimo metu įteiktos padėkos už labai gerus  mokymosi rezultatus.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Tomkuvienė

 



1-4 KL. PATRIOTINIŲ DAINŲ FESTIVALIS

„DAINUOJU LIETUVAI“

 

2017 m. kovo 2 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje  įvyko 1-4 klasių patriotinių dainų festivalis „Dainuoju Lietuvai“. Visi atlikėjai dainavo gyvai.  Festivalis skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai  paminėti.

„Dainuoju Lietuvai“ festivalio tikslas — puoselėti ir stiprinti tautinę savimonę meninėmis raiškos priemonėmis.

Parengė pradinių klasių vyr.mokytoja Ramunė Černienė

 

 


 

Vasario 24 dieną progimnazijoje vyko 2-4 klasių matematikos olimpiada.

Sveikiname nugalėtojus!

Pirma vieta:

Akvilė Letukaitė – 2c kl.,

Adomas Paulikas – 3c kl.,

Justina Pamakštytė – 4a kl.

Antra vieta:

Dominykas Janeliūnas – 2c kl.,

Ugnius Šimkevičius – 3c kl.,

Dainora Vasiliauskaitė – 4b kl.

Trečia vieta:

Vesta Vaškelytė – 2b kl.,

Danielė Fomičiova – 2c kl.,

Ignas Liktoravičius – 3d kl.,

Tomas Stašionis – 4a kl.

Mokinius rengė mokytojos: Vita Černienė, Eglė Jauniškienė, Asta Ruškienė, Asta Luzginienė, Renata Palubinskienė, Jūratė Mažvilienė.

Parengė  mokytoja Janina Macevičienė

 


Vasario 22 d. progimnazijos biologijos kabinete vyko tarptautinė, o vasario 24 dieną respublikinė gamtos ir vokiečių kalbos integruotos pamokos 5a, 5b klasės  mokiniams. Pamoką vedė biologijos mokytoja metodininkė Daiva Paškevičienė ir vokiečių kalbos vyresnioji mokytoja Liucina Ramoškienė. Pamokos tema “Pažinkime medžiagas”, pamokos uždavinys – dirbdami grupėmis, naudodamiesi vadovėliais, natūralių ir dirbtinų medžiagų pavyzdžiais, didaktinėmis kortelėmis, atlikdami bandymą, mokiniai gebės teisingai suskirstyti medžiagas pagal būseną; mokės pažinti ir suskirstyti medžiagas pagal jų kilmę;  gebės pavadinti medžiagų pavadinimus  vokiečių kalba. Pamokoje mokiniai dirbo grupėmis, noriai atliko laboratorinį darbą, puikiai kartojo vokiškus terminus. Pamoką stebėjo Margarita Repečkienė Goethe-Institut pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorė, Michael Hauke – Rygos Goethe‘s instituto kalbos skyriaus vadovas,  Andrea Stritz – būsimo CLILiG projekto patarėja Stritz,  Povilas Liperskis  -Elektrėnų sav. Semeliškių gimnazijos vokiečių kalbos mokytojas, Kristina Sagaidak-VGTU inžinerijos licėjaus vok. k. mokytoja, Anželika Zujeva – Vilniaus Barboros Radvilaitės pagr. mokyklos vok. k. mokytoja, Irina Voitiuk – „Varpo“ suaugusių mokyklos vok. k. mokytoja taip pat mūsų mokyklos direktorius L. Vasarevičius, pavaduotojos ugdymui R. Tomkuvienė, Dž. Jonikienė, chemijos vyr. mokytoja E. Treigytė, Lietuvių ir literatūros kalbos mokytoja metodininkė G. Zdanavičienė  ir technologijų vyr. mokytoja D. Steponavičienė.

Parengė biologijos mokytoja metodininkė D. Paškevičienė

 

 


3-ių klasių instaliacija progimnazijoje "Laisvės skrydis", skirta Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios dienoms paminėti.

Atsakingos mokytojos: A. Luzginienė, A. Ruškienė, A. Urbietytė-Raižienė, I. Dutkevičienė.

 

 

 


2017-02-13  mokyklos sporto salėje  vyko tarpklasinės  6 klasių estafečių varžybos Drąsūs, stiprūs, vikrūs".

I  VIETA - 6b kl.

II  VIETA - 6a kl.

III  VIETA - 6c kl.

Kūno kultūros mok. A.Vilutienė

 


2017 m. vasario 10 d. mūsų progimnazijos geografijos mokytoja Aurelija Kuckaitė kartu su 6b kl. mokiniu Adrianu Klimaševskiu dalyvavo Kaune Vytauto Didžiojo Universitete vykusioje respublikinėje GIs (geografinių informacinių sistemų)konferencijoje „Mano Žemėlapis Lietuvai". Į šią konferenciją atvyko 180 dalyvių iš 15 Lietuvos miestų.

6 kl. mokinys Adrian Klimaševski sukūrė skaitmeninį žemėlapį „Įdomiausi Lietuvos medžiai" ir dalyvavo respublikiniame 6-12 kl. mokinių skaitmeninių žemėlapių konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai". Šiame konkurse dalyvavo mokiniai iš 37 Lietuvos mokyklų. Buvo sukurta 80 skaitmeninių žemėlapių. Geriausi mokinių darbai buvo apdovanoti konferencijos metu atskirose klasių kategorijose. Adrian Klimaševski laimėjo III vietą (6-tų klasių kategorijoje). Jį parengė geografijos mokytoja Aurelija Kuckaitė. Po konferencijos Adrianas ir kiti mokiniai dalyvavo įdomiausiuose edukaciniuose užsiėmimuose VDU, o mokytojai - ekskursijoje į prezidento V.Adamkaus biblioteką.

Sveikiname Adrianą Klimaševskį bei jo geografijos mokytoją Aureliją Kuckaitę. Džiaugiamės, kad pasisekė sukurti įdomų ir naudingą skaitmeninį žemėlapį.

Dėkojame visiems, kurie palaikė mus „Facebook" paskyroje.

 

Skaitmeninis žemėlapis

 

 


2017-02-09  mokyklos sporto salėje  vyko tarpklasinės  5 klasių estafečių varžybos Drąsūs, stiprūs, vikrūs".

I  VIETA - 5b kl.

II  VIETA - 5a kl.

III  VIETA - 5c kl.

Kūno kultūros mok. A.Vilutienė

 


2017 m. vasario 8 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje įvyko tradicinė penktų klasių mokinių viktorina „Ar žinai Lietuvos istoriją?“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Penktų klasių mokinių komandos tarpusavyje varžėsi, kas geriau žino Lietuvos istoriją ir  turimas žinias pritaiko praktikoje.

5-ų klasių mokinių komandos - Istorijos vaikai“, Išminčiai“ ir Jaunieji Radvilos“- pristatė savo namų darbus, atsakė į įvairius klausimus apie Lietuvos asmenybes, įvykius, kultūrą. Komandų kapitonai jėgas išbandė „Kapitonų mūšyje“. Susirungti teko ir sirgaliams. Vertinimo komisijai susumavus rezultatus, nugalėtojais paskelbta 5b klasės mokinių komanda.
Mokyklos penktokai noriai ruošiasi ir dalyvauja istorinėje viktorinoje, jos rezultatai emocingai aptarinėjami. Taip mokiniai skatinami domėtis savo krašto praeitimi.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Tomkuvienė

 


Tradiciškai vasario pirmąjį šeštadienį mokykloje šurmuliavo būsimieji pirmokai su tėveliais. Turbūt nejauku mažiesiems praverti didelės mokyklos duris, bet juos šiltai pasitiko ir savo pagamintomis dovanėlėmis apdalijo vyresnieji draugai- ketvirtokai. Direktorius ir pavaduotoja pristatė mokyklą, ketvirtokai papasakojo savo įspūdžius ir supažindino su  mokytojomis, suvaidino Pelėdžiukų mokyklėlę". Po renginio svečiai apsilankė klasėse, pedagogės atsakė į rūpimus klausimus.

Iki susitikimo rugsėjį.

 


Artėjant Vasario 16-osios šventei, Jeruzalės progimnazijos antrokai pravedė istorines pamokėles jaunesniems mokiniams. Patys mažiausieji – pirmokėliai – susipažino su Lietuvos valstybės simboliais, sužinojo, ką simbolizuoja mūsų trys spalvos vėliavoje. Mokiniai susipažino ir su tautos istorine praeitimi, kokį sudėtingą kelią Lietuva nuėjo iki Lietuvos nepriklausomybės dienos. Vaikai įrodė, kad daug žino apie savo šalį, bet kiekvienas sužinojo dar kažką naujo (ne visi atpažino Lietuvos prezidentūros vėliavą, daugelis stebėjosi, kad net nepastebėjo, jog prezidentūra turi tokią vėliavą). Mokytojos džiaugėsi vaikų sėkme, ragino juos domėtis Lietuvos istorija ir būti tikrais Lietuvos piliečiais. Šios  pamokėlės  ilgai liks mokinių širdyse.

Eglė Jauniškienė

 


Vasario 3 d. progimnazijoje vyko 3- 4- ų klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiada.

Sveikiname nugalėtojus: I vietą užėmė- Ignas Liktoravičius (3 d kl., mokyt. Asta Luzginienė) ir Tomas Stašionis (4 a kl., mokyt. Jūratė Mažvilienė) , II-ą vietą užėmė Aušrinė Žukauskaitė (3 b kl., mokyt. Asta Urbietytė- Raižienė) ir Rokas Petrulionis (4 b kl., mokyt. Renata  Palubinskienė), III-ią vietą užėmė  Mėja Jakutytė (3 b kl., mokyt. Asta Urbietytė- Raižienė) ir Justina Pamakštytė (4 a kl., mokyt. Jūratė Mažvilienė). Vilniaus miesto 3- 4- ų klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiadoje mokyklai atstovaus Ignas Liktoravičius ir Tomas Stašionis. Linkime jiems sėkmės!

Mokytoja Vita Černienė, vertinimo komisijos pirmininkė


Istorinės parodos progimnazijoje

Sausio-vasario mėn. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos bendruomenė galėjo susipažinti su dviem istorinės tematikos parodomis. Minint Laisvės gynėjų dieną, progimnazijos 2 aukšto fojė buvo pristatyta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengta paroda „Myliu savo Lietuvą, jai aš atidaviau savo silpnas jėgas...“, kurioje atsiskleidžia Lietuvos siekis išsilaisvinti iš Rusijos imperijos priespaudos, apžvelgiamas 1863 m. sukilimas. Parodoje eksponuojami dokumentai, nuotraukos, rankraščiai, dailės darbai, leidiniai, susiję su 1863 m. sukilimu ir vienu iš sukilimo vadovų Antanu Mackevičiumi.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vasario 15 d. progimnazijos aktų salėje 6-ų klasių mokiniams vyko netradicinė istorijos pamoka, kurią vedė Lietuvių fondo valdybos narys ir įgaliotinis Lietuvai Leonas Narbutis bei istorijos mokytojas Kęstutis Noreika. Per pamoką buvo pristatyta Pasaulio lietuvių bendruomenės fondo parengta paroda „Lietuviais esame mes gimę“, kurioje perteikiama užsienio lietuvių politinė kova XX a. antroje pusėje. Per alternatyvią istorijos pamoką mokiniai aktyviai domėjosi lietuvių išeivių gyvenimu svetur, jų tradicijomis, šiuo metu vykstančia migrantų krize Europoje.

Parengė istorijos mokytojas K. Noreika

 


Vasario  1 d. Balsių progimnazijoje vyko Vilniaus m. moksleivių pirmojo etapo estafečių varžybos Drąsūs, stiprūs, vikrūs". Mūsų progimnazijos  5-6-tų klasių komanda užėmė antrąją vietą.

Komandos vadovė  A.Vilutienė

 


Sausio 30 d. Balsių progimnazijoje vyko Vilniaus m. moksleivių pirmojo etapo estafečių varžybos Drąsūs, stiprūs, vikrūs". Mūsų progimnazijos 2-4-tų klasių komanda užėmė antrąją vietą.

Komandos vadovė Jūratė Mažvilienė


 


Sausio 23 d. vyko pradinių klasių Meninio skaitymo konkursas. Mokiniai meniškai deklamavo pasirinktų autorių tekstus. 1-2 klasių nugalėtoja – Alicija Klimaševska, 2c klasės mokinė (mokytoja E. Jauniškienė). 3-4 klasių nugalėtoja – Lėja Galkauskaitė, 4c klasės mokinė (mokytoja J. Macevičienė). Šios mergaitės dalyvaus Vilniaus miesto Meninio skaitymo konkurse.

Konkurso organizatorė J. Kaubrienė

 


Netradicinės istorijos pamokos

2017 m. sausio mėn. progimnazijoje vyko netradicinės istorijos pamokos. 5-ų klasių mokinių istorijos – pilietinio ugdymo pamokos vyko Muitinės muziejuje. Dalyvaudami edukacinėse pamokose, mokiniai susipažino su Lietuvos Respublikos muitinės istorija bei muziejaus ekspozicija. Tyrinėdami muziejaus eksponatus, mokiniai atliko istorijos mokytojos R. Tomkuvienės pateiktas užduotis: pasižymėjo rašytinius bei daiktinius istorinius šaltinius, užsirašė įdomiausią faktą ar įvykį. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko žinia, kad apelsinai tarpukario Lietuvoje buvo kontrabandos prekė.
Sausio 17 d. progimnazijos aktų salėje vyko alternatyvi istorijos pamoka, skirta 6-ų klasių mokiniams. Pamoką vedė istorijos mokytojas Kęstutis Noreika bei Monika Lukoševičiūtė, projekto „Misija Sibiras“ dalyvė. Pamokos tikslas – puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą.
Per istorijos pamoką buvo pristatyta 2016 m. ekspedicija į Igarką. M. Lukoševičiūtė pristatė Igarkos geografinę padėtį, gamtines sąlygas, supažindino su gyvenimo sąlygomis, papasakojo apie ekspedicijos metu kilusius sunkumus. Po pristatymo mokiniai domėjosi projekto atrankos sąlygomis, kelione į Igarką, ekspedicijos dalyvių kasdienybe, santykiais su vietiniais gyventojais. 
Per alternatyvią istorijos pamoką mokiniai buvo supažindinti su jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras” veikla. Bendraudami su projekto dalyve, šeštokai sužinojo apie Sibire kalėjusių tautiečių likimus, diskutavo, kodėl svarbu puoselėti tautinį patriotiškumą bei ugdyti pagarbą skaudžiam Lietuvos istorijos laikotarpiui.
Sausio 19 d. minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną progimnazijoje vyko istorijos pamoka „Žydų tauta, istorija ir kultūra. Lietuvos žydai“, skirta 7-tų klasių mokiniams. Pamoką vedė Švietimo programų koordinatorė, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti I. Vilkienė. Per alternatyvią istorijos pamoką mokiniai aktyviai domėjosi žydų gyvenimo būdu, jų kultūra bei skaudžiu holokausto laikotarpiu.

Parengė istorijos mokytojai R. Tomkuvienė ir K. Noreika


 


Bendradarbiaujant  su  Vilniaus atviro  jaunimo centru „Mes“ , 8-ų klasių mokiniams buvo  pristatyta   DofE programa.  Tai tarptautinė jaunimo nuo 14 metų asmeninio tobulėjimo programa. Ji skirstoma į keturias dalis:

1. paslaugas – padeda jaunam žmogui suprasti pagalbos ir teikiamų paslaugų kitiems naudą;
2. įgūžius – skatina asmeninius pomėgių, kūrybiškumo ir praktinių įgūdžių vystymąsi;
3. aktyvią veiklą – skatina aktyvų dalyvavimą sportinėje ir kitose fiziškai aktyviose veiklose, siekiant gerinti fizinę formą ir sveikatą;
4. žygį – stiprina kelionių ir atradimo dvasią dalyvaujant žygyje.
Sėkmingai savo asmeninių tobulėjimo tikslų pasiekę  programos dalyviai, kviečiami į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, vykstančią Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje. Dalyviams įteikiami pasiekto lygmens ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai.
Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 8-okai susidomėjo galimybe  lavinti įgūdžius, kurie padeda užaugti savimi pasitikinčia asmenybe .

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui  R.Tomkuvienė

 


Smagus laikas kartu, įdomūs bandymai ir atradimai – tai puiki galimybė paįvairinti pamokas. Taigi, metas į laboratoriją!

Sausio mėnesį progimnazijoje 2b ir 2d klasių mokiniai sulaukė svečių- Mėgintuvėlio komandos.
Kiekvienas vaikas buvo supažindintas su saugos priemonėmis ir turėjo asmeninius akinius bei chalatą.  Juk laboratorijoje gali atsitikti įvairiausių dalykų!.. 
Vaikai buvo nustebinti ir sužavėti, galėdami palaikyti ledą ir liepsnas savo rankose, pabūti muilo burbule... Keletą bandymų antrokai atliko savarankiškai. Gal kažkuris ateityje taps garsiu mokslininku?

Vita Černienė, Jūratė Kaubrienė

 

 


Laisvės gynėjų diena  prasidėjo Vilniaus Jeruzalės progimnazijos bendruomenei giedant Lietuvos himną.  Jau  dešimtą kartą  prisijungėme  prie pilietinė iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Uždegėme žvakes, kurios simbolizuoja laisvę, mūsų atmintį ir vienybę. Šiais mokslo metais 5-ų klasių mokiniai dalyvavo projekte ,,Mano tėvų, senelių prisiminimai apie 1991 metų sausio 13-ąją“. Remiantis mokinių surinkta medžiaga, buvo parengti instaliacija ,,Laisvė – Lietuva“, stendai  ir įvyko renginys aktų salėje  ,,Eik taip, kaip eina laisvė“. Mokiniai skaitė artimųjų prisiminimus, dainavo dainas apie Lietuvą, skambėjo eilės.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Tomkuvienė


 



ADVENTO POPIETĖ „ŠVENTŲ KALĖDŲ BELAUKIANT”

Gruodžio 23 d. socialinių mokslų ir dorinio ugdymo metodinės grupės nariai mokyklos bendruomenę pakvietė į advento popietę „Šventų Kalėdų belaukiant”. Renginį vedė mokytojai Daiva Staniulytė ir Kęstutis Noreika. Visus susirinkusius pasveikino progimnazijos direktorius Linas Vasarevičius, mokinių tarybos atstovai. Bendruomenės choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Vidos Šapkienės, atliko adventines ir kalėdines giesmes. Metodinių grupelių nariai šmaikščiai, išradingai ir nuoširdžiai sveikino vieni kitus. Prisimindami senąsias advento tradicijas, minėme mįsles, būrėme, kas laukia ateinančiais metais mūsų progimnazijos bendruomenės. Kunigo Juzefo vadovaujami prašėme Dievo palaimos, laužėme Kalėdaičius, linkėjome vieni kitiems laimingų ir sėkmingų ateinančių metų.
Šv. Kūčių išvakarės - puiki proga susirinkti visiems kartu prie didelio stalo kaip didelei šeimai, pasišildyti prie Advento žvakių šviesos, prisiminti Advento papročius, pasidalinti Kalėdaičiu ir gerumu.

Tikybos mokytoja Daiva Staniulytė

 


Didžiąsias metų šventes šeštokai pasitiko muzikos ritmu

2016 m. gruodžio 22 d. mokyklos aktų salėje įvyko kalėdiniai šeštų klasių pasirodymai. Šiais metais šeštų klasių mokiniai parengė kalėdinius šokius, kuriais pradžiugino mokyklos administracijos atstovus, mokytojus ir renginį stebėjusius penktų klasių mokinius. Muzikos garsai ir šokių judesiai nepaliko abejingų. Renginio pabaigoje Vilniaus Jeruzalės progimnazijos direktorius Linas Vasarevičius padėkojo šeštokams ir klasių vadovams (Kęstučiui Noreikai (6a), Daivai Paškevičienei (6b) ir Janinai Ovčinikovai (6c)) už puikius pasirodymus ir palinkėjo džiaugsmingų ir įsimintinų artėjančių švenčių.

 

 


Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje rugsėjo – gruodžio mėnesiais buvo vykdomas projektas „Kūrybos magija“ (specialioji pedagogė L. Ribinskaitė), skirtas 1-4 klasių mokiniams. Per projekto pamokas mokiniai buvo supažindinti su molio savybėmis, mokėsi lipdyti bei glazūruoti. Molis – viena terapijos priemonių, kuri lavina rankų motoriką, ugdo kūrybiškumą, gebėjimą savarankiškai įgyvendinti savo idėjas.

Naudodamiesi keramikos priemonėmis bei taikydami žinias apie erdvines figūras (kubą, piramidę, stačiakampį gretasienį), mokiniai sukūrė meninius darbelius. Gruodžio mėnesį antrame progimnazijos aukšte buvo surengta projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda „Kalėdinė dovana“.

Projekto organizatorė ir vykdytoja specialioji pedagogė L. Ribinskaitė

 


Artėjant Kalėdoms šventinė savaitė prasidėjo penktokų Kalėdine viktorina. Trys penktokų komandos demonstravo savo žinias apie Kalėdų tradicijas Didžiojoje Britanijoje - įdomios, linksmos, kūrybinės  užduotys, dainos nuteikė visus šventiškai. Svarbiausia nebuvo pralaimėjusiųjų - vieni apdovanoti už kūrybiškumą, kiti už žinias, dar kiti už draugišką ir sėkmingą bendradarbiavimą.

Mokytojos Jolanta Dauknienė ir Margarita Railienė

 

 


Trečius metus iš eilės Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamame ketureilių konkurse “Labai paprastas konkursas”, kurio tikslas – ugdyti saviraišką, formuoti tinkamą požiūrį į draugystę, puoselėti pagarbą kitam žmogui.

Šiemet Vilniaus m. eilėraščių apie draugystę konkurso laureate tapo 5c klasės mokinė Viltė Rusakovaitė (mokytoja I. Gustienė).


Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos iniciatyva organizuotas Kalėdinių atvirukų konkursas, į kurį aktyviai įsitraukė ir mūsų mokyklos anglų kalbos, 3-4 klasių mokytojai  ir mokiniai. Projekto metu mokiniai susipažino su kalėdinėmis tradicijomis angliškai kalbančiose šalyse, o per technologijų ir dailės pamokas mokytojos priminė aplikacijos techniką. Konkurse dalyvavusios Vilniaus mokyklos keitėsi šventiniais atvirukais. Mūsų mokykla eksponavo Vilniaus darželio-pradinės mokyklos „Saulutė“ atsiųstus atvirukus. Kūrybiškiausi darbeliai sulaukė ypatingo įvertinimo.

Mokytojos Jolanta Dauknienė ir Margarita Railienė


 


Adventas -  susikaupimo, laukimo metas. Kad būtų lengviau laukti didžiausios metų šventės, mokyklos mažiausiems ilgųjų pertraukų pertraukų metu buvo skaitomos pasakos. Savo vaikystės pasakas skaitė mokyklos direktorius Linas Vasarevičius, direktoriaus pavaduotoja Rita Rėkuvienė, mokytojas Aidas Zabelevičius ir bibliotekininkė Asta Sabaliauskienė. Džiugu, kad ši graži tradicinė akcija  žadina vaikų meilę knygai bei padeda įprasminti didžiosios metų šventės laukimą.

Mokytoja Eglė Jauniškienė

 


2016-12-19 7b klasė dalyvavo informacinių technologijų projekte: „Atgal į ateitį: išgyvenimo gidas 2040-aisiais“. Pamoką vedė Lina Strelkauskienė, kuri papasakojo moksleiviams apie naujausias technologijų inovacijas ir tendencijas, bei galimybes dirbti IRT srityje.

Mokytoja Irina Padvaiskaitė

 


Gruodžio  15 d. 2 b klasės mokiniai apsilankė gyvūnų globos namuose „Lesė“.  „Lesės“ darbuotojai mokinius ir lydėjusius tėvelius maloniai sutiko, aprodė gyventojus, papasakojo apie jų  priežiūrą, atsakė į smalsių vaikų klausimus. Vaikai nuvažiavo ne tuščiomis- padovanojo suneštą maistą ir gyvūnų priežiūros priemones. Dėkojame visiems mokyklos bendruomenės nariams,  prisidėjusiems prie gausaus dovanų maišo beglobiams šunims ir katėms. Būkime atsakingi ir neabejingi...

Antrokų įspūdžiai:

Man pavyko paglostyti šuniuką ir kačiuką. Buvo liūdna, kad juos išmetė. (Emilija)

„Ten buvo labai mielų šuniukų ir katyčių. O ypač man patiko juodas katinukas. Ir man jų labai gaila.“ (Olivija)

„Man patiko katės mielos, šunys dideli ir draugiški. Katės leido glostyti jas. Kai kurie šunys geri, kiti- pikti. Buvo  labai gaila kačiukų ir šuniukų“. (Jonas)

Mokytoja Vita Černienė

 

 


Gruodžio 13-ąją, šv. Liucijos dieną, mokyklos etnomuzikos ansamblio „Lakštangėlė“ nariai kartu su tėveliais ir vadove dalyvavo advento vakaronėje Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje. Dainavome adventines lietuvių liaudies dainas, klausėmės fokloro ansamblio „Rugelis“ (vad. Jelena Valiulienė), puošėme eglutę „gerų pažadų“ burbulais, mokėmės tradicinių Kūčių vakaro burtų, o po dainų ir burtų vaišinomės suneštinėmis pasninko laikotarpio vaišėmis. Išties jauku ir gera pabūti kartu, o didžiausių metų švenčių laukimo laikotarpyje prisiminti senąsias lietuvių tradicijas.

Ansamblio vadovė Rimantė Beliavskienė

 


2016 m. gruodžio 12 d. įvyko Vilniaus Jeruzalės progimnazijos direktoriaus L.Vasarevičiaus susitikimas su 5-8 klasių pirmūnais. Susitikimo pradžioje direktorius įteikė padėkos raštus už labai gerus 2016/2017 mokslo metų  I  trimestro  mokymosi rezultatus. Pasidžiaugė, kad 28 mokiniai mokosi puikiai.

Susitikimas vyko  progimnazijos valgykloje. Neoficialioje aplinkoje, besivaišindami arbata, bandelėmis ir kitomis vaišėmis, mokiniai pasakojo apie savo mokymąsi, popamokinę veiklą bei laisvalaikį. Apie savo mokymąsi mokykloje bei studijų metus papasakojo direktorius. Mokiniai padėkojo už jų pastangų įvertinimą. Aptarėme, kad tokie susitikimai turėtų tapti tradicija.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Tomkuvienė

 


Gruodžio 2 d. mūsų mokyklos etnomuzikos ansamblio „Lakštangėlė“ narė Gabrielė Vilūnaitė dalyvavo Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių advento - kalėdų tautosakos konkurse „Leliumoj“. Gabrielė pasirodė pasakotojų kategorijoje: dzūkiška tarme sekė istoriją apie skūpą gaspadorių bei spėjo orus. Mergaitė apdovanota Vilniaus etninės kultūros centro padėka. Nors diplomante netapo, džiugu, kad atstovavo mūsų mokyklą mieste.

Mokytoja Rimantė Beliavskienė

 


Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje lapkričio mėnesį vyko renginiai, skirti prevencijai. Trečiadieniais, per ilgąsias pertraukas, 6-8 klasių mokiniai vykdė projektą „Pertrauka be telefono“. Per ilgąsias pertraukas 1-8 klasių mokiniai dainavo, užsiėmė aerobika, žaidė krepšinį, regbį, stalo bei judriuosius žaidimus, lankstė origami, piešė mandalas bei dalyvavo kitose įdomiose veiklose.

Lapkričio 14-18 d. progimnazijoje buvo minima Tolerancijos savaitė. Šių metų tolerancijos simbolis – baltos gervės. Progimnazijos 2-8 klasių mokiniai lankstė gerveles ir rašė pažadus. Išlankstytos gervės bei pirmokų piešiniai papuošė progimnazijos koridorius. Klasių vadovai su mokiniais nagrinėjo žodžio tolerancija reikšmę ir prasmę bei ieškojo jos pavyzdžių istorijoje ir kasdienėse situacijose.

Minėdama Tarptautinę nerūkymo dieną, Mokinių taryba skaitė paskaitą penktų klasių mokiniams tema „Rūkymo žala“. Šeštų klasių mokiniai dalyvavo rūkymo prevencijos konkurse „Nebeždžioniauk“, kurio metu mokiniams paskaitas skaitė socialinė pedagogė Janina Ovčinikova, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Bumbulytė bei Vilniaus miesto Pirmojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Liliana Malinovskaja, Gražina Nenartovič, Irina Gaidelienė, Kristina Kontrimavičiūtė. Šeštų klasių mokiniai nagrinėjo mitus ir faktus apie rūkymą, kalbėjo apie jo žalą bei diskutavo apie rūkymo prevenciją ir teisinę atsakomybę. Savo žinias jie pademonstravo paskutiniame konkurso etape – viktorinoje, kurioje I vietą pelnė 6b klasės mokiniai. 7-8 klasių mokiniams Vilniaus miesto Pirmojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės skaitė paskaitą tema „Rūkymo prevencija. Teisinė atsakomybė“.

Dėkojame visiems progimnazijos bendruomenės nariams, aktyviai dalyvavusiems lapkričio mėnesio renginiuose, skirtuose prevencijai. Kartu mes galime nuversti kalnus.

Parengė Janina Ovčinikova, Ilona Gustienė, Aidas Zabelevičius

 

 


Snieguotą lapkričio 30-ąją, prasidėjus advento laikotarpiui, mokyklos etnomuzikos ansamblis „Lakštangėlė“ koncertavo „Aušros“ mokykloje - darželyje, renginyje „Adventinį vainiką pinu, žvakeles degu“. Skambėjo ramios dzūkų dainos, žiūrovai bandė įminti negirdėtas mįsles, kartu su „Lakštangėlės“ vaikais žaidė adventinius žaidimus. Mokyklos direktorė Edita Kaniavaitė padėkojo ansambliui už lietuvių liaudies tradicijų puoselėjimą, nudžiugino saldžiomis dovanėlėmis. Grįžome pakiliai nusiteikę, su nekantrumu laukdami kito pasirodymo.

Ansamblio vadovė Rimantė Beliavskienė.

 


Jeruzalės progimnazijos 2a klasės mokiniai Goda Andužytė, Nida Švedaitė, Simonas Rinkevičius lapkričio 30d. dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje vykusioje pradinių klasių mokinių konferencijoje Atradimai mano gyvenamojoje aplinkoje”. Konferencijos tikslas – ugdyti mokinių sąmoningumą, iniciatyvumą, tobulinant kompetencijas aplinkos apsaugos srityje, taip pat  suteikti žinių ir padėti ugdytis praktinės veiklos įgūdžius gyvenamajai aplinkai pažinti, tyrinėti ir ją saugoti.
Mūsų progimnazijos antrokai konferencijoje pristatė pranešimą apie atliktą tyrimą bei buvo apdovanoti diplomais ir knygomis.

Mokytoja L. Kašėtienė.

 


Lapkričio 26 d. įvyko 4-oji NMA matematikos olimpiada, šiemet sulaukusi 637 5-8 klasių mokinių. Mūsų mokyklai šioje olimpiadoje atstovavo J.Letukas (5a kl.), E.Duko (6a kl.), - mokytoja H.Žavoronok, G.Duko (8a kl.) - mokytoja I.Vodčicienė.

Sveikiname G.Duko, užėmusią II-ąją vietą! Džiaugiamės ir linkime tolimesnės sėkmės!

 


Lapkričio 21 dieną 4-tų klasių mokinių rinktinė dalyvavo Vilniaus m. kvadrato varžybose, kurios vyko "Ateities" mokykloje. Mūsiškiai, nesunkiai įveikę "Ateities" mokyklos ir Balsių progimnazijos jaunuosius sportininkus, pateko į pusfinalį.
Lapkričio 23 d. pusfinalyje jau varžėsi su J. I. Kraševskio ir Trakų Vokės gimnazijos žaidėjais. Iškovoję pergalę ir kelialapį į Vilniaus m. kvadrato finalą mokyklos rinktinės nariai šokinėjo iš džiaugsmo.
Lapkričio 24 d. finale pavyko įveikti J. Basanavičiaus progimnazijos komandą, bet Žygimanto Augusto ir Martyno Mažvydo progimnazijų žaidėjų aplenkti nepavyko. Iškovota trečia vieta Vilniaus mieste. Mokiniams įteikta taurė, medaliai ir diplomai.
Komandoje žaidė 4a klasės mokiniai Airidas Petraitis, Dovydas Kareckas, Justė Staveckaitė, Faustė Dumanė, Ingrida Kalasauskaitė, Ugnė Švalkutė, 4d klasės mokiniai Nikolas Petenko, Joris Driukas, Edmundas Kunca, Karolis Žiukas, Gabrielė Sinkevičiūtė ir 3b klasės mokinė Emilija Peciukonytė.

Mokytoja Jūratė Mažvilienė

 

 


Siekiant pabrėžti tautinio kostiumo, kaip vieno iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiškos formos, svarbą, 2017 m. paskelbti Tautinio kostiumo metais.

Vilniaus Jeruzalės progimnazijos projekto „Lietuvos etnografiniai regionai“ (mokyt. G. Zdanavičienė, I. Gustienė) dalyviai – 5-8 klasių mokiniai – dalyvavo Nacionaliniame vaikų kūrybos dailės darbų konkurse „Piešiam“, kurio tema – „Tautinis kostiumas“. Konkurso tikslas – ugdyti kūrybinius ir meninius mokinių sugebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas.


 


Lapkričio 15 dieną 4a klasės mokinius aplankė ornitologas - fotografas Marius Čepulis. Pamoka neprailgo klausantis įdomių pasakojimų apie Lietuvos gyvūnus.
Vaikai sužinojo, kad iš tiesų vilkas gudresnis už lapę, meška į kalną bėga greičiau už žmogų, o nuo jo verčiasi kūliais, kiek uodų per naktį suėda šikšnosparnis, ar tikrai ežiukai minta obuoliais, kas nutinka, jei jie atsigeria pieno...
Mokiniai bandė atpažinti paukščių ir gyvūnų balsus.
Gamtininkas papasakojo, kiek pastangų ir laiko reikia, norint nufotografuoti gyvūną ar paukštį. Mokiniai matavosi maskuojančius rūbus, kilnojo profesionalų fotoaparatą.
Jauniesiems klausytojams nepavyko atspėti, koks pavojingiausias žvėris miške, Tai - žmogus. Fotografas palinkėjo jauniesiems klausytojams gamtoje elgtis kaip svečiuose - grožėtis, bet nesisavinti jos turtų.

 

 


 

Lapkričio 16-17 d. progimnazijoje vyko II- IV-ų klasių mokinių „Diktanto meistro“ konkursas.

Moki rašyti, vadinasi, moki ir skaityti, matai duris į platesnį pasaulį, gali jas atsidaryti. Seniai juk mūsų išmintingųjų ir lietuviškai pasakyta: „Kas skaito rašo, duonos neprašo“. (Prof. Viktorija Daujotytė, rašytoja, literatūrologė)

Sveikiname konkurso nugalėtojus:

2b klasės mokinę Vestą Vaškelytę (mokytoja Vita Černienė), 3b klasės mokinę Liepą Girniūtę (mokytoja Asta Urbietytė- Raižienė) ir 4c klasės mokinę Lėją Galkauskaitę (mokytoja Janina Macevičienė).

Liepai Girniūtei ir Lėjai Galkauskaitei linkime sėkmės Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurse „Diktanto meistras“.

 


Spalio 6 dieną mokyklos ketvirtokus aplankė EMA pratybų personažai. Kartu su sumaniąja Gabriele, svajokliu Antanuku ir tyrinėtoju Kazimieru mokiniai ne tik sprendė uždavinius, bet ir dainavo, šoko, o po įtemptos pamokos... užmigo. Pradinukai džiaugėsi linksmaisiais naujais draugais, neįprasta pamoka ir svečių dovanėlėmis.

Mokytojos Jūratė Mažvilienė, Renata Palubinskienė, Janina Macevičienė, Dalia Bečelytė

 

 


Paskutinę spalio mėn. savaitę progimnazijoje vyko  II- IV-ų klasių mokinių dailyraščio konkursas.

Vertinimo komisijos nuomone dailiausiai parašė: 2b klasės mokinys Artūras Šernas (mokytoja V. Černienė), 3b klasės mokinė Emilija Peciukonytė (mokytoja A. Urbietytė- Raižienė) ir 4b klasės mokinė Ema Garbėnaitė (mokytoja R. Palubinskienė) .

Šie mokiniai dalyvaus Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių dailyraščio konkurse. Linkime sėkmės!

 


Šį rudenį progimnazijos pirmų- antrų klasių mokinukai edukacinių užsiėmimų „Atrask dinozaurą“ metu turėjo unikalią galimybę pasijausti archeologais ir prisiliesti prie archeologijos mokslo!
Užsiėmimų metu kiekvienas vaikas gavo gipso molio lentelę bei tikro archeologo įrankius: kaltuką, graibštuką ir teptuką. Molinė lentelė – tai tarsi žemės paviršius, sudarytas iš daugelio sluoksnių – minkštų, kietesnių ar net kietų. Su gautais archeologo įrankiais „mažieji archeologai" savarankiškai skaptavo molio lentelės žemės sluoksnius ir ieškojo pasislėpusių fosilijų – prieš milijonus metų išnykusių dinozaurų griaučių!

 

 

 


Jeruzalės progimnazijos moksleiviai Galentas Finevičius, Gabrielius Paškevičius, Kajus Žilinskas, Nojus Petrauskas  Lietuvos vaikučių regbio pirmenybėse užėmė aukštą antrą vietą.

Emilija Erciūtė vaikų amžiaus grupės Lietuvos pirmenybėse ir Lietuvos mokinių pirmenybėse iškovojo bronzos medalius.

Vyresnieji: Darius Paketuras, Marijus Narvoiš, Renatas Gotovskis  tapo Lietuvos regbio Jaunučių pirmenybių, Lietuvos Regbio 7 čempionato, Lietuvos regbio Vilčių žaidynių ir Lietuvos mokinių pirmenybių  vicečempionais.

Geležinio vilko sporto mokyklos prezidentas Audrius Jakutis

 


 


Spalio 28 d. progimnazijos biologijos kabinete vyko respublikinė gamtos ir vokiečių kalbos integruota pamoka 5b klasės  mokiniams. Pamoką vedė biologijos mokytoja metodininkė Daiva Paškevičienė ir vokiečių kalbos vyresnioji mokytoja Liucina Ramoškienė. Pamokos tema “Aplinką pažįstame jutimo organais”, pamokos uždavinys – mokiniai susipažins su 5 žmogaus jutimo organais, jų funkcijomis ir išmoks juos pavadinti vokiškai. Pamokoje mokiniai dirbo grupėmis, su entuzijazmu darė praktinę užduotį, noriai kartojo vokiškus terminus. Pamoką stebėjo Margarita Repečkienė Goethe-Institut pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorė, mokytojos iš Molėtų, Klaipėdos, Vilniaus,  taip pat mūsų mokyklos pavaduotojos ugdymui R. Tomkuvienė, Dž. Jonikienė ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja A. Kekelija.

 

 


 

Akcija „Uždek žvakę ant užmiršto kapo“

„Mes bejėgiai prieš mirtį, bet ji per silpna sunaikinti prisiminimus ir paliktą šviesą, nes „juk šviesa nemiršta – pasilieka žolėj, žiede ir vaiko akyse...“  (Justinas Marcinkevičius)
Spalio 27 d. šeštų klasių mokiniai, lydimi savo auklėtojų Janinos ir Daivos, dalyvavo akcijoje „Uždek žvakę ant užmiršto kapo“. Po pamokų patraukėme į kapines, esančias šalia Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) bažnyčios. Nors daugelis kapų jau buvo sutvarkyti, ilgai ieškoti apleistų kapelių neteko. Pasiskirstę grupelėmis, mokiniai darbavosi nuoširdžiai, susikaupę. Sakoma, jog žvakių šviesa nutiesia kelią anapilin ir bent akimirkai sujungia gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius. Užmarštis baisiau už mirtį, todėl labai svarbu uždegti žvakelę ant nelankomų kapų. Sutvarkę po keletą kapų, ant jų uždegėme žvakeles, tylomis ir malda pagerbėme mirusiuosius.

Parengė tikybos mokytoja D. Staniulytė

 

 


 

2016 m. spalio 25 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijos 5-8 klasių pirmūnai, Vilniaus miesto olimpiadų nugalėtojai ir  laureatai, vyko į edukacinę kelionę po Anykščių kraštą.
Pirmiausia apsilankėme Niūronių kaime – lyrinės lietuvių prozos pradininko lietuvių rašytojo J. Biliūno gimtinėje. Gimtojoje sodyboje – memorialiniame muziejuje klausėmės pasakojimo apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Klausydamiesi pasakojimų apie J. Biliūno vaikystę, sunkų kelią į mokslą, prisiminėme jo apsakymus („Kliudžiau“, „Brisiaus galas“), skaitytus mokykloje per literatūros pamokas. Apžiūrėję memorialiniame muziejuje įrengtą ekspoziciją, kurioje sukaupti baldai, namų apyvokos reikmenys (stalas, lova, kraičio skrynia, vaikų lopšio lingė, verpimo ratelis ir kt.) bei tautodailininkų medžio drožiniai, sukurti pagal J. Biliūno apsakymus, skaitėme rašytojo asmeninius laiškus, skirtus žmonai Julijai.
Po edukacinės pamokos J. Biliūno memorialiniame muziejuje apsilankėme Anykščių menų studijoje įrengtame veidrodžių kambaryje „Paukščių takas“. Nedidelėje erdvėje, sukurtoje pasitelkiant šviesą, muziką bei veidrodžius, panirome į kosmoso erdvę bei klausėmės NASA įrašytų žemės garsų.
Vėliau kopėme į Liudiškių piliakalnį – „Laimės žiburį“, kurio viršuje pastatytas J. Biliūnui atminti skirtas antkapinis paminklas. Nors buvo šalta ir lijo lietus, lipome aukštyn nesižvalgydami, nes, pasak J. Biliūno apsakymo „Laimės žiburys“, visus, „kurie lips, baidys iš visų pusių bjauriausios šmėklos, rėkaus ir kauks įvairiausiais balsais, šauks ir trauks juos atgal. Ir tie, kurie išsigąs jų, atsigręžę pažiūrės žemyn ar iš neatsargumo paslydės nors kiek, – tuojau pavirs į akmenį.“ Užlipę ant piliakalnio, grožėjomės nuo jo atsiveriančia Anykščių panorama.
Kelionės pabaigoje vykome prie padavimais apipinto Puntuko akmens. Vėliau vaikščiojome Lajų taku, kuris tęsiasi tris šimtus metrų ir baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje.

Savo įspūdžiais pasidalino 8a klasės mokinė Marija Lučkaitė

,,Paskutinį spalio trečiadienį  mokyklos fojė susirinko 2-4 klasių mokiniai – pirmūnai, atstovavę mokyklą Vilniaus miesto konkursuose, olimpiadose. Suskambo mokyklos skambutis, išmušė 8 val. ryto. Visi susėdome į autobusą ir išvažiavome. Atvykome į Molėtų Etnokosmologijos muziejų. Ten sužinojome, kad augalas gali užaugti dirbtinėje šviesoje ir kas vyksta su žmogaus kūnu kosmose. Žiūrėjome filmą apie planetas, tada lipome į muziejaus apžvalgos aikštelę. Vaizdas - nuostabus!“

Savo įspūdžiais pasidalino 4d klasės mokinė Aurelija Sebestinaitė

,,Džiaugiuosi, kad mokykla mums padovanojo kelionę į Molėtus. Labai jos laukiau. Labiausiai dėmesį atkreipiau į didelį, aukštą pastatą – Etnokosmologijos muziejų. Čia gidas mums papasakojo apie žmonijos ryšius su kosmosu, astronomiją, pasaulio matavimus. Mačiau iš akmenų sudėtą saulę. Pirmą kartą išvydau žemę iš aukštai. Vėliau vaikščiojome po skulptūrų parką, kuris yra prie Pastovio ežero. Grožėjomės skulptūromis iš medžio bei granito: ,,Lašas“, ,,Mėnulio šviesa“ ,,Purslas“, ,,Pintas žmogus“. Apsilankėme Europos geografiniame centre.
Ekskursijoje pamačiau ir sužinojau daug naujo. Grįžome pilni įspūdžių ir geros nuotaikos.“

Apie ekskursiją į Molėtus papasakojo 4d klasės mokinė Gabrielė Kochanovskytė

 

 


Spalio 20 d. progimnazijos aktų salėje vyko alternatyvi istorijos pamoka, skirta 8-ų klasių mokiniams. Pamoką vedė istorijos mokytojas Kęstutis Noreika bei Linas Mockevičius, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto ketvirto kurso studentas. Pamokos tikslas – ugdyti mokinių pagarbą teisinei valstybei ir pagrindiniam šalies įstatymui.

Per istorijos pamoką buvo pristatyti svarbiausi LR Konstitucijos straipsniai, paaiškinta jų reikšmė, atskleistas žmogaus ryšys su svarbiausiu šalies įstatymų rinkiniu. Stebėdami parengtą vaizdo medžiagą, mokiniai diskutavo apie Konstitucijos svarbą ir jos įtaką žmogaus gyvenime bei įtvirtino sukauptas žinias apie aktualias teisines problemas.

Istorijos mokytojas Kęstutis Noreika

 

 


Spalio 19 dieną mokyklos sporto salėje įvyko draugiškos krepšinio rungtynės su Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija. Įtemptos ir įdomios rungtynės pasibaigė nedideliu svečių pranašumu. Rezultatyviausiu žaidėju mūsų komandoje šįkart buvo 8c klasės mokinys Arnoldas Kološevskis.

Kūno kultūros mokytojas Vladislavas Daugnora

 


2016 m. rugsėjo 27 d. progimnazijoje vyko Konstitucijos egzamino I etapas. Jame dalyvavo 59  5-8 klasių mokiniai. Į II etapą pateko 7b klasės mokinė Ugnė Sirutavičiūtė ir 8a klasės mokinė Greta Duko. Sveikiname mokines.

 

 

 

 


Rugsėjo-spalio mėnesiais Vilniaus Jeruzalės progimnazijos futbolo aikštyne vyko 5-6 ir 7-8 klasių berniukų tarpklasinės futbolo varžybos. Dviejuose pogrupiuose rungėsi 10 mokyklos klasių komandų.

5-6 klasių grupėje I vietą iškovojo 6c klasės komanda, II vietą pelnė 6a klasė. Trečioji vieta atiteko 6b klasės komandai. Geriausiu žaidėju išrinktas 6c klasės komandos vartininkas Laurynas Stravinskas.
7-8 klasių rungtynės buvo įtemptos – net trys komandos turnyro rezultatų lentelėje surinko vienodą taškų skaičių. Po papildomų rungtynių nugalėjo 8a klasės komanda. Šios komandos žaidėjas Renatas Gotovskis pripažintas geriausiu turnyro žaidėju. Finale pralaimėjusi 8c užėmė II vietą, o 7b klasei atiteko trečioji vieta.
Mokyklos direktorius apdovanojo turnyro dalyvius diplomais, nugalėtojams įteikė futbolo taurę. L. Vasarevičius ragino mokinius nuolat sportuoti ir siekti sportinių aukštumų.

Kūno kultūros mokytojas Vladislavas Daugnora


 

 


 

Mokytojas,

sugebantis įkvėpti mokinius

nors vienam geram poelgiui,

nors vienam puikiam eilėraščiui,

padaro daugiau nei tas,

kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų.

J.V. Gėtė

 

2016 m. spalio 5 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko Tarptautinės mokytojo dienos minėjimas. Gėlėmis pasipuošusioje mokykloje iš pat ryto mokytojus pasitiko gitaros garsai, mokinių dainos, sveikinimai bei simbolinės dovanėlės. Mokinių ir jų tėvų padėkos bei sveikinimai bei gera nuotaika lydėjo mokytojus visą šią ypatingą dieną. Pasibaigus pamokoms, mokytojai maloniai popietę leido prie kavos puodelio, klausydamiesi Vilniaus Jeruzalės progimnazijos direktoriaus Lino Vasarevičiaus, garbingo svečio progimnazijos tarybos pirmininko Gedimino Lukaševičiaus, Mokinių tarybos bei Metodinės tarybos sveikinimo žodžių. Susirinkusius nuotaikingomis dainomis džiugino etnomuzikos ansamblis „Lakštangėlė“, penktų ir šeštų klasių mokinių chorai bei 7b klasių mokiniai Paulius Stanulionis ir Miglė Grudzinskaitė bei mokytojai Nijolė Delnickienė ir Vida Šapkienė. Abejingų nepaliko ir 8c klasės mokinės Domantės Knietaitės perskaitytas buvusios Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokinės Eglės Delnickaitės laiškas Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokytojams. Gerų emocijų ir išgyvenimų suteikė dainų ir šokių ansamblio „Patrepsėlis“ bei šiuolaikinio šokio grupės „Guma“ pasirodymai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, savo patarimais, darbais ir gera nuotaika prisidėjusiems prie Tarptautinės mokytojo dienos minėjimo šventės organizavimo.

Dėkojame Vilniaus Jeruzalės progimnazijos mokiniams ir jų tėvams už sveikinimus ir pasitikėjimą ugdant vaikus.

 

 

 


Š. m. rugsėjo 26-30 d.  mokykloje vyko integruota savaitė „Rudens kraitė“.  Renginio metu surengtos rudens gėrybių ekspozicijos, parodos: paroda ,,Rudens puokštė“, piešinių paroda „Rudens grožis“, daržovių ir vaisių paroda „Rudens išdaigos“, dekoracijų paroda „Obuoliukai“, parengtas stendas “Rudens kraitė“.

Rudens gėrybių virtuvės paslaptis padėjo atskleisti mokiniai ir jų mamos, kurios noriai kepė įvairius kepinius iš obuolių ir kriaušių. 
8a klasės mokiniai skaitė paskaitas 5 klasių mokiniams tema „Obuolių ir kriaušių reikšmė augančiam organizmui “.
5-6 klasių mokiniai, padedami matematikos  mokytojų, padarė stendą „Rudens matematika“.

Renginį ,,Rudens kraitė“ organizavo biologijos mokytoja metodininkė Daiva Paškevičienė, jai talkino vyresnioji technologijų mokytoja Dalia Steponavičienė, vyresnioji dailės mokytoja Jolita Pavalkienė. Renginyje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė.

 

 

 


Nuo 2016 m. rugsėjo 29 d. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje prasideda akcija "Draugystės suolas". "Draugystės suolas" - tai saugi vieta progimnazijoje, kurioje kiekvienas gali rasti pokalbio draugą. "Draugystės suolas" skirtas tiems, kuriems liūdna ir norisi pasikalbėti, kurie jaučiasi vieniši ir nori susirasti draugų, tiems, kuriuos slegia problemos ir reikia pagalbos jas sprendžiant. Atsisėdęs ant "Draugystės suolo" mokinys skleidžia žinią, kad jam reikia dėmesio ir pagalbos, todėl, kiti mokiniai, gali atsisėsti šalia ir ištiesti savo draugystės - pagalbos ranką. Kartais reikia tiek nedaug, kad kitam žmogui gyvenimas nušvistų naujomis spalvomis ir jis taptų laimingesnis.

Parengė socialinė pedagogė Janina Ovčinikova

 

 


2016 metų rugsėjo 19 dieną Jeruzalės progimnazijoje vyko akcija „Apibėk mokyklą“.

Akcijos  „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.
Akcijoje dalyvavo pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai.
Dėkojame direktoriaus pavaduotojoms  Ritai Rėkuvienei ir Džuljetai Jonikienei už suteiktą pagalbą organizuojant akciją.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Bumbulytė

​ 


 


 

Auksinę savo galvą išdidžiai dangun iškėlęs,

Ražienom skuba kvepiantis medum rugsėjis.

Jis margaspalvę, smilgom apkaišytą ranką tiesia

Ir krintančių varinių lapų šnabždesiu į mokslo šalį kviečia.



2016 m. rugsėjo 1 d. 10.00 val. Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje vyko Mokslo ir žinių šventė. Rugsėjo 1-osios proga mokyklos futbolo aikštyne iškilmingai buvo pasveikinta progimnazijos bendruomenė.

Šventiniame renginyje dalyvavę mokiniai, tėvai, mokytojai bei garbingi svečiai stebėjo progimnazijos etnomuzikos ansamblio „Lakštangėlė“ meninę inscenizaciją, klausėsi aštuntokų atliekamų dainų, šventinės progimnazijos direktoriaus L. Vasarevičiaus kalbos, mokytojų bei garbingų svečių sveikinimų.

Skambant varpeliui ir aidint plojimams, vyriausieji progimnazijos mokiniai į klases palydėjo pirmų bei penktų klasių mokinius bei jų vadovus.

Šventinį renginį vedė 8a klasės mokinys D. Jurevičius bei 8c klasės mokinė D. Knietaitė.


Linkime sėkmingų ir turiningų 2016-2017 mokslo metų.


Rugsėjo 1-osios akimirkos Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje.



 

 

Pamokų laikas

Pirma pamaina

1. 8.00   –  8.45

2. 8.55   –  9.40

3. 9.50  – 10.35

4. 10.55 – 11.40

5. 12.00 – 12.45

6. 12.55 – 13.40

7. 13.50 – 14.35

8. 14.55 – 15.40

Antra pamaina

0. 10.55 – 11.40

1. 12.00 – 12.45

2. 12.55 – 13.40

3. 13.50 – 14.35

4. 14.55 – 15.40

5. 16.00 – 16.45

6. 16.55 – 17.40

Naudingos nuorodos

 

 

 

 

Patyčių dėžutė